Wiadomości - Aktualności

Rusza 6-milionowa inwestycja w Pacanowie!

Dodał: mratusznik Data: 2017-12-06 11:48:33 (czytane: 1457)

W dzień Św. Mikołaja (6.12.br.) uroczyście podpisano umowę na budowę nowoczesnego przedszkola w Pacanowie (obiekt o powierzchni użytkowej 1327 m2 dla 150 dzieci).

Przetarg wygrało konsorcjum 3 firm, którego liderem jest Zakład Remontowo-Budowlany ,,Budkom” z Oleśnicy. Dodajmy, że wykonawcę wyłonił dopiero drugi przetarg (pierwsze postępowanie unieważniono ze względu na zbyt wysokie oferty).

Umowa opiewa na kwotę 5  848 950,00 zł. Równolegle podpisano także umowę na wyposażenie placówki w nowoczesne i wygodne umeblowanie o wartości 161 tys. zł z firmą PHP ,,Akma” z Niedomic.

Gmina Pacanów otrzymała na budowę przedszkola dofinansowanie unijne  z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego w kwocie 2,5 mln zł.

Na ten moment, oczekiwany od kilku lat przybyli licznie rodzice dzieci przedszkolnych, dyrektor Samorządowego  Przedszkola w Pacanowie Zdzisława Belon i radni z Janem Nowickim – szefem Rady Gminy na czele.

W imieniu konsorcjum firm umowę podpisał prezes firmy ,,Budkom” Leszek Świątek,  a w imieniu samorządu gminy (jako inwestor) wójt Wiesław Skop i skarbnik Dorota Admaczyk.

"...to sztandarowa inwestycja samorządu obecnej kadencji, obiecana kilka lat temu rodzicom dzieci przedszkolnych. Warunki panujące w starym obiekcie wykluczają w praktyce dalszą realizacje celów statutowych przedszkola. Tak się składa, że w przypadku Pacanowa jedna inwestycja staje się zaczynem dla kolejnej. W miejsce starego przedszkola samorząd bowiem już planuje wykonanie funkcjonalnego zaplecza parkingowego dla potrzeb turystów odwiedzających Europejskie Centrum Bajki. Jesteśmy bardzo zobowiązani Marszałkowi Adamowi Jarubasowi i Zarządowi Województwa za wsparcie naszej inwestycji środkami unijnymi.  Osobiście dziękuje także koleżankom i kolegom radnym za jednomyślną decyzję o dofinansowaniu budowy, niebagatelną kwotą 3,5 mln zł z budżetu gminy" – powiedział wójt W. Skop.

Prace rozpoczną się od rozbiórki starego, na swój sposób "słynnego" biurowca Urzędu Gminy przy ul. Radziwiłłówka 2. Nowe przedszkole na tym terenie ma powstać do 30.03.2019 roku.

0049_Przedsz1.jpg

0049_Przedsz2.jpg

0049_Przedsz4.jpg

0049_Przedsz5.jpg

0049_Przedsz6.jpg

0049_Przedsz7.jpg

0049_Przedsz8.jpg

Serwis informacyjny UG

Zdjęcia R. Gwóźdź

Komentarze (1)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 54.158.208.189

Noname (2017-12-11 09:33:49)

Super. Świetnie że będzie nowe przedszkole. To obecne przedszkole jest okropne. Grzyb i mokre ściany i odwalajace się tynki.

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odœwież stronę i spróbuj ponownie...


Przeczytaj kolejną wiadomość:

1% na Stowarzyszenie G.L.K.S. Zorza - Tempo Pacanów

...