Wiadomości - Aktualności

Niezwykłe osiągnięcia uczniów z Rataj Słupskich

Dodał: mratusznik Data: 2018-05-16 13:22:12 (czytane: 908)

Mimo że zbliża się koniec roku szkolnego, uczniowie z Rataj Słupskich nadal osiągają sukcesy.

W tym miesiącu: Izabela Starościak, Eliza Szczepaniak i Konrad Polański wspaniale zaprezentowali szkołę w konkursach historycznych i z WOS-u. Iza zakwalifikowała się do finału Młodzieżowej Olimpiady Wiedzy o Społeczeństwie i 10 maja uczestniczyła w Warszawie w rozgrywkach centralnych, uzyskując tytuł finalisty. Aby dojść do etapu krajowego i znaleźć się wśród pięćdziesięciu najlepszych olimpijczyków z Polski, musiała opanować szeroki zakres materiału i teraz z taką wiedzą z pewnością pokonałaby niejednego studenta ekonomii czy też politologii. Sukces tym bardziej cieszy, bo do olimpiady przystępowało ponad trzy tysiące uczestników z całego kraju.

Druga z dziewczynek- Eliza na początku czerwca pojedzie do Warszawy, aby walczyć w etapie centralnym o uzyskanie jak najlepszego wyniku w Ogólnopolskim Konkursie Historycznym: „O Naszą Niepodległą!” – udział ziemian w walkach o odzyskanie niepodległości i terytorium II Rzeczypospolitej 1914-1922”. Głównym organizatorem tego konkursu jest Instytut Pamięci Narodowej.

Z kolei Konrad Polański zajął I miejsce w województwie w konkursie organizowanym w ramach stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości: „Dziękuję Ci za Niepodległą. List do...“ Głównym organizatorem i pomysłodawcą konkursu był poseł Prawa i Sprawiedliwości Andrzej Kryj, który niesamowicie był zaskoczony ilością nadesłanych prac, a wpłynęło ich ponad dwieście.  Bardzo się cieszył, że pomysł jego przedsięwzięcia spotkał się z tak pozytywnym odbiorem wśród młodzieży. Jedną z nagród jest wyjazd do Warszawy i zwiedzanie Sejmu. Należy podkreślić, że Konrad w tym roku szkolnym, jako drugoklasista, uzyskał tytuł finalisty w Wojewódzkim Konkursie  Przedmiotowym z Historii.

Młodzież do konkursów przygotowywała się pod kierunkiem p. Elżbiety Biskup.

0087_Sukces1.jpg 

0087_Sukces2.jpg

0087_Sukces3.jpg

/SP Rataje Słupskie/

Komentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 34.226.208.185

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odœwież stronę i spróbuj ponownie...