Wiadomości - Aktualności

Rząd wspiera inwestycje lokalne

Dodał: administrator Data: 2020-07-10 07:46:34 (czytane: 267)

W dniu 09.07.2020 roku w Busku - Zdroju wszyscy wójtowie, burmistrzowie i starosta otrzymali promesy na dofinansowanie samorządowych inwestycji w ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

W imieniu miasta i gminy Pacanów odebrałem zapewnienie Premiera Morawieckiego o wsparciu na kwotę 1.089.629 PLN. Przyda się kasa na niwelowanie strat jakie gmina poniosła z powodu epidemii!

Gminy i powiaty będą mogły wnioskować o wyżej wymienione środki z początkiem sierpnia bieżącego roku. W kryteriach ich wykorzystania jest mowa o przeznaczeniu rządowego wsparcia na inwestycje  realizowane w bieżącym roku i planowane do wykonania w 2021 roku.

Pomoc rządowa przyda się chociażby ze względu na znaczące straty w budżecie poniesione przez Gminę Pacanów w związku z pandemią. W najbliższym czasie spotkam się z Radą Miejską w celu uzgodnienia podziału wyżej wymienionej kwoty” – powiedział burmistrz Wiesław Skop.

75_Pomoc1.jpg 

75_Pomoc2.jpg 

75_Pomoc3.jpg 

/Serwis Informacyjny UMiG/

Komentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 3.234.140.184

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odœwież stronę i spróbuj ponownie...