Wiadomości - Aktualności

I Sesja Rady Gminy Pacanów

Dodał: mratusznik Data: 2018-11-21 11:32:36 (czytane: 1112)

W dniu 20 listopada 2018 r. odbyła się I sesja Rady Gminy Pacanów zwołana przez Komisarza Wyborczego II w Kielcach.

Prowadzenie obrad do czasu wyboru Przewodniczącego Rady Gminy przejął radny senior – Jan Nowicki, który powitał obecnych na sesji radnych, wójta gminy, Przewodniczącego Gminnej Komisji Wyborczej, sekretarza gminy, radcę prawnego, kierowników jednostek podległych radzie gminy, sołtysów. Następnie poprosił Dariusza Szczepaniaka – Przewodniczącego GKW o wręczenie nowo wybranym radnym oraz nowo wybranemu wójtowi gminy zaświadczenia o wyborze. Po otrzymaniu zaświadczeń o wyborze radni złożyli ślubowanie. Radny senior stwierdził qworum do podejmowania uchwał. Zapoznał z zaproponowanym przez Komisarza Wyborczego w Kielcach porządkiem obrad i zapytał o uwagi do zaproponowanego porządku obrad. Uwag do porządku obrad nie zgłoszono. Porządek obrad został przyjęty jednogłośnie.

Przystąpiono do wyboru Przewodniczącego Rady Gminy Pacanów. Wybrano 3 osobową komisję skrutacyjną. Zapoznano się i przyjęto regulamin głosowania w sprawie wyboru przewodniczącego RG i wiceprzewodniczących RG. Na przewodniczącego rady zgłoszono 3 kandydatury: Roberta Gwoździa, Artura Czuba i Jana Nowickiego. W wyniku głosowania tajnego Przewodniczącym Rady Gminy Pacanów został wybrany - większością głosów /9 gł. za/ - Artur Czub. Pozostali kandydaci otrzymali po 3 gł. za. Nowo wybrany przewodniczący podziękował radnym za wybór, a ustępującemu przewodniczącemu Janowi Nowickiemu podziękował za dotychczasowe przewodniczenie radzie gminy i dotychczasową współpracę. Zapewnił, że w kolejnym punkcie porządku obrad wystawi jego kandydaturę na wiceprzewodniczącego rady. Przystąpił do kontynuowania porządku obrad.

W kolejnym punkcie przystąpiono do wyboru wiceprzewodniczących RG. Na wiceprzewodniczących RG zgłoszono 2 kandydatury, tj. Jana Nowickiego i Henrykę Komasara, którzy w wyniku głosowania tajnego zostali wybrani większością głosów wiceprzewodniczącymi RG Pacanów:  J. Nowicki – 13 gł. za, H. Komasara – 8 gł. za. 

Po wyborze prezydium rady, nowo wybrany Wójt Gminy Pacanów Wiesław Skop  złożył ślubowanie. Wójt W. Skop pogratulował wszystkim wyboru na określone funkcje i życzył dobrej współpracy. Na koniec przewodniczący  A. Czub pogratulował wszystkim wyboru i życzył dobrej współpracy, dziękując za udział w obradach.

0053_Sesja1.jpg

0053_Sesja4.jpg

0053_Sesja2.jpg

0053_Sesja3.jpg

0053_Sesja5.jpg

0053_Sesja6.jpg

0053_Sesja7.jpg

0053_Sesja8.jpg

0053_Sesja9.jpgSerwis informacyjny UG

Komentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 18.232.53.231

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odœwież stronę i spróbuj ponownie...