Wiadomości - Aktualności

Martyna Wójcik i sukces literacki - nagroda w Senacie RP

Dodał: mratusznik Data: 2017-06-28 10:43:28 (czytane: 872)

Przyzwyczailiśmy się do sukcesów Martyny Wójcik. Uczennica Gimnazjum w Ratajach Słupskich już kolejny raz zdobywa laury nie tylko na szczeblu powiatu, województwa ale również na szczeblu krajowym.

0073_Rataje4.jpg

20 czerwca 2017 r. w Senacie RP odbyła się gala ogólnopolskiego konkursu „Wzór osobowy godny naśladowania – uczniowskie biografie”, zorganizowanego pod patronatem Komisji Nauki, Edukacji i Sportu przez Katedrę Dydaktyki i Edukacji Szkolnej w Instytucie Pedagogiki KUL. Na uroczystość zostali zaproszeni uczniowie, którzy poprzez realizację swoich pasji, postawę i podejmowane inicjatywy stanową wzór godny naśladowania. Najlepszych 26 prac literackich z całej Polski zostało opublikowanych w książce „Młodzież, jakiej nie znacie. Wzory osobowe godne naśladowania” pod redakcją prof. Krystyny Chałas z KUL. Podczas uroczystości pamiątkowymi statuetkami i autorskimi egzemplarzami książek uhonorowano zarówno nauczycieli – autorów biografii, jak i ich bohaterów .Na galę została zaproszona uczennica Gimnazjum w Ratajach Słupskich Martyna Wójcik – bohater biografii wraz z opiekunką Panią Dorotą Czub nauczycielką języka polskiego – autorem pracy. 

W uroczystości udział wzięło wiele znanych osobistości mi. in. senator Łukasz Mikołajczyk, prof. Kazimierz Wiatr – Przewodniczący Senackiej Komisji Nauki, Edukacji i Sportu ,Bartosz Sowier -Dyrektor Gabinetu Rzecznika Praw Dziecka, prof. dr hab. Krystyna Hałas – KUL, redaktor książki, która dziękując nauczycielom za udział w konkursie, podkreśliła, że z biografii ich uczniów „bije moc piękna, ducha i mądrości”. Podkreślała, że ukazują one młodych ludzi, którzy wymagają przede wszystkim od siebie i służą pomocą drugiemu człowiekowi. Przypominając słowa Jana Pawła II, że każdy znajduje w życiu „swoje Westerplatte, jakiś wymiar zadań, które trzeba podjąć i wypełnić, jakąś słuszną sprawę, o którą nie można nie walczyć”, prof. Krystyna Chałas stwierdziła, że każdy z opisanych uczniów je odkrył i broni go. Z kolei prof. Kazimierz Wiatr mówił, że przykład pięknego życia może być inspiracją dla rówieśników”. Nagrodzony tekst znajduje się w całości w w/w książce w  rozdziale pt. „Martyna Wójcik- pasjonat literatury i pisania”. Opisano tam są próby pisania  krótkich tekstów od najmłodszych lat aż do gimnazjum i jej sukcesów literackich. Martyna to przykład osoby, jakich brakuje we współczesnym świecie, które w mądry sposób rozwijałyby nie tylko siebie, ale byłyby autorytetem dla innych. Czytając prace uczennicy można zastanowić się nad własnym zachowaniem. Podaje ona  przykłady prosto z życia. Uważa, że warto łączyć  zainteresowania, talenty z nauką  i rozwijać się w tym kierunku. Nie należy załamywać się po porażkach, tylko wyciągać odpowiednie wnioski. Spowoduje to, że podniesiemy się jeszcze silniejsi i gotowi do dalszych działań. Świadectwo pięknego życia Martyny stanie się inspiracją i wzorem do naśladowania dla młodych ludzi.

0073_Rataje1.jpg

0073_Rataje2.jpg

0073_Rataje3.jpg

0073_Rataje5.jpg

Uczennice Gimnazjum w Ratajach

Komentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 54.198.108.19

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odœwież stronę i spróbuj ponownie...


Przeczytaj kolejną wiadomość:

Wakacje w Gminnej Bibliotece

Zapraszamy na wakacje w Gminnej Bibliotece...