Wiadomości - Aktualności

Nowe zestawy komputerowe w naszych szkołach

Dodał: mratusznik Data: 2018-11-22 12:41:11 (czytane: 785)

Komputery wraz z oprogramowaniem edukacyjnym zostaną zakupione w ramach projektu „Szkolne Pracownie Informatyczne Województwa Świętokrzyskiego”.

Gmina Pacanów otrzyma 48 stanowiska komputerowe na doposażenie pracowni komputerowych w szkołach. Po 24 stanowisk komputerowych otrzymają Szkoła Podstawowa w Pacanowie i Szkoła Podstawowa w Ratajach Słupskich.

Koszt zakupu sprzętu komputerowego wynosi ponad 156 tys. zł. Gmina Pacanów otrzymała dofinansowanie w wysokości 116 tys. zł, a pozostała kwota pochodzi z budżetu własnego gminy.

Wszystkie placówki uczestniczące w projekcie otrzymają zestawy komputerowe z obsługą sieci radiowej Wi-Fi, systemem operacyjnym, pakietem biurowym i oprogramowaniem antywirusowym. W ramach projektu nauczyciele informatyki i przedmiotów matematyczno – przyrodniczych zostaną przeszkoleni, tak aby mogli prowadzić ciekawe zajęcia z wykorzystaniem sprzętu komputerowego.

Realizacja projektu współfinansowana jest ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2014-2020.

Projekt realizowany jest w partnerstwie kilkudziesięciu jednostek samorządu terytorialnego. Liderem projektu jest Województwo Świętokrzyskie.

0053_Projekt_1.jpg

/Serwis Informacyjny UG/

Komentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 18.232.53.231

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odœwież stronę i spróbuj ponownie...