Wiadomości - Aktualności

Pilny komunikat dla mieszkańców miasta i gminy Pacanów!

Dodał: administrator Data: 2022-01-17 12:02:52 (czytane: 1111)

Dodatek osłonowy

43_Dodatek.png

Osoby  uprawnione do złożenia wniosku o wypłacenie dodatku osłonowego z tytułu wzrostu cen mogą pobrać w najbliższych dniach druki wniosków w swoich miejscowościach od Państwa Sołtysów i Radnych. Druk ten po wypełnieniu należy wrzucić do skrzynki pocztowej zamontowanej przy wejściu do urzędu, ustawionej w biurze podawczym albo przesłać drogą pocztową. Wnioski o dodatek osłonowy można składać do końca października 2022 r.

Ograniczy to gromadzenie się osób w biurze podawczym, o niewielkiej przestrzeni i zmniejszy ryzyko zachorowań interesantów oraz pracowników urzędu na ,,Covid -19”.

W świetle obowiązujących przepisów sanitarnych i dynamicznie rozwijającej się sytuacji pandemicznej nie ma możliwości otwarcia  urzędu dla pełnej obsługi petentów (do odwołania).

Równocześnie przypominamy, że zainteresowani mieszkańcy mają czas na spokojne złożenie wniosku osłonowego w I turze do końca marca, a w II do końca października br.

Pierwsze wypłaty dodatku osłonowego ruszą w marcu br.

Osoby posiadające dostęp do internetu (posiadające profil zaufany lub podpis kwalifikowany) mogą składać wnioski elektronicznie! To rozwiązanie bardzo się sprawdza się przy obsłudze programów pomocowych (np. świadczeń rodzinnych, świadczenia wychowawczego 500+).

Szczegółowych informacji dot. dodatku osłonowego udziela Miejsko – Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Pacanowie, pod numerami tel. 41/ 376 54 03,
41/ 376 54 59, wew. 19, 31, 41, 42, 44.

 

 

Kierownik MGOPS                                         Burmistrz Miasta i Gminy Pacanów

   w Pacanowie                                                                  Wiesław Skop

  Edward Wojniak                                                        

 

Wzór wniosku o wypłatę dodatku osłonowego

Klauzula informacyjna