Wiadomości - Aktualności

Komunikat w sprawie spalania śmieci w przydomowych piecach

Dodał: mratusznik Data: 2017-09-26 14:53:20 (czytane: 1280)

W związku ze skargami ze strony mieszkańców m. Pacanów oraz turystów dot. spalania śmieci w przydomowych piecach (zwłaszcza na ul. Wójczańskiej i ul. Rynek), Urząd Gminy przypomina o ustawowym zakazie spalania odpadów w urządzeniach do tego celu nieprzystosowanych oraz na terenie nieruchomości.

 0060_Komin.jpg

Spalając śmieci, zatruwamy nasze najbliższe otoczenie.

Nie możemy spalać śmieci, ponieważ powstały dym może być bardzo szkodliwy dla środowiska. Podejrzane o spalanie śmieci domy ma prawo kontrolować policja, a za łamanie prawa podlega się karze aresztu lub grzywny.

Zgodnie z art. 155 i art. 191 ustawy z dnia 14 grudnia 2012r. O odpadach (D.U. Z 2017r., poz. 1566 z późn. zm.) termiczne przekształcanie odpadów prowadzi się wyłącznie w spalarniach odpadów lub we współspalarniach odpadów, a kto termicznie przekształca odpady poza ww. spalarnią lub współspalarnią podlega karze aresztu lub grzywny. Za spalanie odpadów poza spalarniami odpadów lub współspalarniami odpadów grożą sankcje nawet do 5000 zł.

W paleniskach domowych powinniśmy spalać wyłącznie te paliwa, dla których zostały one zaprojektowane.

Mieszkańcy, co miesiąc zgodnie ze złożoną deklaracją oraz harmonogramem mają możliwość oddawania odpadów komunalnych. Odpady wielkogabarytowe i elektroodpady można składować na PSZOK w m. Słupia (baza UG Pacanów) lub wystawić przed posesją w wyznaczonych terminach.

W związku z rozpoczynającym się okresem grzewczym prosimy o rozważne zagospodarowywanie odpadami i nie spalanie ich w domowych piecach.


/Serwis Informacyjny UG/

Komentarze (1)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 54.162.159.33

ElvaYyz (2017-12-27 03:38:24 - IP: ***108.183.187)

ŕďđŕďđŕďđ

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odœwież stronę i spróbuj ponownie...


Przeczytaj kolejną wiadomość:

1% na Stowarzyszenie G.L.K.S. Zorza - Tempo Pacanów

...