Wiadomości - Aktualności

Nowoczesne pomoce dydaktyczne w Samorządowym Przedszkolu w Pacanowie

Dodał: administrator Data: 2020-05-06 08:38:18 (czytane: 549)

W ramach projektu „Akademia Malucha” jako pierwsze zakupiono pomoce multimedialne w skład, których wchodzą:

Magiczny Dywan FUN  to urządzenie multimedialne wyświetlające na podłodze różne gry i zadania o charakterze edukacyjnym. Zadaniem dzieci jest adekwatne reagowanie do zmieniających się wyświetlanych zadań i rozwiązywanie ich. Jest to niezwykle atrakcyjna pomoc dydaktyczna dla dzieci , przez co angażuje, inspiruje  oraz wspomaga uczenie i koncentrację.

Pakiet FUN zawiera ponad pięćdziesiąt gier i zabawa dydaktycznych  oraz zestaw gier English do Magicznego dywanu. Poprzez grę i zabawę dzieci zdobywają umiejętności z zakresu słuchania i rozumienia języka angielskiego, a także zapamiętują słowa w języku angielskim i ich znaczenie. W pakiecie znajduje się ponad 100 słów.

Urządzenie zostało zamontowane w grupie Krasnoludki.
 

86_Maluch1.jpg

Magiczny dywan jest nowością

86_Maluch2.jpg


Tablica Interaktywna sucho ścieralna  z projektorem i laptopem
Zajęcia z wykorzystaniem tablicy interaktywnej – zabawa z tablicą rozwija percepcję wzrokowo – słuchową – pozwala samodzielnie rozwiązywać zadania z natychmiastową oceną, często w postaci dźwiękowej oraz wzrokowo – ruchowej, np. trening manualny – poprzez rysowanie kształtów, wypełnianie kolorami, wzorami, kształtowanie napięcia mięśniowego poprzez odpowiednie dociskanie pisaka. Interaktywność absorbuje dziecko, angażuje jego zmysły – wzrok, dotyk, słuch. Rozwija umiejętność wykonywania złożonych poleceń, które aktywizują myślenie abstrakcyjne. Zajęcia z tablicą interaktywną będą się odbywały w grupie „Motylki”.

 86_Maluch3.jpg

W kąciku edukacyjno – relaksacyjnym  piękny wielobarwny  dywan „Łąka” , bujak i kolorowe  klocki piankowe „Zamek”, które mogą służyć do relaksacji jak również do tworzenia różnorakich budowli.

A wszystko z projektu „Akademia Malucha” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Projektu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego.

Zdjęcia: Agnieszka D.
Tekst: Zdzisława B.

Komentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 3.230.119.106

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odœwież stronę i spróbuj ponownie...


Powszechny Spis Rolny

09/01/2020

więcej..

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Informacja w sprawie wymiany wodomierzy na terenie Gminy Pacanów

Urząd Miasta i Gminy Pacanów informuje mieszkańców, że z dniem 06.05.2020r. wznowiona zostanie wymiana wodomierzy na terenie gminy...