Wiadomości - Aktualności

Niegosławice doczekały się ...nowych asfaltów!

Dodał: mratusznik Data: 2019-08-19 13:56:45 (czytane: 582)

W dniu 19.08.2019 roku otwarto w Urzędzie Miasta i Gminy Pacanów oferty czterech firm złożone w związku z odbudową dróg uszkodzonych nawalnym deszczem w miejscowości Niegosławice.

Ta niewielka miejscowość żyjąca na obrzeżach Pacanowa czekała cierpliwie wiele lat na swoją kolej w gminnym programie remontów dróg. Dziś można rzec, że się doczekała.

Wśród czterech ofert najtańszą złożyło Staszowskie Przedsiębiorstwo Robót Drogowych. Opiewa ona na kwotę 469 183 PLN.

Zakres zadania obejmuje odbudowę drogi biegnącej przez wieś obok posesji sołtysa Andrzeja Królikowskiego i tzw. łącznika od tej drogi do traktu powiatowego Niegosławice – Chrzanów. Łącznie zostanie wykonanych 1678mb nowych nawierzchnia asfaltowych.

Przypomnijmy, że burmistrz Wiesław Skop w dniu 01.08.2019 roku odebrał z rąk wojewody świętokrzyskiego Agaty Wojtyszek promesę w kwocie 429 tys. PLN na dofinansowanie rządowe w/w zadania.

„… mam dobre wieści dla sołtysa A. Królikowskiego, Rady Sołeckiej oraz mieszkańców Niegosławic. Oferta złożona przez PRD Staszów jest bardzo korzystna! Po jej formalnym sprawdzeniu i zabezpieczeniu wkładu własnego przez Radę Miejską w Pacanowie podpiszemy umowę na wykonawstwo bez zbędnej zwłoki! Jesienią zamelduję wykonanie zadania…” – powiedział burmistrz Wiesław Skop.

55_Drogi1.jpg 

55_Drogi2.jpg 

/Serwis Informacyjny UMiG/

 

Zobacz także

Wielkie Otwarcie Pierwszych Elektrowni Fotowoltaicznych firmy SUNLY!

Dodane: 2020-01-17 07:59 - Komentarze  (4)  czytane (436)

TAGI:


Komentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 34.204.200.74

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odœwież stronę i spróbuj ponownie...


Przeczytaj kolejną wiadomość:

Zwrot podatku akcyzowego II półrocze 2019r.

W dniach od 1 sierpnia 2019 r. do 2 września 2019 r. w Urzędzie Miasta i Gminy Pacanów pok. nr 9 będą przyjmowane wnioski o zwrot...