Wiadomości - Aktualności

Młodzi ludzie z pasją - Nasza Pani sędzia piłkarski

Dodał: mratusznik Data: 2017-11-09 11:23:01 (czytane: 1275)

Aleksandra Błachucińska - absolwentka Szkoły Podstawowej w Wójczy, Gimnazjum Nr1 w Pacanowie, a obecnie uczennica Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr1 w Busku Zdroju, popularnego „ekonomika” po pozytywnym zaliczeniu egzaminu specjalistycznego – została licencjonowaną sędzią piłki nożnej!

W ubiegłym roku zorganizowany został  w Busku kurs dla kandydatów na sędziów piłkarskich pod auspicjami Świętokrzyskiego Związku Piłki Nożnej. Próbę uzyskania owej licencji sędziowskiej  podjęło wielu młodych ludzi - najlepsi, najbardziej wytrwali dzisiaj z gwizdkiem lub chorągiewką na linii regularnie sędziują mecze świętokrzyskich lig.

W gronie nowych arbitrów z terenu powiatu buskiego są nasza Ola Błachucińska i Michał Bydłosz uczeń I Liceum Ogólnokształcącego w Busku-Zdroju. Oboje mają w dorobku grę w ligowych drużynach – Ola w trzecioligowej żeńskiej drużynie Wisły Nowy Korczyn, Michał w młodzieżówce buskiego Zdroju. Co ich wyróżnia – oboje grali w swoich zespołach ligowych na pozycji bramkarza !

Zainteresowanie piłką nożną Oli zaszczepił pasjonat futbolu, nauczyciel wychowania fizycznego w Wójczy, napastnik pacanowskiego Tempa Tomasz Kopacki . To on pierwszy zauważył predyspozycje młodziutkiej dziewczyny do tej gry, jej wyróżniające się w grupie rówieśniczej umiejętności i sprawność i to on zaczął umiejętnie modelować jej zdolności.

0054_Ola2.jpg 

 0054_Ola3.jpg

Po ukończeniu klasy szóstej Ola przeszła do kolejnego etapu kształcenia - gimnazjum i tu jej pasję podtrzymywali kolejni nauczyciele w-f, także czynni piłkarze Sławomir Skiba i Dawid Kondek a wtórowała im kobieta, trzecia wuef istka w tej szkole Barbara Nawrot. Kiedy trafiła do kolejnego etapu kształcenia – szkoły średniej – znowu szczęśliwie spotkała na swojej drodze w gronie pedagogicznym kolejnego pasjonata piłki nożnej, nauczyciela w-f, trenera, byłego piłkarza wielu renomowanych klubów piłkarskich w Polsce w tym Cracovii i Wisły Kraków – Piotra Zawadzińskiego. On także przyczynił się do utwierdzenia Oli w przekonaniu, że warto realizować swoje marzenia i pasje, bo to jest z życiu człowieka bardzo ważny element osobistego rozwoju i spełnienia się. Dziewczyna powoli rozbudowywała krąg   swoich zdolności, z sukcesami reprezentując kolejne szkoły w innych niż sportowe dziedzinach – tu między innymi kontynuowała doskonałą passę rozpoczętą w Wójczy w rywalizacji na temat wiedzy pożarniczej. Będąc aktywną w dziedzinie sportowej począwszy od szkoły podstawowej poprzez gimnazjum jest dziś podporą reprezentacji „ekonomika” mając swój udział w wielu sukcesach szkoły na arenie i lokalnej i regionalnej. Dużą zasługą w podtrzymywaniu jej zdolności i zamiłowań jest postawa i zaangażowanie rodziców a szczególności mamy Oli, której osobisty wkład wspomagający pracę nauczycieli i szkoły w rozwój dziewczyny dziś przynosi wymierne efekty.

Za osiągnięcia sportowe ZSP Nr1 miała zaszczyt odbierać podczas wrześniowej sesji Rady Powiatu puchar i nagrodę starosty za osiągnięcia sportowe swojej szkoły. Ta sympatyczna młoda dziewczyna kończąc z wynikiem pozytywnym kurs sędziowski i rozpoczynając sędziowanie meczy ligowych stała się w lokalnym środowisku nie tylko sportowym wyróżnikiem. Jeszcze dziś sporadycznie spotyka się kobietę sędziującą zawody piłkarskie piłki nożnej ale jej obecność na boisku wzbudza szacunek i uznanie tak piłkarzy jak i kibiców. A do tego sportowcy powściągają swoje emocje i mecze rozgrywane są naprawdę w kulturalny sposób bez zbędnych dyskusji na temat werdyktów pani sędzi.

Ola jest zdyscyplinowaną uczennicą, umiejącą godzić naukę z realizacją swojej pozaszkolnej  pasji. Uśmiechnięta, pracowita, skromna i z poczuciem humoru, ceniona w swoich działaniach edukacyjnych i pozaszkolnych przez nauczycieli i dyrekcje kolejnych placówek od Wójczy poprzez Pacanów a teraz buski „ekonomik”. Jest swoją postawą i osiągnięciami godnym reprezentantem naszej gminy na zewnątrz.

Gratulujemy z szacunkiem odnosząc się do jej „planu na życie” i sportowej pasji. A dla Pani sędziego piłkarskiego wiele sukcesów w sportowej karierze przekazują wspólnie – Tomasz Kopacki, Barbara Nawrot, Sławomir Skiba, Dawid Kondek, Piotr Zawadziński,  Robert Gwóźdź.

Powodzenia Olu !!

 0054_Ola1.jpg

 

0054_Ola4.jpg 

0054_Ola5.jpg 

0054_Ola6.jpg 

 

 /Robert Gwóźdź/

Komentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 52.91.185.49

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odœwież stronę i spróbuj ponownie...


Przeczytaj kolejną wiadomość:

1% na Stowarzyszenie G.L.K.S. Zorza - Tempo Pacanów

...