Wiadomości - Aktualności

Podsumowanie dwumiesięcznych działań zrealizowanych w ramach projektu matematycznego dofinansowanego przez fundację mBanku pt. "Kto się z matematyką skumpluje, ten w życiu nie zbankrutuje"

Dodał: administrator Data: 2021-11-23 09:59:04 (czytane: 226)

Szkoła Podstawowa w Pacanowie od września do grudnia realizuje projekt: “Kto się z matematyką skumpluje, ten w życiu nie zbankrutuje” dofinansowany przez fundację mBanku. To już czwarty projekt matematyczny realizowany przez uczniów naszej placówki. Projekt ma na celu poszerzenie umiejętności matematycznych poprzez nietypowe metody i działania.

1. Gry matematyczne
Uczniowie podczas zajęć stworzyli interesujące gry matematyczne. Wybrali ich tematy i opracowali zasady. W ciągu kilku godzin powstało kilka bardzo ciekawych gier np. Wyścig matematyczny, Rajd matematyczny, Działania na liczbach, Ślimak z działaniami, Ruletka matematyczny

2. Dzień Tabliczki Mnożenia
Akcja polegała na sprawdzeniu znajomości tabliczki mnożenia wśród dzieci, młodzieży, nauczycieli i wszystkich pracowników szkoły. Każdy uczestnik odpowiadając poprawnie na wszystkie działania otrzymywał tytuł Eksperta Tabliczki Mnożenia. Uczniowie mogli również zagrać w grę “Tabliczka Mnożenia”. Kolejnym zadaniem było rozwiązanie matematycznego pokoju zagadek i zdobycie hasła do kuferka z nagrodami. Uczestnicy otrzymali plansze z niepełnym kodem QR. Rozwiązując zadania umieszczone przez nauczyciela na korytarzu lub w klasie, otrzymywali kolejne liczby do zamalowania odpowiednich pól, tak aby kod był możliwy do zeskanowania. Ta para, która jako pierwsza dobrze zamalowała wszystkie pola i kod dał się zeskanować, otrzymywała kod do kuferka, w którym znajdowała się nagroda niespodzianka.

3. Konkurs matematyczny
21 października w ramach projektu odbył się konkurs matematyczny. Spośród wielu uczestników zwycięzcami zostali:
Julia Dzwonek
Karol Dereń
Bartosz Wieczorek
Milena Żak
Maja Karaś
Arkadiusz Chalastra
Magdalena Sosin
Oliwia Lenartowicz

4. Panele origami 3D
Kolejnym działaniem zrealizowanym w ramach projektu było wykonanie paneli origami 3D. Wykorzystując techniki origami powstały niezwykle piękne i dekoracyjne ozdoby 3D. Panele origami to symetryczne formy, które ułożone w całość tworzą efektowną, przestrzenną kompozycję.
 

53_M01.jpg

53_M02.jpg

53_M03.jpg

53_M04.jpg

53_M05.jpg

53_M06.jpg

53_M07.jpg

53_M08.jpg

53_M09.jpg

53_M10.jpg

53_M11.jpg

53_M12.jpg

53_M13.jpg

53_M14.jpg

53_M15.jpg

53_M16.jpg

53_M17.jpg


/SP Pacanów/