Wiadomości - Aktualności

Pacanów dla Niepodległej

Dodał: mratusznik Data: 2019-09-13 11:35:59 (czytane: 637)

Tegoroczne Dni Dziedzictwa, które odbędą się 15 września, obiecują wiele atrakcyjnych imprez.

 94_Dni.jpg

Na pacanowskim Rynku w godz. 12:00-17:00 stanie trójramienne „Drzewo wspomnień”, w ramionach którego przedstawiciele trzech generacji: seniorów, dorosłych i dzieci – spiszą swoje ulubione postaci literackie. Zostaną zorganizowane warsztaty kowalstwa artystycznego prowadzone przez miejscowego rzemieślnika Roberta Rogalę (nawiązujące do legendy o kowalach z Pacanowa, których fachowość zainspirowała Koziołka Matołka.) Przewidziano także naukę tańców regionalnych i gier podwórkowych, które dziadkowie zademonstrują wnukom i na odwrót.

W trakcie obchodów mieszkańcy gminy będą malować ilustracje zgłoszonych wcześniej przez siebie pomysłów na mural, który 11 listopada ozdobi pacanowski Rynek. Przedstawi on łączące pokolenia postaci lub sceny bajkowe. Wykonane prace staną się osnową projektu i zostaną zaprezentowane w listopadzie na wystawie.

W czasie Europejskich Dni Dziedzictwa będzie można bezpłatnie zwiedzić wystawę Bajkowy Świat, Krainę Soria Moria, a Mały Teatr zaprezentuje spektakl “Krawiec Niteczka”.

Koalicjantami są: Szkoła Podstawowa w Pacanowie, Urząd Miasta i Gminy Pacanów

Dofinansowano ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022 w ramach Programu Dotacyjnego „Koalicje dla Niepodległej”.

/Centrum Bajki/

Komentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 3.235.172.213

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odœwież stronę i spróbuj ponownie...


Przeczytaj kolejną wiadomość:

Wielki Świętokrzyski Quiz historyczny "Gramy dla Niepodległej"

Wspólnie uczcijmy stulecie odzyskania niepodległości!...