Wiadomości - Aktualności

Dzień Sołtysa w Pacanowie

Dodał: mratusznik Data: 2018-03-12 12:59:59 (czytane: 1007)

Jak w ubiegłym roku tak i teraz na 11 marca sołtysi zostali zaproszeni przez gospodarza gminy na kameralne spotkanie z okazji ich święta.

Życzenia najlepsze złożyli na ich ręce wójt Wiesław Skop i szefowie Rady Powiatu Buskiego Andrzej Gądek i Krzysztof Eliasz oraz radni powiatowi Jerzy Kordos i Robert Gwóźdź.

Odczytano także pismo z życzeniami dla sołtysów od marszałka Adama Jarubasa.  Przy kawie i szarlotce omówiono kilka problemów związanych , m.in. ze składaniem e-wniosków o dopłaty unijne, zagrożenia afrykańskim pomorem świń i potrzebami remontowymi sołectw. Wójt poprosił także sołtysów o zebranie opinii mieszkańców w przedmiocie poparcia idei odzyskania praw miejskich przez Pacanów.

Delegat gminy do Świętokrzyskiej Izby Rolniczej Artur Czub złożył sprawozdanie z działalności Izby i odniósł się do problemów, z którymi borykają się rolnicy.

Wesołym akcentem było także przekazanie symbolicznego bociana w ręce sołtysa m. Niegosławice Andrzeja Królikowskiego. W tym sołectwie w 2017 roku nie było żadnych urodzeń. Bociana przekazał Mirosław Nega – sołtys Kars Małych, który u siebie ,,wdrożył program dzietności” w ostatnim roku.

 0094_Soltys1.jpg

0094_Soltys2.jpg 

0094_Soltys3.jpg 

0094_Soltys4.jpg 

Serwis informacyjny UG
Zdjęcia R.Gwóźdź

Komentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 52.91.245.237

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odœwież stronę i spróbuj ponownie...