Wiadomości - Aktualności

Jasełka w Samorządowym Przedszkolu w Pacanowie

Dodał: administrator Data: 2019-12-20 07:28:55 (czytane: 570)

„Przyszły dzieci do stajenki….bo tam Jezus jest maleńki”.

W dobrym przeżyciu Bożego Narodzenia pomaga świadome pielęgnowanie tradycyjnych  zwyczajów i rytuałów świątecznych. Jednym z nich są Jasełka, czyli widowisko o Bożym Narodzeniu, którego treścią jest historia narodzenia Pana Jezusa. W  Przedszkolu Samorządowym w Pacanowie   co roku  przygotowywane  są przez wszystkich przedszkolaków pod okiem swoich wychowawczyń. Chociaż obecnie to niemała gromadka, bo ponad sto dzieci każdy miał swoją rolę w przedstawieniu. Wokół najważniejszej postaci w tym opowiadaniu o Bożym Narodzeniu-malutkiego Jezuska –wystąpiła Maryja, Józef ,trzej królowie, aniołki, gwiazdeczki ,pastuszkowie. Odpowiednie stroje, muzyka, kolędy sprawiły że wszyscy  ulegli magii występów  przedszkolaków i z uwagą, w skupieniu przeżywali przyjście na świat małego Jezuska. Hołd oddali  mu nie tylko królowie przynoszący kosztowne dary: koronę ze złota, wonne kadzidło i mirrę  czy biedni  pastuszkowie dzieląc się tym, czym mieli: wełnę, mleko, ser, owoce i miód.  Pięknym podarunkiem od najmłodszych przedszkolaków były  tańce przed żłóbkiem – gwiazdeczek i pastuszków. Do maleńkiego Jezuska  przybyły także zwierzątka, które w tę magiczną noc przemówiły ludzkim głosem. Przybiegł osiołek, pszczółka, myszka, kotek ,pies i koziołek .Mali artyści z dużym przejęciem i zaangażowaniem odtwarzali swoje role, prezentowali umiejętności recytatorskie, taneczne i wokalne. Jasełka oglądali zaproszeni rodzice i osoby bliskie przedszkolakom a także zaproszeni goście.

Przedstawienie zakończyły życzenia:

W sercach-radosnego pokoju,

w domach-świątecznego nastroju,

w mikołajowym worku-prezentów na rok cały,

w ustach-by dźwięki kolęd rozbrzmiewały,

na stole-sianka i opłatka białego,

na święta-zdrowia i radości oraz szczęśliwego Roku Nowego!

 

 Po zakończeniu tego niezwykle nastrojowego widowiska   głos zabrała pani  dyrektor Zdzisława Belon.  Podziękowała wykonawcom  i złożyła wszystkim obecnym życzenia świąteczne.

  Małym, wspaniałym artystom podziękowania złożył przewodniczący Rady Gminy pan Artur Czub oraz wszystkim zgromadzonym życzenia świąteczno-noworoczne.

Kolejny raz okazało się, że takie wspólne spotkania, emocje i przeżycia zbliżają ludzi, a dzieciom pokazują jak ważna jest tradycja świąt Bożego Narodzenia i jak bardzo rodzinne jest to święto.

Gdy nadejdą Święta niech nadzieja i radość zastukają do Waszych drzwi,
a Nowy Rok przyniesie pomyślność, szczęście i piękny uśmiech każdego dnia!

 

W imieniu przedszkolaków życzy:

Barbara  Żurek

69_Jaselka1.jpg 

69_Jaselka2.jpg 

69_Jaselka3.jpg 

69_Jaselka4.jpg 

69_Jaselka5.jpg 

69_Jaselka6.jpg 

69_Jaselka7.jpg 

69_Jaselka8.jpg 

 

Komentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 3.235.75.174

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odœwież stronę i spróbuj ponownie...


Przeczytaj kolejną wiadomość:

Życzenia świąteczno - noworoczne

...