Wiadomości - Aktualności

'Pływamy, jak żabki'

Dodał: mratusznik Data: 2017-06-27 10:16:10 (czytane: 696)

Od 3 kwietnia 2017r. ruszyła kolejna edycja Programu powszechnej nauki pływania „Umiem pływać”, którego beneficjentem na terenie naszego województwa jest Wojewódzki Związek Sportowy w Kielcach.

Program ten adresowany jest do uczniów szkół podstawowych z klas I – III, a zakłada systematyczny i powszechny udział dzieci w zajęciach z zakresu nauki pływania. W tej edycji dzieci z klasy I i III Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy w Ratajach Słupskich miały szczęście zakwalifikować się do tego bardzo wartościowego projektu. Dzieci wspaniale włączyły się w zajęcia, a niektóre mimo wcześniejszych oporów bardzo łatwo przełamały strach,  a nawet stały się liderami swoich grup. Dzieci systematycznie uczęszczały na zajęcia, których było łącznie 20 godzin, a nieobecności pojawiały się sporadycznie i do tego z bardzo ważnych powodów. Fakt, że dzieci mogły uczestniczyć w tym projekcie, stał się dla nich wspaniałą okazją do wyniesienia wielorakich korzyści, a mianowicie: rozwój i korekcja pod względem fizycznym, opanowanie podstawowych umiejętności pływackich, podniesienie wiary w siebie, umiejętność pokonywania własnych słabości, otwarcie się na nowe wyzwania, samodzielność w zakresie samoobsługi podczas przebierania się, właściwe zachowanie się w miejscu publicznym, wzajemne wspieranie się, samodzielność podczas zakupów, liczenie pieniędzy i jeszcze wiele innych. Wraz z Panią Lidią Negą patrzyłyśmy na ogromne postępy, jakie dzieci robią i byłyśmy pod dużym wrażeniem.

Dziękujemy kierownictwu i pracownikom Pływalni Krytej w Dąbrowie Tarnowskiej, a zwłaszcza Panom instruktorom, Gminie Pacanów za wsparcie przy realizacji tego projektu, Dyrekcji naszej szkoły za otwartość na tego typu akcje i potrzebną pomoc, Panu kierowcy Bogdanowi Wleciałowi za miłą atmosferę i  profesjonalną obsługę, Rodzicom za zrozumienie i pomoc, a nade wszystko Wojewódzkiemu Szkolnemu Związkowi Sportowemu w Kielcach i Urzędowi Marszałkowskiemu Województwa Świętokrzyskiego za pomysł i sprawną organizację. Zadanie zostało wykonane, a 31 dzieci nauczyło się pływać, co potwierdzają otrzymane przez nie certyfikaty. Dziękuję naszym podopiecznym z klasy I i III i życzę dalszych sukcesów w pływaniu. Dziękując, wszystkim za współpracę, życzę cudownych i bezpiecznych wakacji.

 0074_Plywanie1.jpg

0074_Plywanie11.jpg 

0074_Plywanie12.jpg 

0074_Plywanie13.jpg 

0074_Plywanie15.jpg0074_Plywanie14.jpg 

 

Koordynator: Ewa Jamińska.

Komentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 54.224.133.152

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odœwież stronę i spróbuj ponownie...


Przeczytaj kolejną wiadomość:

1% na Stowarzyszenie G.L.K.S. Zorza - Tempo Pacanów

...