Wiadomości - Aktualności

Kolej na kolej - Pacanów poznaje Ernesta Malinowskiego

Dodał: administrator Data: 2020-10-29 12:36:50 (czytane: 1144)

„Stoi na stacji lokomotywa, ciężka, ogromna i pot z niej spływa (…) wagony do niej poprzyczepiali, ciężkie, ogromne, z żelaza i stali”.

W ramach projektu „Kolej na kolej – Pacanów poznaje Ernesta Malinowskiego” uczniowie klas piątych Szkół Podstawowych w Pacanowie oraz w Ratajach Słupskich wzięli udział w różnorodnych warsztatach, podczas których poznali życie i twórczość Ernesta Malinowskiego.  Celem projektu było bliższe poznanie konstruktora kolei Transandyjskiej, a także integracja dzieci, dlatego  każdy warsztat rozpoczynał się zabawami animacyjnymi.
Uczestnicy projektu odwiedzili Muzeum Drogownictwa w Szczucinie, budowali własne makiety kolejowe, konkurowali ze sobą w podchodach oraz wysłuchali prelekcji, połączonej z oglądaniem filmu dokumentalnego, po którym rozwiązywali quiz. Na zakończenie wspólnie spędzonego czasu, regenerowaliśmy siły przy wspólnym posiłku. Zdaniem dzieci było „epicko i kozacko”, co bardzo nas cieszy.

W ramach projektu w październiku w Centrum Bajki można było zobaczyć wystawę pt. „Ernest Malinowski – konstruktor kolei w Andach peruwiańskich”. Dziękujemy Muzeum Okręgowemu w Toruniu  za jej udostępnienie.
Nasz pociąg dojechał do stacji końcowej!

Projekt „Kolej na kolej – Pacanów poznaje Ernesta Malinowskiego” dofinansowano przez Fundację BGK w programie “Dzieci Kapitana Nemo” – 2020.

60_Kolej1.jpg 

60_Kolej2.jpg 

60_Kolej3.jpg 

59_Kolej1.jpg 

59_Kolej2.jpg

59_Kolej3.jpg 

59_Kolej4.jpg 

/Centrum Bajki/

Przeczytaj kolejną wiadomość:

"Pod biało-czerwoną" - zachęcamy do udziału w akcji

Kancelaria Prezesa Rady Ministrów oraz Ministerstwo Cyfryzacji pod honorowym patronatem Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego...