Wiadomości - Aktualności

Modernizacja gminnej oczyszczalni ścieków w miejscowości Słupia

Dodał: administrator Data: 2020-02-21 08:26:21 (czytane: 409)

Trwają prace polegające na rozbudowie i przebudowie oczyszczalni ścieków istniejącej od 2001 roku wraz z drogą dojazdową w miejscowości Słupia, co pozwoli na zwiększenie jej przepustowości.

Rozbudowa umożliwi zwiększenie liczby ludności korzystającej z systemu oczyszczania ścieków na terenie Gminy Pacanów.

Kompleksową modernizację oczyszczalni wykonuje firma „METABEX” z Morawicy. Wartość całego zadania wyniesie około 6 mln złotych z czego gmina pozyskała na ten cel 2,7 mln złotych dofinansowania unijnego  w ramach RPO Województwa Świętokrzyskiego.

Do końca 2020 roku zostaną wykonane: zbiornik retencyjny na ścieki surowe (350 metrów sześciennych), węzeł przeróbki osadów, remont budynku istniejącego i reaktorów, droga dojazdowa do oczyszczalni, wymiana urządzeń automatyki, punkt zlewny ścieków dowożonych i uporządkowanie terenu oczyszczalni. Po zakończeniu prac zostanie odbudowana także droga gminna od oczyszczalni do ul. Słupskiej.

Następną inwestycją będzie budowa 8 kilometrów sieci kanalizacyjnej w miejscowości Słupia (część od drogi krajowej nr 79 w stronę kanału „Strumień”). Na ten cel gmina Pacanów otrzymała dofinansowanie z funduszy unijnych w kwocie 5,7 mln złotych.  Przetarg na kanalizację w m. Słupia zostanie ogłoszony w najbliższych tygodniach.

94_Oczyszczalnia1.jpg

94_Oczyszczalnia2.jpg

94_Oczyszczalnia3.jpg

94_Oczyszczalnia4.jpg

94_Oczyszczalnia5.jpg


/Serwis Informacyjny UMiG/

Komentarze (1)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 3.215.182.81

Janusz Hałas (2020-02-21 09:13:38 - IP: ***.146.187.222)

Panie Burmistrzu, jakie plany z kanalizacją w pozostałych miejscowościach gminy Pacanów?

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odœwież stronę i spróbuj ponownie...