Wiadomości - Aktualności

Dziewczęta z SP Pacanów vice mistrzyniami województwa świętokrzyskiego w Turnieju Piłki Nożnej "Z podwórka na stadion o puchar Tymbarku"

Dodał: mratusznik Data: 2019-04-04 07:32:04 (czytane: 508)

28 marca na boiskach GOKSiR w Nowinach odbył się finał wojewódzki 19 edycji turnieju piłki nożnej „Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku”. Turniej już od wielu lat pozwala młodym zawodnikom rozbudzić w sobie piłkarską pasję i spełnić pierwsze sportowe marzenia. Jest to największy turniej piłkarski w Polsce i w Europie.
W kategorii U-12 dziewcząt do rozgrywek w finale wojewódzkim przystąpiło 14 zespołów, a powiat buski godnie reprezentowały dziewczęta ze Szkoły Podstawowej w Pacanowie. W grupie wygrały swoje dwa mecze odpowiednio z Małogoszczą 4:1 i Kazimierzą Wielką 4:2, tym samym awansując z pierwszego miejsca do fazy pucharowej turnieju. W ćwierćfinale turnieju pokonały zespół z Ożarowa 4:2, a półfinale wygrały z zespołem z Chlewic 5:2, uzyskując awans do finału. W finale zmierzyły się z zespołem z Kielc gdzie niestety zabrakło im już sił i musiały uznać wyższość zespołu przeciwnego.
Udział dziewcząt w tym turnieju był dla nich wielką przygodą , a uzyskane II miejsce w finale wojewódzkim ogromnym sukcesem!!! Dodatkowo 3 zawodniczki Magdalena Kowalska, Marta Kapciak i Sylwia Kaczmarczyk otrzymały powołania na konsultacje kadry wojewódzkiej w piłce nożnej w kategorii U-12 dziewcząt.

Zespół wystąpił w składzie:  Drzazga Karolina, Godek Oliwia, Kaczmarczyk Sylwia, Kapciak Marta, Kowalska Magdalena, Matus Aleksandra, Nalepa Julia,  Wleciał Oliwia,  Zaród Zuzanna, trener Sławomir Skiba.
Dziewczętom należą się ogromne gratulacje za zajęcie II miejsca w finale wojewódzkim!!!

81_Tymbark1.jpg

81_Tymbark2.jpg

81_Tymbark3.jpg

81_Tymbark4.jpg

81_Tymbark5.jpg


Komentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 34.204.36.101

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odœwież stronę i spróbuj ponownie...


Przeczytaj kolejną wiadomość:

Animator Kultury - oferta pracy

Europejskie Centrum Bajki im. Koziołka Matołka w Pacanowie ogłasza nabór na wolne stanowisko:...