Księga gości


Zapraszamy do ksiegi gości.

Wszystkich wpisów: 2529[ Dodaj nowy wpis ]

Autor: Stary druh
IP: ***191.114.92, Host: ***k92.neoplus.adsl.tpnet.pl
Data: 2017-08-30 12:20:48

Znaki informacyjne (do ECB) sa malo czytelne dla kierowcy. Spodziewalem sie jednak takiej odpowiedzi , a byla mniej więcej w stylu "czy sie stoi czy sie lezy, piec tysiecy sie nalezy" Dziekuje za merytoryczną odpowiedz czlowieka, nalezacego do bloku "betonu komunistycznego". Jezeli sa decydenci ktorzy chca cos z tym zrobic to prosze o poprawienie oznakowania.

Autor: bzdury
IP: ***47.121.158, Host: ***lic-gprs381533.centertel.pl
Data: 2017-08-30 09:17:32

To, że sš organizacje, to nie oznacza, że majš obowišzek organizować imprez typu "wiocha". Jak masz potrzebę takiej imprezy, to sam jš zorganizuj a nie wymagaj by inni poœwięcali swój czas na zaspokojenie Twoich niskich potrzeb.

Autor: do starego druha
IP: ***185.145.190, Host: ***l190.neoplus.adsl.tpnet.pl
Data: 2017-08-29 21:39:54

Na wprost rzeźb z wikliny w Rynku jest widoczna tablica kierunkowa, następna przy skręcie w ul. Karską. Trzeba będzie jeszcze napisać na asfalcie. Rosjanie mówili" kura nie ptica , Polsza nie zagranica, a Pacanów nie metropolia Chcącemu trafić nie dzieje się krzywda. Rocznie trafia do ECB około 180 tyś. turystów. Zawsze się trafi jakiś niepociumaniec. Byłem ostatnio w Gdańsku i chciałem trafić do Dworu Artusa. Nigdzie nie było kierunkowskazu , ale zapytałem dwa razy i trafiłem.

Autor: do mieszkańca
IP: ***185.145.190, Host: ***l190.neoplus.adsl.tpnet.pl
Data: 2017-08-29 21:34:13

zakończenie wakacji w Zborówku zostało zorganizowane przez tamtejsze stowarzyszenie, działające od roku i to bez pieniędzy! Jeszcze na tej imprezie zarobili! W Pacanowie są 4 organizacje pozarządowe / "Miłośnicy Gminy Pacanów", Fundacja Międzypokoleniowa, GLKS "Zorza - Tempo" i OSP. Stowarzyszenia te organizują wiele imprez i projektów Być może zorganizują pożegnanie wakacji - wszystko przed nami! W naszej gminie działa 31 stowarzyszeń i pod tym względem jesteśmy liderem w województwie, a samorząd wspiera każdą z nich organizacyjnie i finansowo.

Autor: Stary druh
IP: ***191.117.116, Host: ***n116.neoplus.adsl.tpnet.pl
Data: 2017-08-29 19:45:50

Prosze, o wykonanie widocznego oznakowania (kierunku ) trasy od drog krajowych do samego ECB. Ostatnio mialem nieprzyjemne spotkanie z turystami ktorzy bladzili po rynku szukajac ECB.

Autor: Mieszkaniec
IP: ***254.176.197, Host: ***r-94-254-176-197.play-internet.pl
Data: 2017-08-29 18:36:55

Dlaczego w Pacanowie nie jest wogóle organizowane Zakończenie Wakacji??? Wszędzie wszystko da się zorganizować, a w Pacanowie to co dzieci nie ma żeby im na koniec umilić te ostatnie dni przed nowym rokiem szkolnym?? W sumie to też nie ma się co dziwić, bo w nigdy na nic nie ma pieniędzy.

Autor: coś takiego!
IP: ***31.145.28, Host: ***28.neoplus.adsl.tpnet.pl
Data: 2017-08-29 08:40:51

?????????

Autor: odwagi!
IP: ***3.114.82, Host: ***82.internetdsl.tpnet.pl
Data: 2017-08-29 08:05:42

kłamstwo należy udowodnić i jeszcze pod takim stwierdzeniem należałoby się podpisać. Inaczej taki wpis ma wartość zeszłorocznego śniegu.

Autor: Xxx
IP: ***191.108.230, Host: ***e230.neoplus.adsl.tpnet.pl
Data: 2017-08-29 06:23:36

Pan Panie Nowicki powinien odejsc ze z stanowiska ale może w końcu dostanie pan to na co zasłużył tak perfidnie kłamać swojch mieszkańców wstyd !!

Autor: Jan Nowicki przew.R G.do wyborcy i innych podobnie myslacych
IP: ***40.141.108, Host: ***-95-40-141-108.dynamic.gprs.plus.pl
Data: 2017-08-28 22:38:01

Drogi Wyborco; W dniu 24 08 2017 odbyła się sesja R.G.w Pacanowie zwołana w trybie nadzwyczajnym z następującym porządkiem obrad: Zmiany w budżecie, podjecie uchwały w sprawie zawarcia porozumienia międzygminnego, podjecie uchwały dotyczącej sprzedażny użytkowania wieczystego działki położonej w Pacanowie, Rozpatrzenie skargi p.Zdzislawa Mrowki na działalność wójta gminy oraz sprawy różne w których m.in omawiano sprawę p.Wójta w nawiązaniu do pisma Wojewody Świętokrzyskiego w którym p.Wojewoda prosi o stanowisko R.G., a wyrok W S A w Lublinie w którym to stwierdza że: Komisarz Wyborczy nie miał prawa wygasić mandat wyborczy p. Wiesławowi Skop wójtowi gminy Pacanów, jednocześnie W S A stwierdził ze w kadencji 2014-2018 Wiesław Skop jako Wójt Gminy Pacanów nie przebywał na bezpłatnym urlopie. Obecnie to R.G.ma się zapoznać z aktami osobowymi p. Wiesława Skop jako byłego pracownika Kuratorium Oświaty w Kielcach. Jest sprawa oczywista ze Wójt Gminy p. Wiesław Skop w kadencji 2014-2018 nie był na bezpłatnym urlopie udzielonym przez Kuratorium Oświaty, co stwierdził W.S.A. w Lublinie, jak również mogę to potwierdzić po zapoznaniu się z odpowiednimi dokumentami dotyczącymi powyższej sprawy. Niepotrzebna jest wiec pisanina ze Wójt straci stanowisko, że to, że tamto. Zdaje sobie sprawę ze przeciwnicy a każdy ich ma życzą wszystkiego co najgorsze, a nie zdają sobie sprawy co ich jutro czeka. Piszą wiec głupoty zapewne chcąc uzyskać poklask w społeczeństwie, ale mocno się mylą. Pozdrawiam wszystkich wyborców i tych zwolenników i tych przeciwników. Jan Nowicki

Autor: Wójt W.Skop do poprzednika / ów /
IP: ***3.114.82, Host: ***82.internetdsl.tpnet.pl
Data: 2017-08-28 10:06:00

Nie musicie na to wyrażać zgody. Informacje o tym kto, od kogo i za ile kupił nieruchomość nie jest objęta ochroną danych. Tego typu informacje gmina musi wywiesić po każdym przetargu na tablicy ogłoszeń. A co do kłamstw , które mi zarzucacie, to doradzam dużą ostrożność, bo czas i procedury pokażą czy takowe kłamstwa miały miejsce. Na przyszłość proszę się podpisać imieniem i nazwiskiem , to Was uwiarygodni. Na tym zakończmy wymianę opinii w spornej sprawie.

Autor: odpowiedż
IP: ***31.145.28, Host: ***28.neoplus.adsl.tpnet.pl
Data: 2017-08-28 08:54:07

P wójcie znów pan kłamie i kłamie.Ręce opadają na tą pana pokrętność. Po pierwsze: sprawy służbowe załatwia się drogą służbową i taka w tym przypadku jest nadana. Po drugie: nie życzymy sobie wywlekania naszych nazwisk na forum gminnym, nie wyrażaliśmy na to zgody.Po trzecie: proszę dogłębnie zapoznać sie z konsekwencjami posadowienia kanalizacji bez projektu, bez wiedzy i zgody własciciela.Proszę zwracać się do nas drogą słuzbową ,bo forma którą pan wybrał godzi w dobre imie wójta.Dziękuję.

Autor: ciąg dalszy o faktach
IP: ***3.114.82, Host: ***82.internetdsl.tpnet.pl
Data: 2017-08-28 08:01:00

Po czwarte: Możliwości rozwiązania tego problemu jest kilka. Oto one: W wariancie pierwszym gmina polubownie przeprojektowuje i na podstawie pozwolenia budowlanego przebudowuje część kanalizacji na działce Państwa Mrówków - oczywiście na koszt budżetu samorządowego. Istnieje jednak poważne ryzyko, że takie działanie mogłoby spowodować postawienie poważnego zarzutu wójtowi gminy, że przekroczył swoje uprawnienia i naraził gminę na straty finansowe?! W wariancie drugim strony udają się do sądu rejonowego, a ten wydaje wyrok. Jeśli będzie korzystny dla właścicieli działki, to gmina przeniesie odcinek kanalizacji na swój koszt, lecz wtedy nikt wójtowi zarzutu przekroczenia uprawnień i dyscypliny finansów publicznych nie postawi, bo z wyrokiem się nie dyskutuje! W wariancie trzecim sąd zaproponuje polubowne załatwienie sprawy , czyli obciążenie kosztami obydwu stron. Pozostał jeszcze wariant czwarty w którym gmina wygrywa prawomocnie sprawę w sądzie, wówczas właściciele działki mogą przenieść instalację na swój koszt ZA ZGODĄ GMINY. Co się tyczy wycofania skargi na moje "nieparlamentalne " zachowanie w czasie rozmowy z Panem Ź.Mrówką, to chciałem zaznaczyć, że rozmowa odbywała się przy świadku i z pewnością w jej trakcie mojemu rozmówcy nie ubliżyłem. Jeśli zaś naprawdę Pan Mrówka szukał kompromisu, to mógł na dowód tej postawy wycofać swoją skargę z posiedzenia Rady Gminy zanim ta wydała werdykt. Wycofanie skargi po jej jednomyślnym odrzuceniu, było pustym gestem. W zaistniałej sytuacji właściciele działki otrzymali już oficjalną odpowiedź gminy. W każdej chwili możliwa jest realizacja drobnych korekt typu przesunięcie studzienki , lub jej obniżenie, ale całkowite przesunięcie magistrali ściekowej może nastąpić tylko na podstawie rygoru wyroku sądowego!

Autor: wójt W. Skop
IP: ***3.114.82, Host: ***82.internetdsl.tpnet.pl
Data: 2017-08-28 07:41:14

Dyskutanci swoje, a życie i fakty swoje - chciałoby się powiedzieć?! Postaram się przytoczyć kilka faktów z którymi trudno polemizować: Po pierwsze: kanalizację ul. Biechowskiej w Pacanowie wykonano bodajże w 2006 roku na podstawie prawomocnego pozwolenia budowlanego. Roboty nadzorował inspektor nadzoru znany ze swej solidności i wybrany w trybie przetargowym, a po zakończeniu inwestycji prace budowlane odebrano komisyjne. Niewątpliwie w trakcie projektowania i odbiorów wykonywano czynności geodezyjne. Gmina posiada stosowne dokumenty na potwierdzenie tych faktów. Po drugie: każdy potencjalny nabywca powinien dokładnie sprawdzić co kupuje? jakie są obciążenia na tej nieruchomości lub przeszkody prawne czy instalacje. Nie ma takiego przymusu, ale powinien to robić dla uniknięcia chociażby takich sytuacji jak omawiana.Wystarczy sprawdzić mapy w powiatowych zasobach geodezyjnych , czy te w gminie. Przed podpisaniem aktu notarialnego nabywca poświadcza / swoim podpisem / , że zna nieruchomość i związane z nią ewentualne przeszkody. W przypadku nabywców, czyli Państwa Wiesławy i Zdzisława Mrówków była ku temu sposobność wielokrotna, ponieważ interesowali się działką na ul. Biechowskiej przy okazji kilku kolejnych przetargów realizowanych na przestrzeni ostatnich kilku lat. Kupując działkę nie tylko tą od gminy , ale i tą sąsiednią do wnuczka Pani Hajek powinni także sprawdzić, co na tym gruncie się znajduje. Po trzecie ; Gmina zleciła wykonanie kosztownej dokumentacji projektowej na kanalizację m. Niegosławice i Chrzanów w ramach tzw. "Aglomeracji Pacanów II". Kiedy wiosną b. roku gminni urzędnicy i projektanci zwrócili się do Państwa Mrówków o zgodę na wpięcie nitki kanalizacyjnej od strony Niegosławic wówczas spotkali się z odmową. W następstwie tej odmowy gmina musiała przeprojektować ten odcinek kanalizacji, co spowodowało dodatkowe koszty i 3 - miesięczne opóźnienie w realizacji dokumentacji. Także w przyszłości , na etapie realizacji ciągu kanalizacyjnego od strony Niegosławic nie da się uniknąć dodatkowych kosztów z powodu znacznego wydłużenia instalacji po przeprojektowaniu. Warto zaznaczyć, że to był moment , w którym można było się porozumieć na zasadzie takiego zaprojektowania wpięcia Niegosławic / bliżej ul. Biechowskiej / by przy okazji zlikwidować zaistniały problem na działce Państwa Mrówków. Technicznie było to możliwe.

Autor: do nożyce
IP: ***0.68.130, Host: ***-31-0-68-130.dynamic.gprs.plus.pl
Data: 2017-08-27 22:55:23

Nie nożyce się odezwą tylko trzeba czytać ze zrozumieniem. Sprawa nie dotyczy działki nabytej w drodze przetargu tylko dzialki sąsiedniej, na której kanalizacji miało nie być a jest!

Autor: do poprzednika
IP: ***185.140.84, Host: ***g84.neoplus.adsl.tpnet.pl
Data: 2017-08-27 22:36:33

akurat na tej działce znajdowała się tylko i wyłącznie trawa i rów, a pod ziemią mogłeś zakopać butelkę , albo nawet kilka rurociągów, to ty wiedziałeś co tam zakopałeś i gdzie, więc nie pal teraz głu..pa.

Autor: NOŻYCE
IP: ***191.103.190, Host: ***z190.neoplus.adsl.tpnet.pl
Data: 2017-08-27 21:22:28

Uderz w stół , a nożyce się odezwią..? Czy można od 2011 roku interesować się zakupem działki i nie wiedzieć co się na niej znajduje? Ponoć było w tej sprawie 6, czy 7 przetargów i dopiero ostatni zaskutkował sprzedażą działki?! Na każdym przetargu komisja pyta chętnych , czy wiedzą jaki jest stan prawny nieruchomości i co się na niej znajduje, a kupujący potwierdza tą wiedzę swoim podpisem.

Autor: wyborca
IP: ***191.140.104, Host: ***k104.neoplus.adsl.tpnet.pl
Data: 2017-08-27 12:13:40

Te zachowania wójta i jego rady o których piszesz nie są niczym nowym, a wręcz przeciwnie, można by powiedzieć że są normą naszej władzy gminnej. Cóż to zabór czyjegoś mienia ? Co tam prawo własności ... Zresztą jak podają i pokazują media największa skala kradzieży mienia społecznego jak i prywatnego w całym naszym kraju miała miejsce w ostatnich latach za władzy PSL-PO . A przecież w samorządach lokalnych dalej mamy właśnie tą "starą" władzę... wyznającą zasadę "gdy cię już złapią za rękę , mów że to nie jest twoja ręka".

Autor: do proste jak drut
IP: ***31.145.28, Host: ***28.neoplus.adsl.tpnet.pl
Data: 2017-08-27 12:05:28

Z poniższego wpisu wynika ,że zapłacimy i bynajmniej nie bedzie to wina biznesmena! Obrzucanie kogos niesłusznie, epitetami:cwaniak,kombinator komuś weszło w krew,ale to tylko atak w obronie własnej.

Autor: do partnerswo
IP: ***31.145.28, Host: ***28.neoplus.adsl.tpnet.pl
Data: 2017-08-27 11:38:28

Chcę sprostować kłamstwa zawarte w wpisie o partnerstwie, a przy okazji zwrócę uwagę, iż sprawy urzędowe powinny być przez urzednika rozwiazywane w urzędzie ,a nie wywlekane na gminne forum. Kilka lat temu jeden z pacanowskich "biznesmenów" kupił od osoby prywatnej działkę przylegającą do działki gminnej. W roku 2017, przy projektowaniu podłączenia Niegosławic do kanalizacji gminnej okazało się, że na działce, wzdłuż całej jej długości, położona jest kanalizacja. W rzeczywistości kanalizacja miała przebiegać przez sąsiednią działkę (wtedy gminną), którą po kilku latach zakupił w/w "biznesmen". W ogłaszanych na tę działkę przetargach od 2011 do 2017 roku, nigdy nie było wzmianki o kanalizacji, która powinna tamtędy przebiegać. Infomowano, iż jest to działka rolna z przeznaczeniem na rozwój sieci osadniczej i właśnie, po połączeniu sąsiadujących ze sobą działek nabywca planował w przyszłości zabudowę. Niestety, umiejscowienie nitki kanalizacyjnej pomiędzy działkami, uniemożliwia takie przedsięwzięcie. "Biznesmen" zaproponował urzędowi polubowne rozwiązanie poprzez poprowadzenie kanalizacji w obrębie jego nieruchomości tak, by "uwolnić" część przeznaczoną pod planowaną w przyszłości zabudowę. Już samo posadowienie według projektu byłoby jakimś rozwiązaniem. I tu wkroczył wójt atakując "biznesmena" nie w "męski" jak napisano, a w chamski sposób, obrażając go nieprawdziwymi zarzutami i strasząc! Stąd skarga do Rady Gminy, którą zresztą "biznesmen" na spotkaniu z Radą wycofał. Nie chodziło o konsekwencje w stosunku do wójta (skarga nie ma takiej mocy), a raczej uświadomienie Radzie Gminy jego skandalicznego zachowania. Wpis o partnerstwie to typowa próba odwróćenia kota ogonem. Czy dbaniem o podatnika można nazwać ułożenie na jego właśności kanalizacji, bez jego zgody i świadomości? Poprzedni właściciel nie miał pojęcia o kanalizacji na jego działce! Czy cwaniakiem jest osoba, która nabywając działkę jest nieświadoma, że przez jej środek przebiega kanalizacja, czy "wójt", któy próbuje w "męski" sposób wmówić, że wszystko jest w porządku? Co z tego, że kanalizacja była realizowana 12 lat temu, jeśli właśnie w cwany sposób położono ją na prywatnej działce bez wiedzy i zgody właściciela?!

Autor: wyborca
IP: ***191.140.104, Host: ***k104.neoplus.adsl.tpnet.pl
Data: 2017-08-27 11:27:28

Czy to prawda że wójt stracił mandat, czy też już wnet ma stracić mandat wójta? Była podobno na ten temat zwołana nadzwyczajna sesja Rady Gminy.

Autor: .... i ty Sabo , nie idźcie tą drogą!
IP: ***191.125.190, Host: ***v190.neoplus.adsl.tpnet.pl
Data: 2017-08-27 10:37:06

W poprzedniej kadencji były radny z N. / będąc - o zgrozo -radnym ?!/ zażądał od gminy przeniesienia głównej nitki wodociągu ze swojej posesji, albo zadośćuczynienia finansowego w kwocie kilkudziesięciu tysięcy złotych. Przegrał sprawę w sądzie i przegrał w oczach mieszkańców gminy.

Autor: proste jak drut
IP: ***191.125.190, Host: ***v190.neoplus.adsl.tpnet.pl
Data: 2017-08-27 10:32:14

przyczyna jest oczywista! Samorząd ma stać na straży interesów gminnych podatników, a nie jednego "kombinatora". W razie czego, to za ten pomysł zapłacilibyśmy wszyscy z lokalnych podatków.

Autor: Członek rady kpiny
IP: ***185.38.14, Host: ***i14.neoplus.adsl.tpnet.pl
Data: 2017-08-27 09:50:43

Mieliśmy tęgie miny bo skargę odrzuciliśmy bez podania przyczyny...

Autor: Do partnerstwo
IP: ***185.96.8, Host: ***o8.neoplus.adsl.tpnet.pl
Data: 2017-08-27 09:22:51

Dobrze rozumie? Nabyl dzialke od Gminy?

Autor: Cosik
IP: ***47.119.199, Host: ***lic-gprs381062.centertel.pl
Data: 2017-08-26 21:13:11

Z jakiej paki Wojciech N. Dostał nagrodę na dożynkach skoro w polu oset, mlech i inne zioła którymi może być zainteresowany Herbapol. Drodzy urzędnicy nim przyznacie nagrodę zastanówcie się komu.

Autor: do poprzednika
IP: ***191.139.157, Host: ***j157.neoplus.adsl.tpnet.pl
Data: 2017-08-26 16:35:28

specjalnie,bo nie lubię taniego cwaniactwa!

Autor: :)
IP: ***185.225.180, Host: ***n180.neoplus.adsl.tpnet.pl
Data: 2017-08-26 12:57:05

Granice wywracania kota zostały przekroczone...jak pokazuje wpis "partnerstwo".. to tak specjalnie czy z niewiedzy??

Autor: bąbel
IP: ***.59.129.233, Host: ***193.59.129.233.cobra.net.pl
Data: 2017-08-26 12:35:26

Jaki nowy ksiądz będzie teraz w parafii?

Autor: partnerstwo
IP: ***185.93.124, Host: ***l124.neoplus.adsl.tpnet.pl
Data: 2017-08-25 17:33:57

Granice cwaniactwa są nieograniczone - jak pokazuje życie. Jeden z pacanowskich "biznesmenów" przymierzał się kilka lat do kupna działki w Pacanowie. W końcu nabył ją w drodze przetargu jako grunt rolny, a za kilka tygodni po zawarciu aktu notarialnego oficjalnie wystąpił do urzędu gminy o przeniesienie głównej nitki kanalizacji, którą położono jakieś 12 lat temu - oczywiście nie na swój koszt! Wobec "męskiej" odmowy ze strony wójta, napisał na niego skargę do Rady Gminy. Ta jednak skargę odrzuciła jednogłośnie. Cosik mi się wydaje, że to miało być takie cwane partnerstwo publicznou - prywatne na koszt .... gminnego podatnika?

Autor: Magdalena
IP: ***64.28.227, Host: ***64-28-227.dynamic.chello.pl
Data: 2017-08-24 15:49:34

Co się stało z m. Biechów ? Dlaczego w tym roku nie było wieńca z Biechowa ?Nie było też stoiska kulinarnego z Biechowa ?

Autor: jescze wójt W. Skop
IP: ***3.114.82, Host: ***82.internetdsl.tpnet.pl
Data: 2017-08-24 15:13:54

jest pewna szansa, że firma "Ned" z Solca - Zdroju spróbuje przetestować ta trasę , ale to sie okaże dopiero w końcu września b.r. !

Autor: wójt W. Skop
IP: ***3.114.82, Host: ***82.internetdsl.tpnet.pl
Data: 2017-08-24 15:04:59

Dla prywatnych firm przewozowych jest to / niestety / trasa nierentowna! Żaden z właścicieli busów nie wyraził zainteresowania.Przykro mi.

Autor: mieszkaniec
IP: ***185.84.94, Host: ***c94.neoplus.adsl.tpnet.pl
Data: 2017-08-24 13:51:39

Witam. Pytanie do Pana Wójta. Czy będzie obiecany bus od września z Książnic przez Pacanów do Buska? Pozdrawiam

Autor: Mario
IP: ***191.130.73, Host: ***a73.neoplus.adsl.tpnet.pl
Data: 2017-08-23 22:36:42

I to jest ciekawe zagadnienie.Albo jeszcze się wiadomość nie rozniosła, (co było by niezrozumiałe) albo ludzie polikwidowali hodowle, co już dziwne nie jest, biorąc pod uwagę opłacalność produkcji.Właśnie przez te wszystkie wymogi, wymysły itd. + marne ceny, ludzie zrezygnowali z prowadzenia tego typu hodowli.Parę lat temu, to zapewne sprzedających by nie brakło, a teraz, sam nie wiem.Może prędzej przyjedzie ktoś spoza naszej gminy? My dawniej jeździliśmy do Szczucina, lub Stopnicy, więc, jak to mówią, ta sama droga.A jak już piszę, to czytam znów "aktualizację" ogłoszenia o internecie i co? Jednak tylko "miejscowość Pacanów" dostanie światłowód? A co z resztą? Skalkulowali koszty i się im nie opłaca? Przez Pacanów idzie kabel, więc wchodzą na gotowe, a tam, gdzie trzeba inwestować, to już be? Miały być ulotki informacyjne i nic. Ze strony wspomnianej firmy nic nie wynika, poza opłatami abonamentowymi.A i jeszcze mi się przypomniało.Bardzo ładnie, że gmina naprawia drogi w mojej miejscowości, ale czemu znowu jakimiś odpadkami? Przywieźli przyczepę czegoś tam i wysypali.Akurat ten odcinek polnej gruntowej drogi, jest regularnie wymywany przez wodę, jak to stało się ostatnio, więc nie wróżę tej "podbudowie" zbyt długiego życia.Jak będzie większy deszcz, to wszystko popłynie na dół, bo to duża góra.Niestety, ale tak to wygląda.Tam już były cuda robione i nic się nie sprawdza.Równiarka była kilka razy, to tylko systematycznie pogłębiała drogę i zrobił się wąwóz, a wysypywanie kamienia, skutkowało tylko jego spłynięciem na dół.Droga polna, typowo gruntowa i w dodatku pod dużą górę.W takim przypadku, to albo asfalt z krawężnikami po bokach, lub korytkami na spływ wody, albo wyłożyć płytami drogowymi.Ale jak wspomniałem, to zwykła polna droga, a nasza gmina jest za biedna, żeby wszystkie drogi zrobić w asfalcie.Ponoć taniej by było z kostki ułożyć, bo na to dawali dofinansowanie, jak zrobili w Piestrzcu z drogami.Ja tam czekam cierpliwie, na zapowiadamy remont "rudki" Żeby chociaż to zostało doprowadzone do końca, to już by był plus.

Autor: wojt W. Skop
IP: ***3.114.82, Host: ***82.internetdsl.tpnet.pl
Data: 2017-08-23 07:54:11

Na zebraniach wołało się o wsparcie dla rolników - producentów prosiąt , warchlaków, ogólnie zwierząt gospodarskich, bo są szykany fito - sanitarne, mandaty itd. Jak gmina uruchomiła legalne targowisko, to więcej na nim kupujących niż sprzedających. Konia z rzędem temu kto się wyzna na filozofii tego zachowania?

Autor: owszem
IP: ***185.166.92, Host: ***g92.neoplus.adsl.tpnet.pl
Data: 2017-08-21 17:39:48

Deszcz "zablokował" w okolicy kilka atrakcyjnych imprez , także nasze dożynki gminne! Nie było części wieczornej artystycznej i paru innych atrakcji, ale dzięki ciężkiej pracy KGW i OSP Sroczków odbyła się całkiem fajna część obrzędowa, a i do tańca ładnie grali! Samorządowcy podziękowali solidnie rolnikom i rolniczkom. Tradycji stało się zadość , a za obfity deszcz też dziękowano opatrzności! Marszałek i Poseł gratulowali aż 15 wieńców dożynkowych!

Autor: kacper
IP: ***2.20.109, Host: ***-31-2-20-109.dynamic.gprs.plus.pl
Data: 2017-08-21 17:01:18

Dozynki,Dozynki; TO byla prawdziwa radosc ,zniwa skonczone plony zebrane a po wielotygodniowej suszy spadl upragniony obfity deszcz a ze impreza dozynkowa nie byla taka jak zapowiadano to juz sila wyzsza ale sie odbyla, bylo bardzo fajnie bo i sala w remizie duza i goscie tez dopisali, ci co ciezko pracuja na roli i ci ze swiecznika , europosel Cz. Siekierski,posel M. Cieslak, marszalek A. Jarubas radni sejmiku,powiatowi,gminni,rolnicy wyroznieni,odznaczeni za ciezka prace i Matki wyjatkowe uhonorowane czego nigdzie dotychczas nie dostrzeglem w innych gminach tak ze o wszystkich wojt i samorzad pamietal tak ze bylo to podwojne podziekowanie, od Niebios w postaci deszczu , i od wladz centralnych,wojewodzkich i gminnych w postaci uhonorowan odznaczen . Bylo? Bylo a duza czesc imprez dozynkowych w Swietokrzyskiem zostala odwolana lub odbyla sie w takich warunkach jak w Sroczkowie gdzie bylo bardzo fajnie i niech zaluja ci co wystraszyli sie deszczu i nie przyjechali

Autor: mieszkaniec
IP: ***191.110.240, Host: ***g240.neoplus.adsl.tpnet.pl
Data: 2017-08-21 12:31:51

Jak tam po dożynkach??

Autor: Gość
IP: ***.146.104.114, Host: ***.146.104.114.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
Data: 2017-08-21 10:50:37

Szukam perskiego kota czarnego proszę o jakieś wpisy Dziękuję.

Autor: mieszkaniec
IP: ***185.136.26, Host: ***c26.neoplus.adsl.tpnet.pl
Data: 2017-08-20 10:43:02

No pogoda nie bardzo na dożynki...

Autor: Maria
IP: ***254.231.145, Host: ***r-94-254-231-145.play-internet.pl
Data: 2017-08-18 09:27:34

Witam mam do zaoferowania dwa małe pieski suczka i piesek Dopiero co się oszczeniła mama suczka. Zapraszam po więcej informacji na priv Tel. 537926233

Autor: wójt W. Skop
IP: ***3.114.82, Host: ***82.internetdsl.tpnet.pl
Data: 2017-08-16 10:32:53

Gratuluje "Warszawce" kolejnej udanej imprezy rodzinnej. Przy tej okazji chcę przypomnieć, ze na terenie naszej gminy działa 31 stowarzyszeń i KGW- w większości z kilkunastoletnim stażem! To obszar wielu interesujących inicjatyw i pomysłów, zaangażowanych w społecznej pracy ludzi. W organizacjach pozarządowych samorząd ma wspaniałego partnera, bez którego wiele imprez środowiskowych nie miałoby takiego blasku. Ogromnie się z tego powodu cieszę! Równocześnie chcę zaznaczyć, że różne stowarzyszenia w różnych działaniach się specjalizują. Podam kilka przykładów i z góry serdecznie przepraszam, że nie przytoczę ich wszystkich. "Kępianki" mają monopol na "Przegląd Kolęd Zapomnianych" i wspólne z "Pacanowianami" reprezentowanie gminy w przeglądach artystycznych na poziomie powiatu, "Powiślanki" z Żabca wymyśliły regionalne produkty kulinarne, |Diamenty Powiśla" czynią wiele dobrego dla krzewienia kultury ludowej wśród młodzieży, "GLKS "Zorza - Tempo" ma monopol na wszelkie inicjatywy o charakterze sportowo - rekreacyjnym, a "Miłośnicy Gminy Pacanów" na wspieranie osób żyjących w trudnych warunkach materialnych, czy samotnych. "Nadwiślanki" organizują - podobnie jak i KGW w Oblekoniu piękne wigilie , akademie z okazji Dnia Matki oraz Dnia Babci i Dziadka. Na tych imprezach są setki gości i uczestników. Pozostałe stowarzyszenia bardzo dobrze współpracują z Ochotniczymi Strażami Pożarnymi, biorą aktywny udział w dorocznych dożynkach, organizują lokalne imprezy integracyjne w swoich miejscowościach. Niezwykle ważne jest , by stowarzyszenia podtrzymywały bieżącą współpracę ze sobą. Efekty takiego działania są znakomite, a przykład ostatniej imprezy w Grabowicy tylko to potwierdza.

Autor: kacper
IP: ***248.68.111, Host: ***-37-248-68-111.dynamic.gprs.plus.pl
Data: 2017-08-15 16:28:28

Komorow pierwsze miejsce inni tez sie staraja ale jeszcze im daleko dorownaja ale musza przyjsc po nauke do Heni Komasara

Autor: Mieszkaniec
IP: ***191.111.199, Host: ***h199.neoplus.adsl.tpnet.pl
Data: 2017-08-15 10:29:01

Brawa dla Komorowa za pójście za przykładem Powiślanek! W Żabcu dziewczyny już od paru lat organizują super imprezy. W tę sobotę również dałyście popis - super zespół, pyszny bufet i tańce do rana! Dziękujemy i chcemy więcej takich zabaw!

Autor: samgmi
IP: ***215.221.135, Host: ***-46-215-221-135.dynamic.gprs.plus.pl
Data: 2017-08-14 14:18:54

Brawo stowarzyszenie Warszawka z Komorowa-Grabowicy super impreza serdeczne gratulacje dla Heni Komasara v-ce przewodniczacej R G oraz jej calego zespolu ogromny wysilek by tak zorganizowac malo kto by sie podjal takiej pracy chyba ze buzia doceniajcie to mieszkancy Komorowa i Grabowicy bo to rowniez promocja waszych miejscowosci wspomagajcie stowarzyszenie w ich pracy nie kloccie sie a straz pozarna w KOmorowie niech im udostepni jedno pomieszczenie ze swoich obiektow bedzie to z korzyscia dla obu stron a to przeciez wasze dziewczyny. Jednoscia silni.

Autor: dobrze się dzieje!
IP: ***185.35.29, Host: ***f29.neoplus.adsl.tpnet.pl
Data: 2017-08-13 21:00:36

Super impreza w Grabowicy! Brawo dla stowarzyszenia "Warszawka" i dzięki wszystkim , którzy tym sympatycznym kobietom pomagali!

Autor: 500 plus
IP: ***185.35.29, Host: ***f29.neoplus.adsl.tpnet.pl
Data: 2017-08-13 11:11:00

Jak będą , to cię powiadomią oficjalnie na tej stronie.

Autor: 500 plus
IP: ***.59.128.160, Host: ***193.59.128.160.cobra.net.pl
Data: 2017-08-13 10:21:24

Czy sa juz do odebrania wnioski w gminie Pacanow o 500 plus? Bardzo prosze o odpowiedz?

Autor: wójtW, Skop
IP: ***3.114.82, Host: ***82.internetdsl.tpnet.pl
Data: 2017-08-11 10:38:40

W wakacje nie kursuje, gdyż kierowcy odbierają zaległe i bieżące urlopy. Muszą je odebrać teraz, bo w ciągu roku szkolnego dowożą uczniów . Przykro mi!


«poprzednie 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51