Wiadomości - Aktualności

Finał Powiatowy Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym dla szkół podstawowych

Dodał: mratusznik Data: 2019-05-21 07:32:09 (czytane: 346)

W dniu 17 maja 2019 roku w Szkole Podstawowej w Ratajach Słupskich odbył się Powiatowy Finał Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym szkół podstawowych. Patronat Honorowy nad turniejem objęło Starostwo Powiatowe w Busku Zdroju.

Zmagania uczestników z ramienia Komendy Powiatowej Policji w Busku – Zdroju nadzorowali mł. asp. Marcin Czarnecki oraz asp. Justyna Konopka. Przybyłych powitała i turniej otworzyła wicedyrektor Szkoły Podstawowej w Ratajach Słupskich Pani Natalia Koper.  Po uroczystym otwarciu uczestnicy przystąpili do rywalizacji, która toczyła się w dwóch grupach. Grupa pierwsza to uczniowie klas 4 i 5, a grupa druga to uczniowie klas 6-8 i klasa 3 gimnazjum.

Do rywalizacji przystąpiły drużyny ze szkół podstawowych z Rataj Słupskich, Pacanowa, Nowego Korczyna, Starego Korczyna i Tucząp.

Turniej składał się z trzech etapów. W pierwszym etapie zawodnicy rozwiązywali test wiedzy teoretycznej dotyczący znajomości przepisów ruchu drogowego.  Druga część praktyczna, sprawdzała umiejętność jazdy rowerem na wymagającym torze przeszkód.
Trzecim elementem turniejowych zmagań była umiejętność udzielenia pierwszej pomocy medycznej pod czujnym okiem ratownika medycznego.

Po zakończeniu zmagań, przyszła kolej na podsumowanie wyników i wyłonienie zwycięskich drużyn.
Klasyfikacja końcowa:

Grupa I
I miejsce – SP Rataje Słupskie

Grupa II
I miejsce – SP Tuczępy
II miejsce – SP Rataje Słupskie
III miejsce – SP Pacanów. 
IV miejsce – SP Nowy Korczyn
V miejsce – SP Stary Korczyn

Awans do etapu wojewódzkiego zapewnili sobie zwycięzcy poszczególnych grup, czyli drużyny ze Szkoły Podstawowej w  Ratajach Słupskich i Szkoły Podstawowej w Tuczępach. Drużyny te będą reprezentowały Powiat Busko-Zdrój w finale wojewódzkim tego turnieju, który odbędzie się w dniach 27 i 28 maja w Kielcach.

Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz upominki rzeczowe.

Na zakończenie zmagań turniejowych gratulacje wszystkim uczestnikom złożył Dyrektor Szkoły Podstawowej w Ratajach Słupskich Pan Krzysztof Eliasz. Dyrektor podziękował również funkcjonariuszom policji i ratownikowi medycznemu, którzy wspólnie czuwali nad prawidłowym przebiegiem turnieju. 

Celem przeprowadzenia turnieju, było działanie na rzecz poprawy bezpieczeństwa dzieci i młodzieży szkolnej oraz popularyzowanie przepisów ruchu drogowego.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy postawy i zaangażowania a drużynom które awansowały życzymy powodzenia w Finale Wojewódzkim.

73_Turniej01.jpg 

73_Turniej02.jpg 

73_Turniej03.jpg 

73_Turniej04.jpg 

73_Turniej05.jpg 

73_Turniej06.jpg 

73_Turniej07.jpg 

73_Turniej08.jpg 

73_Turniej09.jpg 

73_Turniej10.jpg 

73_Turniej11.jpg 

73_Turniej12.jpg 

73_Turniej13.jpg 

73_Turniej14.jpg 

73_Turniej15.jpg 

73_Turniej16.jpg 

73_Turniej17.jpg 

 

/AS/

Komentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 18.207.136.184

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odœwież stronę i spróbuj ponownie...


Przeczytaj kolejną wiadomość:

Dofinansowanie do zabiegu sterylizacji lub kastracji psów, kotów

Burmistrz Miasta i Gminy Pacanów informuje, że zgodnie z Uchwałą Nr VI/42/19 Rady Miejskiej w Pacanowie z dnia 11 lutego 2019r.,...