Wiadomości - Aktualności

Ogłoszenie o zgłaszaniu szkód spowodowanych niekorzystnym zjawiskiem atmosferycznym

Dodał: administrator Data: 2020-05-19 07:55:00 (czytane: 1006)

Burmistrz Miasta i Gminy Pacanów informuje, że w dniu 15 maja 2020 r. powiadomił pełnomocnika Wojewody Świętokrzyskiego o wystąpieniu na terenie gminy niekorzystnego zjawiska atmosferycznego – przymrozków wiosennych.

W terminie do dnia 1 czerwca 2020 r. poszkodowani rolnicy mogą składać pisemne wnioski
o oszacowanie szkód
w swoich gospodarstwach.

Wypełniony wniosek można wysłać na adres e-mail: ug@pacanow.pl, rolnictwo@pacanow.pl lub złożyć do skrzynki podawczej znajdującej się przed urzędem.

We wniosku należy wypisać WSZYSTKIE działki z podziałem na uprawy, zgodnie z wnioskiem o dopłaty bezpośrednie na 2020 rok  (powierzchnia upraw musi być zgodna z wnioskiem o dopłaty bezpośrednie na 2020 r.).

Wypełniony wniosek oraz załączona do wniosku zgoda na przetwarzanie danych osobowych niezbędnych do przeprowadzenia oszacowania szkód muszą być czytelnie podpisane przez właściciela gospodarstwa lub jego pełnomocnika.

Do składanego wniosku rolnik dołącza:

·         kserokopię wniosku o płatności bezpośrednie złożonego w 2020r, celem weryfikacji informacji o powierzchni gospodarstwa rolnego

·         w przypadku posiadania w gospodarstwie zwierząt, należy dołączyć zaświadczenie
o ilości zwierząt wydane przez ARiMR
(każdy rolnik ma możliwość wydruku danych dot. zwierząt ze strony internetowej IRZ · System Identyfikacji i Rejestracji Zwierząt https://irz.arimr.gov.pl/)

Wzór wniosku oraz zgoda na przetwarzanie danych osobowych dostępne są do pobrania na stronie internetowej Urzędu lub na biurze podawczym UMiG Pacanów.

Burmistrz Miasta i Gminy

Wiesław Skop

Wniosek o szacowanie

Załącznik do wniosku o szacowanie

Komentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 18.215.185.97

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odœwież stronę i spróbuj ponownie...


Przeczytaj kolejną wiadomość:

Zaproszenie do wypełnienia ankiety do aktualizacji Planu Gospodarki Niskoemisyjnej

Gmina Pacanów przystępuje do aktualizacji Planu Gospodarki Niskoemisyjnej...