Wiadomości - Aktualności

Dożynki gminne 2019 w Pacanowie (foto)

Dodał: mratusznik Data: 2019-08-17 19:34:53 (czytane: 1489)

Rozpoczęła je msza dziękczynna za szczęśliwie zebrane plony tego lata, odprawiona w bazylice mniejszej w Pacanowie, po której barwny korowód przeszedł na stadion sportowy Tempa na dalszą, świecką ich część.

Starostami tegorocznych dożynek gminnych była niezwykle sympatyczna para sołtysów – Ewelina Chmielewska sołtys sołectwa Kółko Żabieckie i Rafał Sęk sołtys sołectwa Sroczków.

Im przypadł zaszczyt i obowiązek jako przedstawicielom społeczności gminy przekazać chleb dożynkowy gospodarzowi gminy burmistrzowi MiG Pacanów Wiesławowi Skopowi aby dzielił nim sprawiedliwie i nikomu go do następnych zbiorów nie brakowało.

 57_Dozynki7.jpg


 57_Dozynki2.jpg 

Piętnaście przepięknych wieńców na dożynkową uroczystość przynieśli mieszkańcy sołectw.

Reprezentantem gminy na dożynki powiatowe w Tuczępach pojedzie najpiękniejszy z nich wykonany przez sołectwo Zborówek Nowy. Gośćmi honorowymi święta byli posłowie na sejm RP Michał Cieślak, Krystian Jarubas, Krzysztof Lipiec i były euro poseł Czesław Siekierski, starosta buski Jerzy Kolarz, przewodniczący Rady Powiatu w Busku-Zdroju Andrzej Gądek.

Bogato zaprezentowały się stoiska Stowarzyszeń i Kół Gospodyń Wiejskich z terenu gminy, gdzie specjałów i oryginalnych potraw było przygotowanych dla dożynkowych gości do syta.

 57_Dozynki3.jpg

Były odznaczenia i wyróżnienia, nagrody dla najlepszych w gminie rolników którymi są w tym roku: w produkcji zwierzęcej – Krzysztof Trela z Komorowa, w produkcji warzywniczej – Wojciech Cieślak z Kępy Lubawskiej, w produkcji roślinnej – Iwona i  Tadeusz Wadowcowie ze Sroczkowa prowadzący produkcję winorośli.

Rozstrzygnięty został konkurs „Piękna i bezpieczna zagroda, przyjazna środowisku” – na finał powiatowy pojadą jego właściciele, zdobywcy pierwszego miejsca – Lucyna i Grzegorz Warzechowie z Rataj Słupskich.

W bloku rozrywkowym do tańca na parkiecie przed sceną główną zaprosili grupa „DUEX” a po nich dynamiczny zespół „SKANER”. Po nich na nocną zabawę dożynkową jej uczestników zabrał w muzyczną podróż ponownie „DUEX”.

 57_Dozynki4.jpg

57_Dozynki5.jpg

tekst i foto: Robert Gwóźdź

fotoreportaż

Zobacz także

Wielkie Otwarcie Pierwszych Elektrowni Fotowoltaicznych firmy SUNLY!

Dodane: 2020-01-17 07:59 - Komentarze  (4)  czytane (436)

TAGI:


Komentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 34.204.200.74

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odœwież stronę i spróbuj ponownie...


Przeczytaj kolejną wiadomość:

Zwrot podatku akcyzowego II półrocze 2019r.

W dniach od 1 sierpnia 2019 r. do 2 września 2019 r. w Urzędzie Miasta i Gminy Pacanów pok. nr 9 będą przyjmowane wnioski o zwrot...