Wiadomości - Aktualności

POWIATOWY KONKURS "BEZPIECZEŃSTWO NA PIĄTKĘ"

Dodał: mratusznik Data: 2019-10-30 07:05:53 (czytane: 573)

W dniu 28 października 2019 roku w Komendzie Policji w Busku - Zdroju odbyły się powiatowe eliminacje XIII edycji konkursu ,,Bezpieczeństwo na piątkę”.

W zmaganiach wzięło udział 6 drużyn ze szkół podstawowych w Busku – Zdroju, Dobrowodzie, Szańcu, Zbludowicach oraz dwie szkoły reprezentujące gminę Pacanów, a mianowicie Szkoła Podstawowa im. Jana Brzechwy w Ratajach Słupskich i Szkoła Podstawowa im. Fundacji Zofii i Władysława Pokusów w Oblekoniu. Opiekunem obydwu druży był pan Albert Stojek.


 Konkurs przeznaczony był dla uczniów klas piątych, a rywalizacja składała się z trzech etapów:
- wykonanie pracy plastycznej na temat „100-lecie Polskiej Policji – zawsze na straży bezpieczeństwa”'
- testu z zakresu znajomości przepisów ruchu drogowego oraz wiedzy z zachowania bezpieczeństwa w gospodarstwie rolnym,
- znajomości udzielania pierwszej pomocy (wiedza teoretyczna i umiejętności praktyczne).

Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwała komisja w składzie: Sławomir Dalach ze Starostwa Powiatowego w Busku – Zdroju, Marcin Molisak z Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego oraz policjanci: asp. Justyna Konopka, asp. Marcin Czarnecki, sierż. szt. Paweł Plewa, .

Po odbyciu się wszystkich konkurencji i zsumowaniu punktów okazało się, że obydwie drużyny z naszej gminy znalazły się na podium ! Pierwsze miejsce zdobyła drużyna ze Szkoły Podstawowej w Ratajach Słupskich w składzie (Francesco Sazio, Maciej Filipowicz i Adrian Wolański).

Z kolei drużyna ze Szkoły Podstawowej w Oblekoniu w składzie: Weronika Dziura, Maja Widz, Michał Grzesik, Oliwia Czekaj - rezerwowa, wywalczyła II miejsce.

Dzięki zwycięstwu drużyna z Rataj Słupskich będzie reprezentowała powiat buski w finale wojewódzkim, który odbędzie się 15 listopada 2019r. w Kielcach.  

Na zakończenie konkursu wszystkim uczestnikom pogratulował i wręczył nagrody Komendant Powiatowy Policji w Busku – Zdroju insp. Jakub Kosiń.

Składamy gratulacje wszystkim drużynom, a zwycięzcom życzymy powodzenia w finale wojewódzkim.

 86_Bezp1.jpg

86_Bezp2.jpg 

86_Bezp3.jpg 

86_Bezp4.jpg 

86_Bezp5.jpg 

86_Bezp6.jpg 

/AS/

Komentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 3.234.208.66

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odœwież stronę i spróbuj ponownie...


Przeczytaj kolejną wiadomość:

Gmina Pacanów stanęła na wysokości zadania!

Po majowych klęskowych opadach deszczu około 750 rolników zgłosiło straty w uprawach polowych....