Księga gości


Zapraszamy do ksiegi gości.

Wszystkich wpisów: 2529[ Dodaj nowy wpis ]

Autor: Janusz
IP: ***.146.68.79, Host: ***.146.68.79.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
Data: 2017-06-04 21:13:48

Mario. Można nie kupować w Pacanowie, staram się tak robić, ale Urzędu Gminy nie przeniosę sobie do Szczucina Stopnicy lub Łubnic. I znowu poruszę w temacie Łubnice. Tam nie ma problemu z parkowaniem, z budowa dróg i z wałęsajšcymi sie po asfaltowych ulicach psami.

Autor: Janusz
IP: ***.146.68.79, Host: ***.146.68.79.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
Data: 2017-06-04 20:57:53

Do podszywajšcego sie pod p.Teslę. Z Ciebie taki Tesla jak mysiej c.... futro. Goœcie na imprezie w Pacanowie wiedzš jak się zachować, najczęœciej przyjechali z innych miejscowoœci i nie majš rejestracji TBU, nie nocujš też w Pacanowie. Pisałem o przyzwyczajeniach, mentalnoœci i ignorowaniu prawa przez mieszkańców Pacanowa i to nie w sobote po południu oraz w niedzielę, ale w pištek i w sobotę rano a także w inne dni. Jeżeli nie rozumiesz o co mi chodzi dalej parkuj na skrzyżowaniu i niech Twój pies œpi na ulicy w rynku. Tylko po co nazwa "Rynek'?

Autor: Mario
IP: ***191.140.80, Host: ***k80.neoplus.adsl.tpnet.pl
Data: 2017-06-04 20:55:03

Aha, czyli mam być zadowolony, jak przyjeżdżam do rynku, żeby zrobić zakupy, dać zarobić właścicielom sklepów id. a zastaję takiego cwaniaczka,który blokuje dwa miejsca parkingowe i muszę przez to stawać gdzieś zupełnie dalej od rynku, gdzie można stanąć, a nie, gdzie mi się podoba, bo taki chce sobie otwierać drzwi na full,po obu stronach? Nieraz się wciskałem na styk, pomiędzy autami, bo tak sobie jaśnie państwo parkuje.To samo z parowaniem na zakazach, gdzie nie można sobie normalnie przejechać, tylko trzeba zjeżdżać na przeciwny pas, bo jaśnie państwo sobie musi zaparkować pod samymi schodami do gminy? Czyli ja jestem zły, bo domagam się odrobiny kultury? To nie dawne czasy, gdzie do Pacanowa przyjeżdżali furmankami i traktorami.Pacanów chce być taki nowoczesny, chce turystów, a podstawowe sprawy leżą i kwiczą.Z czym do ludzi.Tam, gdzie jest na tyle miejsca, że bezproblemowo wyminą się dwa pojazdy, to niech sobie stoją, ale tam, gdzie jest wąsko, to nie powinni.W takim razie, zabrać znak zabraniający parkowania spod gminy i już nic nigdy więcej nie napiszę na ten temat.Niech już stoją po obu stronach.Do banku też będzie bliżej, jak pod schodami staną.Jak mam rozumieć to,że znaki w Pacanowie,pełnią tylko rolę informacyjną? Czyli jak stoi zakaz zatrzymywania i postoju, to on tylko informuje, a nie zabrania? Ciekawe.To w końcu Pacanów jest wsią, czy miasteczkiem? Bo jeśli wsią, to dlaczego pisały tu swego czasu osoby, którym przeszkadzał "bałagan" u pana W na wyjeździe z mlecznej do rynku? Gdzie drwa rąbią, tam wióry lecą.Oczywiście zestawiając go z panem S obok gminy, wypada blado, ale obaj mają prawo robić u siebie, co im się podoba.Tyle tylko, że pod samym nosem gminy, takie coś by nie przeszło.

Autor: Tesla
IP: ***191.100.128, Host: ***w128.neoplus.adsl.tpnet.pl
Data: 2017-06-04 19:54:42

Jonaszu i Mojżeszu, wy to takie komunistyczne myślenie macie. Znaki obecnie spelniaja role informacyjna a nie zakazu i nakazu. Wystawiłbyś mandat za zle parkowanie w Pacanowie ?? Policja ? Po co? Dzisiaj jeden drugiego zdaje az huczy. Dawniej , byli kapusiami , , platnymi informatorami. Dajcie spokoj w swieto bajki obcy zaparkowali gzie mogli. Nie psujcie atmosfery.

Autor: Mario
IP: ***191.140.80, Host: ***k80.neoplus.adsl.tpnet.pl
Data: 2017-06-04 18:00:16

Nie no, może nie aż tak, ale traktować wszystkich równo, a nie dzielić na gminę A i B.We wszystkich miejscowościach płacą podatki, jeśli nie rolny, to jakiś inny, choćby przedsiębiorcy, więc coś też im się należy.Jak głosi stara sentencja, każdemu według zasług jego.Ja jakoś zauważam trend "promowania" bardziej miejscowości położonych bliżej wisły.Argumentowane jest to przeważnie pozyskaniem pieniędzy na usuwanie skutków powodzi i muszą one być rozdysponowane właśnie tam.Drugą sprawą jest to, że niektóre miejscowości nie posiadają radnych, a więc i siły przebicia.Kto ma się upomnieć, sołtys?

Autor: Janusz
IP: ***.146.68.79, Host: ***.146.68.79.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
Data: 2017-06-04 17:21:13

Tak Mario:))) I jeszcze ani grosza z naszych pieniedzy dla wsi która jest niereformowalna.:))))))

Autor: Mario
IP: ***185.5.111, Host: ***b111.neoplus.adsl.tpnet.pl
Data: 2017-06-04 14:53:50

No, pod gminą, to najczęściej parkują "cywile". Raz stało auto pana kierownika z ZUWiK-u, jest dosyć charakterystyczne, więc nie idzie pomylić, wójtowi się zdarzyło parę razy, ale to raczej wtedy, kiedy miał nogę w gipsie, więc o tym zapominamy, a po drugie, to sam pisałem, że wójt, jako gospodarz naszej gminy, choć powinien świecić przykładem, to jednak ma większe prawo tam stanąć, nawet na godzinę.Samochód na słupskiej (fiat brava?) to już tradycja.Wiosna, lato, jesień, zima, on dzielnie stoi i trzeba go omijać.Dlatego ja baaardzo rzadko jeżdżę słupska, bo brak mi nerwów na to.Pomijam pocztę, bo choć jej lokalizacja jest nieco nietrafiona, to trzeba gdzieś stanąć, ale w innych miejscach parkujące samochody są niepotrzebne.Dodatkowo, przy wyjeździe na krajówkę, obok pałacu, są już (kilka lat) takie wertepy, że aż plomby z zębów wpadają.To taka dodatkowa atrakcja.Powiat skąpił kasy na remont całego odcinka i tak zostało.Cud, że tyle zalali.O kulturze parkowania też pisałem, to zgrabnie niektórzy odwrócili kota ogonem i znowu mi się dostało.Najlepszy pomysł na to, żeby każdy był zadowolony, to pozdejmować wszystkie znaki i niech każdy jeździ jak chce i parkuje gdzie chce.Zasada prawej ręki na drogach i sobie poradzą.A miejsc parkingowych od razu przybędzie.Albo jak ktoś tu pisał.Wyciąć w pień cały park, zostawić tylko Floriana i zrobić mega parking.Będzie ładniej.

Autor: Janusz
IP: ***.146.68.79, Host: ***.146.68.79.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
Data: 2017-06-04 14:22:19

Do Mario( nie tylko). Mario zapewne wiesz kto parkuje pod urzędem gminy? To nie wójt. Ja uważam że w Pacanowie nie ma problemu z miejscami do parkowania. To nie Warszawa, Kraków, Poznań. To nie miasto, aglomeracja ale wieœ z urzędem gminy w centrum. Problem jest z kulturš parkowania. Lenistwem i przyzwyczajeniami. Nie ma koniecznoœci pozostawienia samochodu na rogatkach i isc ze 2 kilometry.Nie powinno być tak że mieszkaniec zostawia samochód pod swoja posesja na drodze publicznej przez nie tylko cały dzień, ale również przez kilka dni. ( ul Słupska kolo sołtysa - naprzeciwko). Droga wykonana za nasze pienišdze ma służyć do przejazdu a nie dla zaparkowania auta przez kogoœ kto samochód kupił a nie stać go na garaż czy parking u siebie. Mam 3 samochody traktor, przyczepę itp. Mam to zostawić na drodze??? Obecnie parkuje na swojej posesji.

Autor: Mario
IP: ***185.5.111, Host: ***b111.neoplus.adsl.tpnet.pl
Data: 2017-06-04 13:29:40

Chodziło mi o te fury dziadkowe i wnuczkowe.Wiesz, o co chodzi.O Twoich literówkach, nic nie pisałem.Daję radę przeczytać.Parkowania gdzie popadnie też nie popieram.Tyle tu piszę o blokowaniu drogi obok schodów du budynku gminy, a nadal nic do nikogo nie dociera.Od razu hejty i odwracanie kota ogonem.Szkoda się odzywać.Policja w Pacanowie powinna być, to by może trochę porządku zrobili i to nie tylko z parkowaniem.Ja nie mam powodu się ich bać, bo nic na sumieniu nie mam i nie staję, gdzie mi się podoba.Parę dni temu byłem, to znowu jakiś artysta stanął sobie elegancko tak, ze białą linię oddzielającą miejsca parkingowe, miał idealnie pośrodku auta.Po oby stronach po 2,5 metra wolnego miejsca i brak możliwości zaparkowania.To nie było nic innego, jak parkowanie jednego pojazdu na dwóch miejscach parkingowych.Ludziom się strasznie ciasno robi.I powiedzcie mi, że nie mam racji i sobie coś wymyślam.To jest chamstwo (a żeby nie napisać gorzej) w najczystszej postaci.I właśnie w takiej chwili, przydał by się policjant, żeby wypisać takiemu gogusiowi ładny pamiątkowy druczek, to nauczył by się na przyszłość, jak się staje.Co nam po miejscach parkingowych, jeśli każdy będzie stawał jednym autem na dwóch?

Autor: Janusz
IP: ***.146.68.79, Host: ***.146.68.79.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
Data: 2017-06-04 11:10:03

Mario- zjada? Przeciez na skrzyżowaniu sie nie parkuje. Drogi sa do jezdzenia a parkingi do parkowania. Mam nagranie tej sytuacji, nie chodzi mi o ukaranie mandatem sprawcy wykroczenia, ale o to aby mu uœwiadomić jakie zagrożenie stworzył. W przypadku stłuczki czy kolizji on by odpowiadał. No i policja która ignoruje takie wykroczenia na obecnie glownej drodze, i nie poucza wlasciciela auta. Normalnie to laweta i koszty. Literówki nie sa powodem analfebytyzmu, ale problemu z komputerem:))))) pozdrawiam:)))

Autor: Mario
IP: ***185.138.130, Host: ***e130.neoplus.adsl.tpnet.pl
Data: 2017-06-03 21:42:45

Ojojojoj, zaraz Cię tu zjadą.Nie wolno tu tak pisać ;) Policji w Pacanowie, to już kawał czasu niema.Chodziło wprawdzie dzisiaj dwóch takich niebieskich po rynku, ale nie wiem, co tu robili, bo nie zauważyłem, żeby mieli do kogoś problem.Wysłali ich, to chodzili.

Autor: Janusz
IP: ***.146.68.79, Host: ***.146.68.79.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
Data: 2017-06-03 16:13:03

Impreza- zwišzane z tym utrudnienia w ruchu. Normalne, bo tak jest na całym œwiecie. Ale nie w Pacanowie. W Pacanowie jak dziadek "furš zaprzężonš w krowy" parkował pod swojš " uborš", tak dzisiaj wnuczek dalej parkuje na skrzyżowaniu ul. Dr Gałšzki z ul. Wójczańskš . Jak nie ma objazdów to to nie jest problemem, ale dzisiaj jest. A gdzie policja??????

Autor: Mario
IP: ***185.138.130, Host: ***e130.neoplus.adsl.tpnet.pl
Data: 2017-06-03 10:38:17

Tak, ekipa widzę scenę już składa.A tak żeby napisać coś normalnego, dla odmiany, to mam pytanie.Czy w naszej gminie, przewidywany jest jeszcze ten program dopłat do tzw. solarów? Ludzi ostatnio było chętnych więcej, niż "wolnych miejsc" więc pewnie nadal są chętni.Na tych upałach, to by wodę ładnie grzało.Teraz niedawno, to było w Nowym Korczynie i też chętnych więcej, niż miejsc.

Autor: będzie sie działo!
IP: ***3.114.82, Host: ***82.internetdsl.tpnet.pl
Data: 2017-06-02 08:36:20

Festiwal / już 15 - y / czas zacząć!

Autor: Tesla
IP: ***191.116.205, Host: ***m205.neoplus.adsl.tpnet.pl
Data: 2017-06-01 17:39:16

Narzekacie ,że nie ma pieniędzy na koszenie rowów - ja wam znajdę sposób !!! A biomasę to nie łaska zebrać i do bio-gazowni oddać??? Ile tysięcy ton ściętej trawy marnujecie?

Autor: Do Mario
IP: ***47.105.45, Host: ***lic-gprs377324.centertel.pl
Data: 2017-06-01 17:33:53

Mario widzę że masz duuużo czasu wolnego więc :weź kose i wykoś rów, weź rydel i pogłęb rów a to co z rowu- zasyp dziury w drodze...Pomożesz i dasz przykład innym.. Krytykować jest najłatwiej innych.

Autor: wójt W. Skop do "Mario"
IP: ***3.114.82, Host: ***82.internetdsl.tpnet.pl
Data: 2017-06-01 14:48:06

Ja nie mogę się na takie uwagi obrażać. staram sie je analizować i na nie reagować. Lubię swoją robotę, a że towarzyszy jej duży stres, to trudno. Nikt mi nigdy nie obiecywał, ze na tym stanowisku będzie lekko!. Zamiast tego ostrzegano...

Autor: jeszcze jedno
IP: ***3.114.82, Host: ***82.internetdsl.tpnet.pl
Data: 2017-06-01 14:41:15

proszę nie używać określeń typu "dobroć gminy", "łaska gminy", czy łaska wójta". Zarówno ja jak i podlegli mi pracownicy jesteśmy na utrzymaniu podatników i mamy przede wszystkim obowiązek skutecznego załatwiania ich problemów. Warto jednak zauważyć, że urzędnik też jest człowiekiem, cokolwiek by to nie znaczyło... .

Autor: Mario
IP: ***185.140.143, Host: ***g143.neoplus.adsl.tpnet.pl
Data: 2017-06-01 14:22:19

Przepraszam, jeśli Pana uraziłem, nie to było moim zamiarem.Chodzi właśnie o to, żeby nie musieć nikomu o niczym przypominać.Akurat teraz wyglądało to tak, jakby po interwencji wójta, postanowiono się tym zająć, a znów wójt zainterweniował, bo parę osób o tym wspomniało.To tak, jak ze zdaniem wyrwanym z kontekstu, że w całości, zmienia zupełnie znaczenie.Tak samo tu, po Pana wpisie, wygląda to teraz zupełnie inaczej.Winni w takim razie GDDKiA, skoro zasłaniają się przepisami i finansami.U nas w kraju to od zawsze było tak, że nic nikomu nie było potrzebne, nikt nic nie musiał, nikt na nic nie miał pieniędzy, aż nagle stała się jakaś tragedia i zaczęła się nagonka.Gdyby paru ludzi zabiło się (czego oczywiście nikomu nie życzę)z powodu słabej widoczności, przez zarośnięte pobocza, to szybko znalazły by się pieniądze na regularne wykaszanie poboczy.Nie rozumiem, jak można tak igrać z ludzkim życiem i mówić, że mają swoje terminy i brak środków na regularne, częstsze wykaszanie.Nikt nie każe nikomu kosić, gdy trawa ma 10-20 cm, ale gdy dochodzi już do metra, to chyba wypadało by coś z tym zrobić.Może w większości przypadków, widoczność nie jest najgorsza, ale są takie miejsca, gdzie nie widać absolutnie nic i człowiek wyjeżdża na tzw. partyzanta.porobili sobie szeroki pas drogowy, to niech teraz o niego dbają.Jak przychodzi do wycięcia drzewa, rosnącego w tym ich "pasie" to środków im nie brakuje.

Autor: wójt W. Skop
IP: ***3.114.82, Host: ***82.internetdsl.tpnet.pl
Data: 2017-06-01 13:24:46

Małe sprostowanie: To nie jest tak, ze spię i trzeba mi przypominać, że coś należy zrobić. Co nz tego, że ja zgłoszę krajowej Dyrekcji Dróg i Autostrad, że nalezy wykosić pobocza na krajówkach, skoro oni maja swoje procedury i terminy? Usłyszałem, że zrobia wyjątek ze względu na festiwal i w okolicach Pacanowa wykoszą wcześniej. Dobre i to. Podobnie jest z drogami powiatowymi. Ich zarządca / PZD Busko - Zd./ wykasza je raz w roku, więc jak wykosi je w maju, to w sierpniu będzie musiał czynić to drugi raz , a jak słyszę na to brakuje kasy?! W tej sytuacji mogę ręczyć za gminne drogi.Pozdrawiam!

Autor: Mario do "Tesla" i reszty
IP: ***185.140.143, Host: ***g143.neoplus.adsl.tpnet.pl
Data: 2017-06-01 13:18:07

Masz absolutną rację, jest tak, jak piszesz, u mnie to samo, ale taka już mentalność ludzi.Zaorują drogi, zasypują rowy, wiem to bardzo dobrze.Ja tak nie robię i sam bym chciał, żeby rowy były drożne, a drogi nie zniszczone, ale jak jednemu zależy, a drugi to olewa i robi swoje, to nigdy nie jest dobrze.Ja bym bardzo chciał, żeby gmina np. wyczyściła rowy, ale jak są tacy, którzy przeganiają robotników, bo to ich, to co zrobić? Gmina nie chce wykopać tylko tam, gdzie ludzie się zgadzają, tylko liczy całość, więc nie ma ani tu, a ni tam, że tak powiem.Dawniej tak było, że jak np. gmina wysłała samochód z kamieniem na drogę, to ludzie się skrzyknęli i sami wszystko sobie wyrównali.Dobrze to pamiętam, bo mam swoje lata.Dzisiaj, to już się zmieniła mentalność ludzi i mamy co mamy.Nie dość, że się nie szanuje dobra wspólnego, to jeszcze pretensje.Każdy sobie i byle sobie.Nie potrzeba mi czegoś, to nie puszczę przez swoją działkę, ewentualne odpłatnie.Tak było z wodą, z gazem, z telefonem i kanalizacją.Ludziom kasa padła na mózg i tyle.A kosiarki widziałem, u mnie też były i wypada podziękować wójtowi za interwencję, tylko trochę szkoda, że poskutkowało to dopiero po prośbach ludzi.Przecież zapewne sam jeździ i widzi, jak zarosło.Przepisy przepisami, ale ludzkie zdrowie i życie jest ważniejsze.To są koszty, ale czy życie ludzkie nie jest bezcenne? Teraz, to aż inaczej przejechać, no i ładniej jest, a nie zarośnięte jak w dżungli.To samo się tyczy dróg gminnych i powiatowych.U mnie na wsi, to każdy praktycznie kosi zielsko przy swoich posesjach, nie czekając na dobroć gminy, bo gdyby chcieli czekać, to by zarosło na 2 metry. A co do reszty, to ja nie muszę się tu afiszować.Co mi da proszenie się na księdze gości, skoro "oficjalnymi kanałami" nic nie wskórano? Lustro, to co innego, bo to tak bardziej pisałem z pozycji gościa w rynku, a nie mieszkańca Pacanowa.Co do oświetlenia, to nie mam konkretnego zdania, świeci się krótko, ale miały być niby dzięki temu pozakładane energooszczędne lampy, a czy będą wszędzie, to nie wiadomo.Na razie, z tego, co nawet tu jest podawane, montowane są w innych miejscowościach.U mnie też lampy świecą się do 22, więc cierpliwie czekam.

Autor: Tesla
IP: ***191.116.205, Host: ***m205.neoplus.adsl.tpnet.pl
Data: 2017-06-01 12:31:41

Mario szybciej sie nie da , zobacz jak kosiarki śmigają przy krajówkach. A w ogóle mój dziadek jak chciał drogę to brał gruz i równał dziury a do pól (te polne) to jak wracało się z pola to jeden opuścił kultywator ,drugi brony, trzeci ugniótł i droga była wystarczająco dobra by dojechać. Dzisiaj to wszyscy czekają i najlepiej żeby autostrady były do pól z budkami Mcdonald's co 500 metrów :) A co robią rolnicy? , jeden z drugim całe błoto z kół na asfalcie otrzepuje a gdyby mógł to by jeszcze siał i sadził na drodze. Przecież wy nawet nie umiecie korzystać z tych dróg , gdzie są rowy przydrożne - zaorane ,zasiane jednym słowem ni-ma !!!

Autor: Xxx
IP: ***47.103.240, Host: ***lic-gprs377007.centertel.pl
Data: 2017-06-01 12:12:26

A co mozna zmienic jeśli chodzi o skrzyzowanie koło kościoła czy moze byc droga od Oleśnicy z pierwszeństwem bo naprawde ktoś zrobil blad tak jak jest teraz ?

Autor: jeszcze do "Mario"
IP: ***3.114.82, Host: ***82.internetdsl.tpnet.pl
Data: 2017-06-01 09:27:38

Nie ma żadnego dowodu, że ty "Mario" cokolwiek w gminie załatwiasz? Bardzo natomiast dbasz o to , żeby się ktoś nie dowiedział kim ty jesteś? To jest jakiś stan chorobowy, czy co? Masz problem idź do wójta. On każdego przyjmuje i w miarę możliwości stara się pomóc. Pisałeś kiedyś na tym forum o lustrze w Rynku? Zareagował pozytywnie, zatem czyta też i te wpisy.

Autor: do "gościa" i "Mario"
IP: ***3.114.82, Host: ***82.internetdsl.tpnet.pl
Data: 2017-06-01 09:19:55

bo zdecydowana większość ludzi na zebraniach mimo wszystko chce , żeby się świeciło od 21 do 22.00. To też sprawa mentalności. Tak jest teraz , kiedy dzień jest najdłuższy. Ale od połowy sierpnia już ciemni się po 20.00 A co do wypowiedzi "Mario" , to powiem,że trudno jest zareagować na gorszą sytuację drogową, skoro nasz "Mario" nawet nie chce zaznaczyć o którą wieś chodzi? Czemu ma to służyć? Przecież chodzi o to , żeby pisząc dokładnie na tym forum powodować szybszą reakcję służb gminnych.

Autor: Gość
IP: ***47.103.240, Host: ***lic-gprs377007.centertel.pl
Data: 2017-06-01 06:53:16

Tak tak drogi drogami a oszczednosc na oswietleniu to kolejny problem bo po co świecić światło o 21 a gasić o 22 czy to normalne caly zeszły rok tak było i co nic to prosze mi powiedzieć po co oszczędzać jak i tak nie będzie lodów ?

Autor: Mario
IP: ***185.86.69, Host: ***e69.neoplus.adsl.tpnet.pl
Data: 2017-05-31 17:20:29

Ale to przecież nie ja zacząłem temat o asfaltach, tylko "Gość" i to on pisał, co jest w innych gminach.Ja zawsze piszę, jako ja a nie gość.Nie unoście się, miało oznaczać wypowiedzi w tonie zdenerwowania, jak właśnie ta poniżej.Nie marudzę, tylko stwierdziłem fakty, że nie wszędzie mamy po równo.Oczywistym jest, że mieszkańcy miejscowości, w których gmina stara się trochę lepiej, będą pisać, że wszędzie jest tak samo.Ja wiem swoje i wiem, jak jest u mnie.Nie piszę gdzie, bo to nieistotne.Pamiętam bardzo dobrze, w jaki sposób wójt argumentował powód takiej sytuacji i wychodzi na to, że to już zamyka temat.Minione lata mnie nie interesują, bo kto inny jest teraz wójtem.Poprzednicy też nie zawsze się popisali, ale to już historia.Miałem się nie wypowiadać, to prawda, bo zostałem zjechany za temat myśliwych, choć zapewne dużo ludzi myśli podobne, ale cóż.Aktywowałem się podczas ostatniego narzekania na parkowanie i tak już piszę.Wiem, że nie tęskniliście (niektórzy) ale jednak czasem coś tu napisze.W temacie dróg nie chodzi, żeby asfaltować jak i co popadnie, tylko jeśli np. w jakieś miejscowości robi się dywanik w pola, a w innej, mówi się, że gmina nie ma pieniędzy, żeby asfaltować polne drogi, to coś tu jest nie tak.Nie jeżdżę po gminie i nie kontroluję, co gdzie jest zrobione.Sami tu niektórzy narzekają, że robi się asfalty w pola, ale nie wszędzie.Proszę mi nie wkładać w usta słów, których nie wypowiedziałem.Nie napisałem tu nic takiego, a wy zaraz, że ja narzekam na drogi i porównuję inne gminy.Radzę dokładnie czytać, co kto pisze.Gość pisał o asfaltach w Stopnicy, więc to potwierdziłem, bo też tak słyszałem, od ludzi, którzy tam mieszkają, jak to u nich wygląda.Równie dobrze, moglibyście podać za przykład Łubnice i też by się zgadzało, ale co to da? Podatki płacimy wszyscy, więc i każdy ma wymagania, to normalne.Gmina robi wielkie inwestycje, więc wtedy i na asfalty brakuje, ale też proszę nie nazywać wysypywania cegły z Oleśnicy, lub gruzu z gwoździami, naprawą dróg.Nie wiem, jak winnych miejscowościach, ale u mnie, robione jest to (jeśli w ogóle) po łebkach, byle było, na sztukę.Wam się może wydawać, że piszę głupoty i wymyślam, ale nie mieszkacie tu i nie macie zielonego pojęcia, jak się nie można o cokolwiek doprosić w gminie i to bez różnicy, kto prosi.Jak już nawet coś zrobią, to i tak byle jak, byle było, że zrobili.

Autor: Tesla
IP: ***191.111.153, Host: ***h153.neoplus.adsl.tpnet.pl
Data: 2017-05-31 12:48:07

Mario "Jakby babka miala wasy to by byla dziadkiem" przestan marudzic co jest w innych Gminach.

Autor: Do Mario
IP: ***47.91.40, Host: ***lic-gprs373735.centertel.pl
Data: 2017-05-31 12:31:42

Mario a co to znaczy "nie unoście mi sie tutaj"?? Kim Ty jesteś że tak piszesz?? Każdy ma prawo sie wypowiedzieć i się z Tobą zgadzać lub nie!! Z tego co Ja pamiętam to MIAŁEŚ się Tu już więcej nie wypowiadać..

Autor: jeszce jedno "Mario"
IP: ***3.114.82, Host: ***82.internetdsl.tpnet.pl
Data: 2017-05-31 11:29:28

nie wkładaj w cudze usta złotych myśli wymyślonych przez siebie....

Autor: do "Mario"
IP: ***3.114.82, Host: ***82.internetdsl.tpnet.pl
Data: 2017-05-31 11:26:38

Wygląda na to , że obecny samorząd ma odpowiadać za minione lata zastoju / 1990 - 1995, 2002 - 2006 /. W tym czasie rzeczywiście wójt Stopnicy robił drogi na potęgę, a u nas pobierano nauki i nie zawsze skutecznie. Wójt Zych nie musiał w ciągu swoich 25 lat urzędowania budować siedziby gminy, a Pacanów musiał. Że kosztowało to 4.5 mln. złotych, za które po rynkowej cenie można by wykonać około 24 kilometrów asfaltu, to już pestka bez znaczenia. ŻE kanalizacja Parafii Biechów kosztowała gminę około 4 mln. zł. z kredytu za które dałoby się zrobić kolejne 20 kilometrów dróg asfaltowych , to też pestka., bez znaczenia. Że w Stopnicy podatki są wyższe średnio o 35 do 40 procent, to też fakt bez znaczenia.Chociaż nie do końca, bo jak się ma więcej dutków w swojej kasie to i robi się więcej. Długu , by jeszcze wymieniać, co kto musiał robić i ile go to kosztowało, a kto czegoś nie musiał robić, ale dzięki temu wykonał dużo dróg. Jeszcze raz zaznaczę, że zwolennik rozumie tą argumentację , a przeciwnik nigdy nie zrozumie.....

Autor: do "gościa"
IP: ***3.114.82, Host: ***82.internetdsl.tpnet.pl
Data: 2017-05-31 11:11:18

tylko w ubiegłym roku wykonano w naszej gminie ponad 9 kilometrów nowych asfaltów i 4 kilometry nawierzchni w kruszywie, a za ostatnie 2 lata to niemal 15 kilometrów. Te nowe drogi wszędzie widać, wystarczy pojeździć po gminie. Zwolennik to widzi , a przeciwnik nie zobaczy - nawet jak tych nowych dróg będzie 20 kilometrów. Najlepiej jakby w jeden rok we wszystkich 28 miejscowościach zrobione nowe asfalty. proszę bardzo! Kredyt bankowy czeka, albo wzrost podatków.Takie życie.

Autor: Mario
IP: ***185.86.69, Host: ***e69.neoplus.adsl.tpnet.pl
Data: 2017-05-31 11:02:40

To akurat prawda.Ale jeśli mnie pamięć nie myli, to chyba o tamtejszym wójcie, a teraz już burmistrzu, nasz wójt mówił, że ma jakiś dobry dostęp do funduszy i nie damy rady mu dorównać, czy jakoś tak.Co jak co, ale u nas, to też nie wszystkie miejscowości są traktowane równo i nie unoście mi się tu, bo to prawda.

Autor: Gość
IP: ***47.103.19, Host: ***lic-gprs376786.centertel.pl
Data: 2017-05-31 06:29:59

Tak moze malo wiem ale jeździmy po rozmych gminach i na stopnicy sa porobione piekne asfalty do pól proszę sie przejechać i zobaczyc !!!!

Autor: x
IP: ***3.114.82, Host: ***82.internetdsl.tpnet.pl
Data: 2017-05-30 13:29:59

Środek ten działa jednakże tylko przez maksimum 2 tygodnie, po czym zabieg należy powtórzyć.

Autor: Tesla
IP: ***49.203.116, Host: ***v116.neoplus.adsl.tpnet.pl
Data: 2017-05-30 07:25:06

Kleszcze tez padna. Srodek jest kontaktowy, parzacy.

Autor: zzz
IP: ***191.119.184, Host: ***p184.neoplus.adsl.tpnet.pl
Data: 2017-05-29 21:36:07

A na kleszcze masz jakiś sposób?

Autor: Tesla
IP: ***49.203.116, Host: ***v116.neoplus.adsl.tpnet.pl
Data: 2017-05-29 20:36:45

...a i jeszcze jedno nie pytajcie o fastak na komary tylko zwyczajnie trzeba kupic i zastosowac jak nie bedzie fastaku to moze byc decis. Trzeba chronic skore i oczy w czasie wykonywania oprysku. Chyba wszystko .

Autor: Tesla
IP: ***49.203.116, Host: ***v116.neoplus.adsl.tpnet.pl
Data: 2017-05-29 19:35:24

Ludzie zeby nie bylo ze tylko narzekam. Sprzedam wam tani sposob na komary. Kupujemy sr.owadobojczy Fastac 100 Ec. Robimy roztwor wodny i pryskamy trawniki ,krzewy, ogolnie wszyskie rosliny gdzie moga czaic sie komary. Jest to srodek kontaktowy o bardzo szybkim dzialanitp.Uwaga!!! Przed zastosowaniem trzeba zapoznac sie z etykieta. Srodek kontaktowy ,parzacy. Nie stosowac na rosliny ktore jemy np salata, rzodkiewka itp.Oprysk robimy poznym wieczorem po oblocie pszczol. Pozdro.

Autor: zgodnie z obietnicą.
IP: ***3.114.82, Host: ***82.internetdsl.tpnet.pl
Data: 2017-05-29 13:27:19

Już koszą "krajówkę" nr 79 od Zołczy w stronę Pacanowa.

Autor: wójt W. Skop
IP: ***3.114.82, Host: ***82.internetdsl.tpnet.pl
Data: 2017-05-29 08:45:14

Interweniowałem w tej sprawie w Krajowej Dyrekcji Dróg i Autostrad. Zapewnili mnie, że w tym tygodniu zrobią z tymi poboczami porządek. Powiat wykaszać będzie wszystkie pobocza na tzw. dojazdówkach do Pacanowa już od jutra, a resztę do 20 czerwca b.r. . Gmina rozpoczyna wykaszanie na swych drogach już w tym tygodniu. Pozdrawiam.

Autor: gosc
IP: ***19.98.202, Host: ***202.internetdsl.tpnet.pl
Data: 2017-05-29 08:19:46

pobocza zostaną wykoszone, pewnie dopiero jak się stanie tragedia, najczesciej tak jest, jadąc od szkoły w kierunku Kars, przecinając sandomierską jest masakra, nie widać nic

Autor: jeszcze dwa zdania do "Gościa"
IP: ***185.28.151, Host: ***y151.neoplus.adsl.tpnet.pl
Data: 2017-05-28 21:18:04

Jeśli piszesz o drodze w Słupi - Ugory w kierunku Chmielewskiego, to jeszcze tak dobrze w naszej gminie nie jest, żeby do dwóch domów robić 1,5 kilometra asfaltu?! Drogę tą każdego roku remontuje się kruszywem lub destruktem. W ubiegłym tygodniu wyłatano dołki , wykorzystując 40 ton destruktu. Wola mieszkańców Słupi wyrażona na zebraniach walnych jest jednoznaczna: Najpierw zrobić asfalty w centrum miejscowości / od wsi do stacji paliw, od oczyszczalni ścieków wzdłuż stadionu w kierunku krajówki i w kierunku posesji Ł. Kucharskiego /, a dopiero w następnej kolejności dojazdówkę do pól na tzw. "Ugorach". Zresztą w ubiegłym roku zaczęto , a w tym będzie ukończony 1.5 kilometrowy odcinek drogi dojazdowej do pól od posesji Mazura , aż do Kars Dolnych. Wypadałoby "gościu" coś na ten temat wiedzieć?

Autor: do "Tesli", "Mario" i poniżej piszących
IP: ***185.28.151, Host: ***y151.neoplus.adsl.tpnet.pl
Data: 2017-05-28 21:10:01

Za gminę nikt nie chce nic zrobić! Jak chcesz remontu drogi powiatowej , to gminny samorządzie dołóż! Inaczej powiat powie, ze brakuje mu kasy. Policja woła o wsparcie każdego roku, strażacy zawodowi z Buska też nie pogardzą gminnym groszem , gdy chcą dokupić jakieś nowe auto, czy narzędzia, harcerze wołają o datki, był czas , że wołał rozpaczliwe buski szpital. I tak w koło Macieju! Może wreszcie każdy będzie robił to co należy do jego kompetencji! Wpuszczenie kosiarki gminnej na drogę krajową, to w razie wypadku zarzut prokuratorski dla osoby , która ten sprzęt by tam skierowała! Podobnie ma się sprawa z drogami powiatowymi. Wydatkowanie pieniędzy gminnych na nieswoje zadania to pewny zarzut naruszenia dyscypliny finansów publicznych dla wójta! Piszecie w cały świat , a z prostych i oczywistych rzeczy nie zdajecie sobie sprawy. Nikt nie wykasza dróg w maju. Gmina robi to w terminie : do 15 czerwca, a powiat w końcówce czerwca. Tak jest od lat! Krajowa dyrekcja dróg też ma swoje terminy w końcu czerwca i w końcu sierpnia.

Autor: Tesla
IP: ***185.136.194, Host: ***c194.neoplus.adsl.tpnet.pl
Data: 2017-05-28 20:42:20

10km pobocza, kosiarka talerzowa, ile moze kosztowac paliwo ? 100 zl oczywiscie + 150 usluga.

Autor: Mario do Tesli
IP: ***185.4.70, Host: ***a70.neoplus.adsl.tpnet.pl
Data: 2017-05-28 19:46:03

A kto powiedział, że mi nie przeszkadza? Co roku jest to samo i co roku Wójt odpisuje, że taka i taka droga jest powiatowa, więc prosić radnych powiatowych, a te, które są gminne, to są wykaszane na bieżąco, w miarę możliwości.I co ja mogę niby wskórać? Lada dzień będzie "Święto Bajki" to zobaczysz, jak się wezmą za trawę, na ostatni gwizdek.Krajówka "sandomierska" jest zarośnięta jak dziki agrest, więc nie dziwię się, że jakieś tam wiejskie drogi pozarastały.Nic nowego, o tej porze roku.Wszak, koszenie kosztuje a gmina chce oszczędzać.Zresztą, sprzęt, w postaci kosiarki, który znajduje się na wyposażeniu służb, ponoć nie jest zbyt wysokiej jakości i ledwo sobie daje radę.Było zainwestować w coś konkretnego, bo szkoda paliwa na te zabawy.A przedszkole, jak najbardziej, ważna inwestycja i dobrze, że pozyskano te parę groszy dofinansowania.Mam nadzieję, że zaczniecie jak najszybciej. A skoro już piszę, to zapytam, czy panu Wójtowi nie przeszkadza widok nawalonych jak stodoła jegomości, tarzających się na tym pięknym granitowym chodniku i ławkach w parku? i to wszystko pod nosem urzędników gminnych.Turystów się wam zachciewa, a tu takie kredki.W biały dzień, w godzinach popołudniowych.Już odżałujcie te 100 000 na ten komisariat i niech tu zrobią porządek, bo przykro patrzeć.Myślałem, że takie widoki w Pacanowie, odeszły wraz z nastaniem nowego tysiąclecia.

Autor: Anna
IP: ***4.245.206, Host: ***l206.neoplus.adsl.tpnet.pl
Data: 2017-05-28 19:37:17

Zgadzam się z Tomjurem. Gdy przejeżdżamy obok Pacanowa, to zawsze zbaczamy z trasy, aby odwiedzić to niezwykle urokliwe miejsce. Z roku na rok widać coraz ładniejszy wizerunek miejscowości. Mieszkańcy gminy chcieliby zapewne, aby wszystko, czego nie zrobiono przez dziesięciolecia udało się zrobić w rok. A przecież nawet Krakowa nie od razu zbudowano. W tym roku wybieramy się do Sandomierza i na pewno odwiedzimy sympatyczniejszy z roku na rok Wasz PACANÓW. Anna z opolszczyzny

Autor: Tomjur
IP: ***4.245.206, Host: ***l206.neoplus.adsl.tpnet.pl
Data: 2017-05-28 19:29:03

Od 30 lat okazjonalnie bywam w Pacanowie. Jestem pełen uznania dla władz lokalnych za zmiany jakie nastąpiły w wizerunku tej sympatycznej miejscowości. Wiele miast i miasteczek w Polsce nie może pochwalić się takimi inwestycjami (ratusz, Muzeum Bajki). Dużo jeżdżę po Polsce i ze zdumieniem stwierdzam, że coraz mniej osób mówi, że nie słyszało o Pacanowie, poza bajką o Koziołku Matołku. Natomiast coraz więcej osób stwierdza, że było już w Pacanowie w Muzeum Bajki. Gratuluję. Obieżyświat

Autor: Xxx
IP: ***47.75.191, Host: ***lic-gprs369790.centertel.pl
Data: 2017-05-28 14:04:52

Ciekawe od tego jest drogowka ale kosi sie raz do roku albo jak stanie sie wypadek wtedy wkosza

Autor: Gość
IP: ***47.70.61, Host: ***lic-gprs368380.centertel.pl
Data: 2017-05-28 13:27:26

Czy w gminie Pacanów jest wójt bo chyba nie jechałem do slupi ugory i bylem w szoku że są takie takie drogi a przecież tam mieszkaja ludzie i mamy 21 wiek panie wojcie wstyd wstyd i jescze raz wstyd !!!!!


«poprzednie 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51