Wiadomości - Aktualności

Finał Powiatowy Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

Dodał: mratusznik Data: 2018-05-15 12:52:33 (czytane: 427)

W dniu 10 maja 2018 roku w Szkole Podstawowej w Ratajach Słupskich odbył się Powiatowy Finał Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym dla szkół podstawowych i gimnazjów.

Patronat honorowy nad turniejem objęło Starostwo Powiatowe w Busku Zdroju, które reprezentował Naczelnik Wydziału Spraw Obywatelskich, Zdrowia i Obrony Cywilnej Pan Sławomir Dalach. Zmagania uczestników z ramienia Komendy Powiatowej Policji w Busku – Zdroju nadzorowali mł. asp. Marcin Czarnecki oraz mł. asp. Justyna Konopka. Przybyłych powitał i turniej otworzył dyrektor Szkoły w Ratajach Słupskich Pan Krzysztof Eliasz.

Po uroczystym otwarciu uczestnicy przystąpili do rywalizacji. Turniej składał się z trzech etapów. W pierwszym etapie zawodnicy rozwiązywali test wiedzy teoretycznej dotyczącej znajomości przepisów ruchu drogowego. Druga część praktyczna, sprawdzała umiejętność jazdy rowerem na zaaranżowanym torze przeszkód. Trzecim elementem turniejowych zmagań była umiejętność udzielenia pierwszej pomocy medycznej.

W kategorii szkół podstawowych rywalizowały szkoły z Rataj Słupskich, Pacanowa, Wójczy, Nowego Korczyna, Starego Korczyna, Zborowa i Tucząp.

A w kategorii szkół gimnazjalnych rywalizowali uczniowie z gimnazjum w Ratajach Słupskich oraz gimnazjaliści z Nowego Korczyna.

Nad prawidłowym przebiegiem turnieju cały czas czuwali funkcjonariusze buskiej Policji.

Po zakończeniu zmagań, przyszła kolej na podsumowanie wyników i wyłonienie zwycięskich drużyn.

Klasyfikacja końcowa:

Gimnazja:
I miejsce – Rataje Słupskie
II miejsce – Nowy Korczyn
 
Szkoły podstawowe:
I miejsce – Rataje Słupskie
II miejsce – Tuczępy
III miejsce – Zborów. 
IV miejsce - Nowy Korczyn
V miejsce - Stary Korczyn
VI miejsce - Pacanów
VII miejsce - Wójcza

Awans do etapu wojewódzkiego zapewnili sobie przedstawiciele Gimnazjum w Ratajach Słupskich i Szkoły Podstawowej w Ratajach Słupskich. Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz upominki rzeczowe. Nagrody ufundował patron honorowy – Starostwo Powiatowe w Busku Zdroju.

Celem przeprowadzenia turnieju, było działanie na rzecz poprawy bezpieczeństwa dzieci i młodzieży szkolnej oraz popularyzowanie przepisów ruchu drogowego.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy postawy i zaangażowania a drużynom które awansowały życzymy powodzenia w Finale Wojewódzkim.

/SP Rataje Słupskie/

Komentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 34.226.208.185

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odœwież stronę i spróbuj ponownie...