Wiadomości - Aktualności

Gmina Pacanów pozyskała dofinansowanie na zakup 20 laptopów dla uczniów

Dodał: administrator Data: 2020-05-14 13:02:50 (czytane: 716)

Gmina Pacanów otrzymała Grant z Centrum Projektów Polska Cyfrowa w wysokości 60 000 zł finansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020, Oś Priorytetowa nr I „Powszechny dostęp do szybkiego Internetu”, Działanie 1.1. „Wyeliminowanie terytorialnych różnic w możliwości dostępu do szerokopasmowego Internetu o wysokich przepustowościach”.

Celem projektu jest zapewnienie dostępu do sprzętu umożliwiającego realizację podstawy programowej dla potrzebujących uczniów z Gminy Pacanów. Dzięki otrzymanej dotacji zostało zakupionych 20 laptopów, które zostaną przekazane do Szkoły Podstawowej w Pacanowie, Szkoły Podstawowej w Ratajach Słupskich, Szkoły Podstawowej w Wójczy oraz Szkoły Podstawowej w Oblekoniu.

Na okres prowadzenia nauki w systemie zdalnym, laptopy zostaną nieodpłatnie udostępnione uczniom. Decyzję o przydziale sprzętu uczniom podejmą dyrektorzy szkół. Po powrocie do nauki w systemie stacjonarnym, komputery zostaną zwrócone szkole, która wykorzystywać będzie zakupione laptopy w ramach prowadzonych zajęć dydaktycznych.

Gmina Pacanów podjęła starania na pozyskanie dofinansowania z w/w źródła na zakup  kolejnych kilkudziesięciu komputerów.

 85_Komputery1.jpg

85_Komputery3.jpg 

85_Komputery2.jpg 

/Serwis informacyjny UMiG/

Komentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 18.215.185.97

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odœwież stronę i spróbuj ponownie...


Przeczytaj kolejną wiadomość:

Zaproszenie do wypełnienia ankiety do aktualizacji Planu Gospodarki Niskoemisyjnej

Gmina Pacanów przystępuje do aktualizacji Planu Gospodarki Niskoemisyjnej...