Wiadomości - Aktualności

Laury Pacanowskie wręczone. Super Laur dla ministra Michała Cieślaka

Dodał: administrator Data: 2021-11-12 07:59:31 (czytane: 561)

Po raz kolejny wręczono Laury Pacanowskie. Nagrody przyznawane są osobom, które szczególnie wyróżniają się w działalności społecznej, pracy na niwie kultury, w oświacie, biznesie i działalności stowarzyszeniowej, wpływając na rozwój gminy.

Decyzją kapituły Laur Specjalny 2021 i tytuł Przyjaciela Miasta i Gminy Pacanów otrzymał minister ds. rozwoju samorządów, Michał Cieślak.

Wiesław Skop, burmistrz Pacanowa, przewodniczący kapituły podkreślił, że minister dołączył do grona fantastycznych postaci, które na przestrzeni kilkunastu lat wspierały rozwój ziemi pacanowskiej.

- To dowód szczególnego uznania i podziękowanie za wielopłaszczyznowe wspieranie rozwoju ziemi pacanowskiej, w szczególności za otwartość na lokalne problemy i oczekiwania mieszkańców, partnerską współpracę z samorządem miasta i gminy - podkreślił burmistrz.

Minister Michał Cieślak podziękował za wyróżnienie. 

- Dziękuję i zobowiązuje się do tego, że nie będę ustawał we wspieraniu i władz gminy i radnych i pozostałych mieszkańców w procesach rozwoju gminy i oczywiście pozyskiwania środków zewnętrznych, często środków rządowych - dodał.

Gratulacji nie szczędził przewodniczący Rady Miejskiej w Pacanowie Artur Czub.

- W imieniu całej rady miejskiej gratulujemy panu ministrowi, a jednocześnie życzymy sukcesów w pracy zawodowej, dbania o naszą ojczyznę zarówno tę dużą jak i naszą małą - powiedział.

Przypomnijmy, Laur Specjalny 2018 odebrał Waldemar Dąbrowski - były minister kultury, dyrektor Teatru Wielkiego - Opery Narodowej w Warszawie, pomysłodawca powstania Europejskiego Centrum Bajki. Na przestrzeni 11 lat statuetkę otrzymali także m.in. śp. profesor Stanisław Pytko, wybitny naukowiec, pierwszy Honorowy Obywatel Gminy Pacanów oraz Stefan Rachwalski honorowy obywatel Pacanowa.

Laury Pacanowskie, wręczane są tradycyjnie w listopadzie, podczas uroczystej sesji rady gminy. W tym roku kapituła konkursu, oprócz specjalnego, przyznała je również w trzech innych kategoriach.

Laur Pacanowski w kategorii Talent roku 2021 odebrał uczeń Zespołu Szkół Energetycznych w Połańcu Łukasz Kunat. Nagrodę w kategorii Sukces zawodowy 2021 otrzymał zespół Europejskiego Centrum Bajki im. Koziołka Matołka w Pacanowie. Laur Pacanowski w kategorii Aktywność w działalności pozarządowej i charytatywnej kapituła przyznała Stowarzyszeniu Diamenty Powiśla.

Specjalne wyróżnienie otrzymał Karol Dziekan - absolwent szkoły podstawowej w Pacanowie, obecnie uczeń drugiej klasy Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza w Tarnowie.  

Wyróżnienie otrzymała także Ewa Satora, wieloletnia dyrektor biura Lokalnej Grupy Działania Królewskie Ponidzie.

 55_Laur1.jpg

55_Laur2.jpg 

55_Laur3.jpg 

55_Laur4.jpg 

55_Laur5.jpg 

55_Laur6.jpg 

55_Laur7.jpg 

55_Laur8.jpg 

/radiokielce.pl/

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Zmiany w zasadach przemieszczania świń (przypomnienie)

Rolnik utrzymujący świnie, który będzie chciał przemieszczać zwierzęta poza strefy ASF będzie musiał do 1 listopada br. posiadać...