Wiadomości - Aktualności

OGÓLNOPOLSKI KONKURS 'DO HYMNU'

Dodał: mratusznik Data: 2019-04-09 09:59:01 (czytane: 538)

Dnia 2 kwietnia 2019 roku uczniowie Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy w Ratajach Słupskich  brali udział w przesłuchaniach Ogólnopolskiego Konkursu “Do Hymnu” organizowanego przez Narodowe Centrum Kultury dla szkół podstawowych z okazji 101. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości w ramach Wieloletniego Programu Rządowego NIEPODLEGŁA na lata 2017 – 2022.

W ramach konkursu prawie 80 % uczniów szkoły wykonało trzy utwory hymniczne zatytułowane: "Mazurek Dąbrowskiego", „Rota” oraz „Żeby Polska była Polską”. Ich występ był obserwowany przez dwuosobowe Jury, które dokonało rejestracji dźwięku i obrazu i na tej podstawie dokona później oceny występujących. Uczniowie zaprezentowali się pierwszorzędnie, a szczególne brawa należą się najmłodszym, którzy wykazali się perfekcyjną znajomością tekstu śpiewanych utworów. Nad przygotowaniem do występu pracowali wytrwale wychowawcy klas, począwszy od grupy pięciolatków aż do klasy trzeciej włącznie i nauczyciele muzyki w klasach starszych.

W wydarzeniu tym bierze udział 300 szkół w Polsce, w tym tylko 9 z województwa świętokrzyskiego. Z powiatu buskiego Szkoła Podstawowa im. Jana Brzechwy w Ratajach Słupskich jest  jedyną placówką uczestniczącą w tym przedsięwzięciu.

80_Hymn.jpg/SP Rataje Słupskie/

Komentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 34.204.36.101

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odœwież stronę i spróbuj ponownie...