Wiadomości - Aktualności

Pracownicze Plany Kapitałowe - konferencja

Dodał: mratusznik Data: 2019-04-02 13:39:38 (czytane: 242)

Polski Fundusz Rozwoju wraz z Wojewodą Świętokrzyskim zapraszają na konferencję poświęconą Pracowniczym Planom Kapitałowym, która odbędzie się 4 kwietnia 2019, w godz. 10-14, w Świętokrzyskim Urzędzie Wojewódzkim (sala nr 10).

1 stycznia 2019 r. weszła w życie ustawa o Pracowniczych Planach Kapitałowych (PPK), realizowana w ramach Strategii na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju. Wprowadza ona dobrowolny i powszechny system długoterminowego oszczędzania. Do programu może przystąpić każda osoba zatrudniona, która podlega obowiązkowo ubezpieczeniom emerytalnym i rentowym. Oszczędności tworzone będą wspólnie przez pracowników, pracodawców oraz państwo. Pierwsza tura „wejścia do systemu” dotyczy największych pracodawców, zatrudniających 250 osób lub więcej i odbędzie się już 1 lipca br.

W związku ze zbliżającym się terminem wdrożenia PPK, Polski Fundusz Rozwoju oraz spółka PFR Portal PPK, odpowiedzialna za portal http://www.mojeppk.pl/ – główne źródło informacji na temat sytemu, w partnerstwie z włodarzami wszystkich województw zaprasza na konferencje poświęcone ogólnym założeniom nowej ustawy oraz praktycznym aspektom wprowadzenia pracowniczych planów w przedsiębiorstwie.

Podczas konferencji pracodawcy dowiedzą się, w jaki sposób funkcjonuje PPK, jakie są terminy i warunki wdrożenia, jakie możliwości daje pracodawcy i pracownikowi oraz otrzymają praktyczne informacje, jakie kroki należy podjąć, by założyć PPK. Podczas konferencji będzie możliwość zadawania pytań oraz rozmowy z ekspertami PFR Portal PPK.

– naszym celem jest dotrzeć do pracodawców i przekazać rzetelną wiedzę na temat nowego programu Pracowniczych Planów Kapitałowych. Chcemy dostarczyć informacje i umiejętności niezbędne do wdrożenia programu. Dlatego nasze konferencje są dedykowane w pierwszej części do wszystkich, w tym do kadry kierowniczej przedsiębiorstw, a w drugiej do działów kadrowych, HR i osób odpowiedzialnych za proces wprowadzenia PPK. Wyruszamy w Polskę z misją dotarcia do jak największej liczby pracodawców. Rozpoczynamy serią konferencji po których nastąpi kilkaset szkoleń otwartych, o których w szczegółach będziemy mówić w każdym Urzędzie Wojewódzkim. – mówi Robert Zapotoczny, prezes PFR Portal PPK oraz współtwórca ustawy o PPK.

Konferencja odbędzie się w dniu 4 kwietnia br. w godz. 10.00–14.00 w Świętokrzyskim Urzędzie Wojewódzkim (sala nr 10).

Obowiązuje rejestracja online:

https://forms.office.com/Pages/ResponsePage.aspx?id=u2srDZym6EGe8cA1VyvQDg_Dwlp_N5RFjOFKFR53y3VUNDhCM0FKRE42R0pPMEQzTkwwWlhQOUtGSS4u

lub zgłoszenie telefonicznie pod numerem telefonu 800 775 775

Udział w konferencji jest bezpłatny.

Partnerami konferencji są Wojewoda Świętokrzyski oraz Ministerstwo Finansów.

Komentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 34.204.36.101

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odœwież stronę i spróbuj ponownie...