Wiadomości - Aktualności

Powstają piękne palce zabaw i rekreacji!

Dodał: mratusznik Data: 2018-04-04 12:44:17 (czytane: 992)

Gmina Pacanów działająca w porozumieniu z lokalnymi stowarzyszeniami doprowadziła do realizacji oczekiwanego przez młodych rodziców projektu montażu placów zabaw dla dzieci oraz placów, tzw. rekreacji dla starszej młodzieży i dorosłych.

Napisane w imieniu stowarzyszeń wnioski o dofinansowanie w/w projektu zostały pozytywnie zweryfikowane i otrzymały dofinansowanie z PROW Województwa Świętokrzyskiego za pośrednictwem Lokalnej Grupy Działania ,,Królewskie Ponidzie”. Kwota wsparcia wyniosła 261 558 PLN (90% kosztów kwalifikowanych przedsięwzięcia!). Wkład własny stowarzyszeń (10%) został zabezpieczony w pracach przygotowawczych, ziemnych i wykończeniowych realizowanych przez członków stowarzyszeń.

Gmina Pacanów chcąc zaoszczędzić na podatku VAT zdecydowała się na powierzenie realizacji zadania stowarzyszeniom. Dzięki temu wykorzystanie dofinansowanie wzrosło z 63 do 90 % kosztów kwalifikowanych!
Na czas realizacji inwestycji i jej rozliczenia stowarzyszeniom udzielono kredytu na podstawie uchwały Rady Gminy w kwocie 197 558 PLN. Środki te zostaną zrefundowane po rozliczeniu projektu przez Urząd Marszałkowski w Kielcach.

Nowe place zabaw powstają w Żabcu, Ratajach Słupskich, Oblekoniu, Komorowie, Sroczkowie, Wójczy i Biechowie. Natomiast place rekreacyjne w Słupi i Trzebicy.

Partnerami gminy zostały stowarzyszenie: ,,Żabieckie Powiślanki”z Żabca ,,Warszawka” z Komorowa, ,,Razem w Przyszłość” z Trzebicy, ,,Razem Lepiej” z Wójczy oraz straże pożarne z Biechowa i Sroczkowa.
Stowarzyszenie z Wójczy nie skorzystało z kredytu samorządowego i zabezpieczyło potrzebne środki we własnym zakresie – do czasu refundacji 90% wydatków z Urzędu Marszałkowskiego.
Warto dodać, że do zimy br. przybędzie także kolejny, nowoczesny plac zabaw w Pacanowie, przy budowanym przedszkolu.

Tak wdrażane współdziałanie i jego efekty świadczą o skuteczności współpracy samorządu z gminnymi organizacjami pożytku publicznego i stanowią bardzo dobry prognostyk na przyszłość.
,,…Chciałbym bardzo podziękować zarządom stowarzyszeń i ich członkom za odważne decyzje i imponujące zaangażowanie w realizację nie tylko projektu, ale również innych pomysłów. W jedności siła i przede wszystkim skuteczność!” – powiedział wójt Wiesław Skop.

 0091_Plac1.jpg

0091_Plac2.jpg 

0091_Plac3.jpg 

0091_Plac4.jpg 

0091_Plac5.jpg 

Serwis informacyjny UG

Komentarze (3)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 107.21.16.70

Słupia 27lat (2018-04-13 23:54:19 - IP: ***249.93.94)

Jeszcze się taki nie urodził co by wszystkim dogodzil.... Nie było do tej pory placu zabaw w Słupii a dzieci za moich czasów było więcej niż obecnie, a jakoś się dzieciaki nie nudziły i wychował. Dwa czy narzekając na plac rekreacyjny wiecie jak będzie wyglądał??? Tak źle i tak.... Zawsze powód do narzekania się znajdzie... Typowa zgryzota... Skąd w ludziach tyle jadu??!!

Mieszkaniec (2018-04-10 12:36:20 - IP: ***0.42.33)

A Dlaczego nie powstanie w miejscowości Kwasow plac zabaw dla dzieci.?Panie Wójcie.???

Mieszkaniec (2018-04-06 15:38:28 - IP: ***248.166.23)

Panie wojcie dlaczego w Słupi będzie plac rekreacyjny a nie plac zabaw

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odœwież stronę i spróbuj ponownie...