Wiadomości - Aktualności

Dzień Erasmusa w Szkole Podstawowej w Pacanowie

Dodał: mratusznik Data: 2019-10-11 07:09:04 (czytane: 596)

#ErasmusDays to znane na całym świecie wydarzenie, w czasie, którego upowszechniane są na szerszą skalę rezultaty projektów z programu Erasmus +.

Miało ono także miejsce w Szkole Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego  w Pacanowie. Placówka  jest koordynatorem międzynarodowego projektu z programu Erasmus +, pt. “After-school clubs to increase motivation and prevent dropout”, który realizuje wspólnie z czterema szkołami z Grecji, Turcji, Litwy i Bułgarii od września 2018 r.  W wydarzeniu brali udział dyrektorzy, nauczyciele oraz uczniowie  zaprzyjaźnionych szkół z  sąsiednich gmin, powiatu i województwa świętokrzyskiego. Niektóre z nich  realizowały lub są w trakcie realizacji różnych projektów z programu. Uroczystość uświetnili również swoją obecnością wicedyrektor Świętokrzyskiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli - Pan Krzysztof Łysak, burmistrz Pacanowa - Pan Wiesław Skop, wizytator Kuratorium Oświaty w Kielcach- Pani Irena Sobieraj, Przewodniczący Rady Miasta i Gminy Pacanów - Pan Artur Czub, Dyrektor Centrum Bajki w Pacanowie - Pani Karolina Kępczyk oraz przedstawiciele Rady Rodziców.   Podczas spotkania  przedstawiono zebranym ideę Erasmus+ oraz efekty realizacji  programu przez szkołę między innymi utworzenie dużej liczby kół zainteresowań w celu zwiększenia motywacji u uczniów i zapobieganie przedwczesnemu porzucaniu szkoły. 

Podczas spotkania zaprezentowano relacje z pierwszego spotkania szkół partnerskich w grudniu 2018 roku w Pacanowie oraz z drugiego w czerwcu 2019 r. w Grecji w formie prezentacji multimedialnej i zdjęć.

Na koniec uczestnicy spotkania w miłej atmosferze dzielili się swoimi przemyśleniami i doświadczeniami z realizacji projektów z programu Erasmus+. 

88_Erasmus1.jpg

88_Erasmus2.jpg

88_Erasmus3.jpg

88_Erasmus4.jpg

88_Erasmus5.jpg

88_Erasmus6.jpg

88_Erasmus7.jpg

88_Erasmus8.jpg

88_Erasmus9.jpg


/Elżbieta Cybulska/

Komentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 3.235.75.174

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odœwież stronę i spróbuj ponownie...


Przeczytaj kolejną wiadomość:

'Pacanowski Laur' edycja 2019 - zgłoszenia

...