Wiadomości - Aktualności

Młodzi ludzie z pasją - Gra jak ...Lewandowski

Dodał: mratusznik Data: 2017-11-09 11:33:10 (czytane: 1002)

Ma 21 lat – rocznik 1996, jest sympatycznym młodym człowiekiem z pasją, której poświęca cały swój wolny czas. Jest nią piłka nożna i obecnie gra w ligowym zespole Zorzy Tempa Pacanów.

 Kibicują mu i pomagają w realizacji tego zamiłowania ojciec dwóch braci i dwie młodsze siostry, które są największymi fankami jego występów na boisku a przy tym najostrzejszymi cenzorkami gry. Zamiłowanie do sportu w tym szczególnie piłki nożnej trwa u niego od dziecka, kiedy to pierwszy kontakt z piłką i nauczycielem prawideł operowania nią był ojciec. Ćwiczyli i grali na podwórku przy domu i tak z roku na rok kształtowała się jego piłkarska tożsamość. Szkoła podstawowa w Oblekoniu potem gimnazjum w Ratajach i Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Busku-Zdroju pielęgnowały i kształciły jego nieprzeciętne, wrodzone umiejętności sportowe. Z reprezentacją gimnazjum w Ratajach zdobył III miejsce w województwie w turnieju „COCA COLA CUP”, w Mistrzostwach Polski Szkół Budowlanych już będąc wyróżniającym się, wyszkolonym zawodnikiem zdobywał z drużyną ZSTiO czwarte miejsce w kraju i przyszedł czas, kiedy już mając zawód (technik budownictwa) i wkraczając w samodzielność jako człowiek dorosły mógł zrealizować na poważnie swoje pierwsze marzenie – grać w ligowej drużynie piłkarskiej. Dotychczas obowiązki szkolne, domowe w jakiś sposób ograniczały tą jego sportową aktywność a po ukończeniu szkoły średniej rozwinął się pod wodzą trenerów Dawida Kondka, Lecha Malczewskiego do poziomu czołowego gracza tego zespołu.

 0054_Krystian1.jpg

Krystian Soja, mieszkaniec Oblekonia – bo o nim jest mowa – na pierwszy rzut oka sylwetką i sposobem prowadzenia piłki przypomina Roberta Lewandowskiego naszego polskiego super piłkarza o wymiarze światowym. Jest bardzo szybkim piłkarzem na kilku metrach umiejącym pozostawić przeciwnika za sobą, prowadzić piłkę nie patrząc pod nogi i dokładnie znaleźć się na polu karnym drużyny przeciwnej gdzie winien znaleźć się napastnik. Ma doskonały spryt boiskowy, co pozwala mu na zdobywanie kolejnych dla drużyny Tempa bramek. „Poniewierany” niejednokrotnie przez rosłych, silnych obrońców, kiedy nie mogą sobie poradzić z ogrywających ich Krystianem. Dziś wraz z Tomaszem Kopackim stanowią siłę ofensywną naszego zespołu. Za czasów trenera Dawida Kondka był ustawiony w składzie na pozycji nominalnego pomocnika i tak grał przez trzy lata. W sezonie 2016/2017 trener Malczewski widząc jego możliwości piłkarskie i sprawność ustawił go w parze z Kopackim co w zdecydowany sposób wzmocniło atak. I właśnie w sezonie 2016/2017 zdobył w lidze 18 bramek – co potwierdziło słuszną decyzję trenera o jego ustawieniu w drużynie ale także potwierdziło, że tak utalentowany piłkarz dostał możliwość rozwinięcia skrzydeł.

W sezonie 2017/2018 będzie mocnym atutem w składzie Zorzy Tempa Pacanów.

 Krystian pracuje zawodowo  w Małopolsce w Urzędzie Pocztowym w Szczucinie. Jest osobą wrażliwą, uśmiechniętą, uzdolniony w swoich kolejnych pasjach – rysunku, śpiewie ale tą pielęgnowaną od dziecka fascynacją piłką nożną przedkłada ponad nie. Założył sobie będąc już piłkarzem ligowym o doskonaleniu swoich umiejętności i kiedy inni zasiadają przed telewizorem czy siadają do odpoczynku – on biorąc  za rękę swoją dziewczynę Wiktorię – oboje w strojach sportowych - ruszają na codzienny trening wytrzymałościowy a potem ćwiczenie z piłką. To widać w poczynaniach Krystiana na boisku a Wiktoria - kolejna  kobieta w życiu naszego piłkarza wliczając w to jego siostry stała się także surowym cenzorem jego poczynań i pomocna w już dojrzałym traktowaniu przez Krystiana jego piłkarskiej pasji.

Gratulacje dla tego młodego człowieka i szacunek za to co robi. Za tą ogromną sportową pasję i wytrwałość - duże brawa.

 0054_Krystian2.jpg

0054_Krystian3.jpg 

0054_Krystian4.jpg 

0054_Krystian5.jpg 

/Robert Gwóźdź/

Komentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 54.242.236.164

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odœwież stronę i spróbuj ponownie...


Przeczytaj kolejną wiadomość:

1% na Stowarzyszenie G.L.K.S. Zorza - Tempo Pacanów

...