Wiadomości - Aktualności

Most w Woli Biechowskiej gotowy do użytkowania!

Dodał: mratusznik Data: 2018-04-04 12:36:04 (czytane: 718)

Firma ,,Arkadadela” z Radomia zgłosiła w dniu 3.04.2018 r. gotowość do odbioru zmodernizowanego mostu na Kanale ,,Strumień” w Woli Biechowskiej.

Teraz rolnicy z tej miejscowości i z okolic Biechowa będą mogli szybciej i bezpieczniej dojechać do swych pól po drugiej stronie kanału.

Przez ostatnie 3 lata jeździli bowiem okrężną drogą przez ruchliwe skrzyżowanie dwóch niebezpiecznych dróg krajowych nr 73 i 79.

W ramach remontu wzmocniono podpory mostowe, wymieniono zbrojenie i warstwy jezdni  oraz założono bariery ochronne. Wartość prac budowlanych wraz z dokumentacją techniczną i nadzorem zamknęła się w kwotą 178 tys. PLN. Środki te wyłożył budżet Gminy Pacanów.
,,…Muszę przeprosić rolników, że musieli czekać ponad 3 lata na sfinalizowanie remontu mostu. Próbowaliśmy w tym czasie pozyskać środki zewnętrzne, żeby dla budżetu gminy było lżej. Jednak zakres modernizacji nie kwalifikował się do wsparcia rządowego zarówno popowodziowego, jak i w ramach skutków nawalnych deszczy.” – powiedział wójt Wiesław Skop.

0091_Most1.jpg

0091_Most2.jpg


Serwis informacyjny UG

Komentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 107.21.16.70

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odœwież stronę i spróbuj ponownie...