Wiadomości - Aktualności

Podsumowanie listopadowych działań realizowanych w ramach projektu edukacyjnego "Kto się z matematyką skumpluje, ten w życiu nie zbankrutuje"

Dodał: administrator Data: 2021-12-03 07:14:14 (czytane: 637)

Miesiąc listopad obfitował w działania projektowe. Uczniowie uczestniczyli w wielu działaniach, a w kilku wspierali je rodzice.

1. Stacje zadaniowe z udziałem rodziców.
Uczniowie wraz z rodzicami wzięli udział w podróży po ośmiu Stacjach Zadaniowych. Wszyscy zostali podzieleni na grupy.  Każda grupa otrzymała kartę, na której była wpisana stacja, od której powinni zacząć rozwiązywać zadania. Tylko prawidłowo rozwiązane zadania przeprowadziło grupę przez wszystkie stacje. Nieprawidłowe - wracało do poprzedniego zadania. Wszyscy świetnie się bawili, a przy tym mieli możliwość wykonywania kolejnych niełatwych zadań matematycznych.

2. Szkolny konkurs matematyczny
Odbył się również kolejny już Szkolny Konkurs Matematyczny.  Chętnych nie brakowało. Zwycięzcami konkursu zostali: Kamila Mikuła, Julia Dzwonek, Kinga Kaczocha, Karol Dereń, Konrad Iwan, Karol Walasek, Milena Żak, Maja Karaś, Arkadiusz Chalastra, Grzegorz Wadowiec, Oliwia Lenartowicz, Oliwia Godek, Oliwia Wleciał.

3. Escape Room z udziałem rodziców
“Sekretny przepis Pitagorasa” to escape room, którego rozwiązanie prowadziło od zdobycia przepisu na czekoladowe ciasteczka Pitagorasa. Uczniowie w dwóch grupach przy telefonicznym wsparciu rodziców wcielili się w rolę detektywów i kryptologów rozwiązując skomplikowane zagadki matematyczno-logiczne. Prawidłowe rozwiązanie wszystkich gwarantowało im zdobycie przepisu na ciasteczka, które upiekli razem z rodzicami w domach.

Projekt dofinansowała fundacja mBanku

51_M01.jpg 

51_M02.jpg 

51_M04.jpg 

51_M05.jpg 

51_M06.jpg 

51_M07.jpg 

51_M08.jpg 

51_M09.jpg 

51_M10.jpg 

51_M11.jpg 

51_M12.jpg 

51_M03.jpg 

/SP Pacanów/

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Weź udział w akcji #SzczepimySię i odbierz nagrody

Kampania informacyjno – promocyjna Wojewody Świętokrzyskiego w ramach akcji #Szczepimy Się...