Wiadomości - Aktualności

Ostatnie pożegnanie ludowca Stanisław Siekierskiego

Dodał: mratusznik Data: 2018-02-26 10:41:10 (czytane: 1253)

W sobotę, 24 lutego najbliższa rodzina, delegacje ze sztandarami Zarządów gmin, powiatów Polskiego Stronnictwa Ludowego, Ochotniczych Straży Pożarnych także ze sztandarami z regionu świętokrzyskiego, Małopolski , harcerze z Hufca Busko-Zdrój, członkowie Związku Strzeleckiego, duchowni, politycy, członkowie PSL,  przyjaciele rodziny pożegnali zmarłego 17 lutego br. w wieku 98 lat Stanisława Siekierskiego z Pieczonóg gm. Oleśnica, ojca euro parlamentarzysty dr Czesława Siekierskiego.

 0098_Pogrzeb01.jpg

0098_Pogrzeb02.jpg 

Ceremonia pogrzebowa odbyła się w kościele parafialnym w Oleśnicy z asystą wojskową a mszę żałobną poprowadził kapelan rolników i strażaków ks. Tadeusz Szlachta proboszcz parafii p.w. NMP w Busku-Zdroju. Trumna z ciałem zmarłego została złożona w rodzinnym grobowcu na miejscowym cmentarzu.

Historię życia i działalności ś.p. Stanisława przedstawił honorowy prezes Zarządu Powiatowego Polskiego Stronnictwa Ludowego w Staszowie - Stefan Zieliński a uroczyście pożegnał Go zgodnie z jego ostatnią wolą Alfred Domagalski, honorowy prezes Zarządu Wojewódzkiego Polskiego Stronnictwa Ludowego w Kielcach. W imieniu rodziny głos zabrał syn Czesław Siekierski dziękując wszystkim uczestnikom pogrzebu za tak liczną obecność w pożegnaniu i ostatniej drodze ojca. Był zasłużonym ludowcem. Żołnierzem, druhem strażakiem, był dla wielu środowisk znających go i współpracujących z nim ale przede wszystkim dla nas – rodziny, dobrym człowiekiem, rzetelnym, serdecznym, odpowiedzialnym rodzicem i mieszkańcem lokalnej społeczności, której służył do ostatnich dni.

Syrena strażacka i salwa honorowa pożegnały opuszczaną do grobu trumnę.

Stanisław Siekierski, zasłużony działacz ruchu ludowego, ojciec posła do Parlamentu Europejskiego, Czesława Siekierskiego.

Urodził się 25 września 1919 roku w Pieczonogach w gminie Oleśnica w powiecie staszowskim, gdzie mieszkał całe życie. Ukończył Szkołę Podstawową w Oleśnicy oraz Szkołę Handlową w Stopnicy. Dalszą naukę przerwał wybuch wojny, w czasie której walczył z Niemcami w Batalionach Chłopskich, był dowódcą jednego z  oddziałów operujących na tym terenie. Po zakończeniu II Wojny Światowej zajął się prowadzeniem własnego gospodarstwa rolnego. Był aktywnym działaczem Polskiego Stronnictwa Ludowego. Rozpoczął w strukturach ugrupowania Stanisława Mikołajczyka, następnie w Zjednoczonym Stronnictwie Ludowym i kontynuował  w odrodzonym Polskim Stronnictwie Ludowym. Przez 29 lat pełnił funkcję prezesa Zarządu Gminnego w Oleśnicy. Ojciec dwójki dzieci - Władysławy i Czesława.

0098_Pogrzeb03.jpg

0098_Pogrzeb04.jpg

0098_Pogrzeb05.jpg

0098_Pogrzeb06.jpg

0098_Pogrzeb07.jpg

0098_Pogrzeb08.jpg

0098_Pogrzeb09.jpg

0098_Pogrzeb10.jpg

0098_Pogrzeb11.jpg

0098_Pogrzeb12.jpg

0098_Pogrzeb13.jpg


/Robert Gwóźdź/

Komentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 52.91.245.237

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odœwież stronę i spróbuj ponownie...