Wiadomości - Aktualności

Matematyka wszędzie nas spotyka

Dodał: mratusznik Data: 2019-10-29 12:35:50 (czytane: 564)

W ramach matematycznego projektu pt. "Matematyka wszędzie nas spotyka" zrealizowano następujące działania:

I. Dzień Tabliczki Mnożenia
W naszej szkole zostały przeprowadzone egzaminy, podczas, których Komisje Egzaminacyjne złożone z uczniów klas czwartych pytały swoich starszych kolegów ze znajomości tabliczki mnożenia. Uczniowie podczas tej akcji mieli możliwość przypomnienia sobie tabliczki mnożenia. Każdy, kto podczas egzaminu poprawnie odpowiedział na 5 działań otrzymywał naklejkę z tytułem Experta Tabliczki Mnożenia. Akcja cieszyła się dużym zainteresowaniem wśród uczniów.

II. Konkurs Matematyczny
W dniu 26 września został przeprowadzony I Szkolny Konkurs matematyczny o tytuł „Mistrza rachunku pamięciowego”. Do konkursu przystąpili uczniowie klas IV – VI. Mieli do rozwiązania 40 przykładów wymagających rachunku pamięciowego. Uczniowie z największą liczba punktów z klasy IV, V, VI zostali nagrodzenie. Zwycięzcami zostali:
Klasa IV:
1.Maja Karaś
2.Wiktoria Kwiecień
3.Milena Żak
Klasa V:
1.Wiktoria Kogut
2.Antoni Kumoń
3.Amelia Mierzwa
Klasa VI:
1.Mateusz Ślusarczyk
2.Oliwia Lenartowicz
3.Magdalena Sosin

III. „Podchody matematyczne”
Zabawa w „podchody matematyczne” została przeprowadzona na placu zabaw z udziałem rodziców.   Wszyscy uczestnicy zostali podzielenie na dwie grupy, które miały za zadanie rozwiązać kilka zadań i łamigłówek. Po zakończeniu zabawy uczniowie otrzymali słodkości.

IV. Konkurs “Jeden z dziesięciu”
Kolejnym działaniem organizowanym w ramach projektu było przeprowadzenie konkursu "Jeden z dziesięciu". Uczniowie z klas 4-6 przystąpili do turnieju wzorowanego na teleturnieju telewizyjnym o tej samej nazwie. Pytania i zadania dostosowane zostały do wiedzy uczniów. Zacięta rywalizacja i chęć zwycięstwa nie przysłoniły uczniom dobrej zabawy. Zwycięzcą został Mateusz Ślusarczyk z klasy 6b.

 86_Konkurs1.jpg

86_Konkurs2.jpg 

86_Konkurs3.jpg 

86_Konkurs4.jpg 

86_Konkurs5.jpg 

86_Konkurs6.jpg 

86_Konkurs7.jpg 

/SP Pacanów/

Komentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 3.234.208.66

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odœwież stronę i spróbuj ponownie...


Przeczytaj kolejną wiadomość:

Gmina Pacanów stanęła na wysokości zadania!

Po majowych klęskowych opadach deszczu około 750 rolników zgłosiło straty w uprawach polowych....