Wiadomości - Aktualności

Kiedy boli ząb...

Dodał: administrator Data: 2020-02-13 10:31:36 (czytane: 546)

11 lutego 2020 r. w Szkole Podstawowej w Wójczy gościliśmy stypendystę Fundacji im. Zofii i Władysława Pokusów Wspierania Edukacji Młodzieży Wiejskiej.

Pan Maciej Wojtyś, student kierunku lekarsko- dentystycznego UM w Lublinie zorganizował i przeprowadził spotkanie z dziećmi i młodzieżą  na temat profilaktyki próchnicy i higieny jamy ustnej. Każdy z nas wie, że o zęby należy dbać, ale jak to robić, a czego nie robić lub unikać, nie zawsze. Uczniowie poznali m. in. makro- i mikroskopową budowę zęba, dowiedzieli się, jak i ile razy dziennie szczotkować zęby, jakich szczoteczek i past używać oraz proces powstawania próchnicy i czynniki wpływające na jej rozwój.

Ciekawie przygotowana prezentacja multimedialna pozwoliła dzieciom na aktywne uczestnictwo w spotkaniu-mogły bowiem nie tylko zadawać pytania, ale i udzielać odpowiedzi na pytania postawione przez przyszłego dentystę. Uczniowie otrzymali  gumy do żucia, które, jak się dowiedzieliśmy, mają wiele zalet. Żucie gumy  zaraz po posiłku aktywuje wydzielanie śliny, wzmacnia naturalne ślinowe mechanizmy obrony przed próchnicą, nie dopuszcza do „ataku kwasów”, wpływa dobroczynnie na stan szczęki i żuchwy, przyczynia się do remineralizacji powierzchni zęba oraz działa bakteriobójczo.

Mamy nadzieję, że wielu z  naszych uczniów  w przyszłości zasłuży na stypendium Fundacji Wspierania Edukacji Młodzieży Wiejskiej i będzie swoją nauką i pracą pokazywać, że dzieci mieszkające na wsi również mają szansę zaistnieć.

Wierzymy w to głęboko, a Panu Maciejowi życzymy pomyślności na studiach.

96_Stomatolog01.jpg

96_Stomatolog02.jpg

96_Stomatolog03.jpg

96_Stomatolog04.jpg

96_Stomatolog05.jpg

96_Stomatolog06.jpg

96_Stomatolog07.jpg

96_Stomatolog08.jpg

96_Stomatolog09.jpg

96_Stomatolog10.jpg


/SP Wójcza/

Komentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 18.204.229.70

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odœwież stronę i spróbuj ponownie...