Wiadomości - Aktualności

Informacja w sprawie korzystania z kanalizacji sanitarnej na terenie Gminy Pacanów

Dodał: mratusznik Data: 2018-04-11 08:58:37 (czytane: 599)

W związku z występującymi w ostatnim czasie problemami eksploatacyjnymi na sieci kanalizacyjne, Gmina Pacanów przypomina, że do sieci kanalizacyjnej mogą trafiać wyłącznie ścieki socjalno - bytowe (ciekłe).

Niedopuszczalne jest wrzucanie do kanalizacji odpadów stałych takich jak: popiół, piasek, zużytych chusteczek kosmetycznych nawilżanych (wykonanych z materiałów innych niż papier), zużytych podpasek higienicznych, pieluch, patyczków higienicznych, odpadów kuchennych (obierki z owoców i warzyw), resztek jedzenia, opakowań jednorazowych, tłuszczy i olejów, odpadów ropopochodnych, ścieków przemysłowych pochodzących z zakładów produkcji pasz, oraz w szczególności gnojowicy pochodzącej z gospodarstw prowadzących produkcję zwierzęcą.

Powyższe odpady powodują zatykanie się sieci kanalizacyjnej, unieruchamiają pompy na pompowniach ścieków, destrukcyjne wpływają na pracę oczyszczalni ścieków, oraz niszczą urządzenia techniczne zapewniające odprowadzenie ścieków i ich skuteczne oczyszczanie.

Zatem, mając na uwadze powyższe dbajmy o to aby do sieci kanalizacyjnej nie trafiały substancje które nigdy nie powinny się tam znaleźć, w naszym wspólnym interesie jest to, aby z powodu nieprawidłowego korzystania z urządzeń kanalizacyjnych nie ulegały one niepotrzebnemu i przedwczesnemu zużyciu, co ma bezpośrednie przełożenie na koszty eksploatacji kanalizacji.


/Serwis Informacyjny UG/

Komentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 107.21.16.70

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odœwież stronę i spróbuj ponownie...