Wiadomości - Aktualności

Niegosławice czekały 13 lat... !

Dodał: mratusznik Data: 2019-11-06 14:06:57 (czytane: 608)

Wieloletnie starania sołtysa miejscowości Niegosławice Andrzeja Królikowskiego, rady sołeckiej i radnego z tego okręgu Stanisława Serafina o generalny remont dróg w podanej miejscowości doczekały się szczęśliwego zakończenia.

Staszowskie Przedsiębiorstwo Robót Drogowych finiszuje bowiem z modernizację dwóch dróg gminnych o długości łącznej 1678 metrów. Wartość w/w robót opiewa na kwotę 469 183 PLN. Gmina Pacanów pozyskała na ten cel pomoc rządową w ramach programu usuwania skutków nawalnych deszczy o wartość 80% kosztów kwalifikowanych zadania.

Ciągi komunikacyjne zostaną przy okazji przebudowy poszerzone do 5 metrów (3,5m asfaltu o grubości 7cm i 2 pobocza z zawibrowanego kruszywa o szerokości 75cm każde). Ponadto zostały wymienione wszystkie kluczowe przepusty i przebudowany most na „Strudze Niegosławickiej”.

„… dwukrotny „nawalny deszcz” z czerwca 2018 roku i z maja 2019 roku w znacznym stopniu uszkodził obydwie drogi, więc pojawiła się szansa na ich przebudowę w oparciu o znaczące dofinansowanie rządowe. Zawsze mówiłem mieszkańcom Niegosławic, że gminy nie stać na 100 procentowe sfinansowanie takiego zadania. Co innego gdy pojawia się pomoc zewnętrzna. Gratuluję zatem sołectwu, Panu sołtysowi Andrzejowi Królikowskiemu oraz radnemu Stanisławowi Serafinowi wytrwałości w zabiegach o tę inwestycję” – powiedział burmistrz Wiesław Skop.

Jeśli warunki pogodowe pozwolą to jeszcze jesienią tego roku zostanie w podobnych parametrach wykonana droga w miejscowości Biskupice „Lesisko” o długości 535 metrów. Wartość zadania wynosi 194 tys. PLN. Gmina na ten cel otrzymała 60% dofinansowania w ramach innego programu rządowego przebudowy dróg samorządowych.

Na ukończeniu jest remont drogi dojazdowej do pól w miejscowości Żabiec o długości 1 kilometra. Wartość zadania wynosi 115 tys. PLN (w tym 50% dofinansowanie z Urzędu Marszałkowskiego).

Jeszcze w tym roku gmina Pacanów dołoży 70 tys. PLN do ruszającego remontu ul. Beszowskiej w ramach współpracy ze starostwem buskim i PZD Busko-Zdrój. Pozostałe 130 tys. PLN udziału samorząd pacanowski dołoży do tej inwestycji w pierwszym półroczu 2020 roku.

86_Drogi1.jpg 

86_Drogi2.jpg 

Radny Stanisław Serafin i Sołtys miejscowości Niegosławice Andrzej Królikowski po gospodarsku doglądają robót

86_Drogi3.jpg 

Serwis Informacyjny UMiG


Komentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 3.234.208.66

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odœwież stronę i spróbuj ponownie...


Przeczytaj kolejną wiadomość:

Gmina Pacanów stanęła na wysokości zadania!

Po majowych klęskowych opadach deszczu około 750 rolników zgłosiło straty w uprawach polowych....