Wiadomości - Aktualności

Dofinansowanie dla jednostek OSP pomagających w transporcie na szczepienia

Dodał: administrator Data: 2021-04-01 14:12:08 (czytane: 225)

Jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej (OSP), które uczestniczą w akcji przewożenia osób do punktów szczepień przeciw koronawirusowi mogą uzyskać dofinansowanie w wysokości do 5.000 złotych.

 92_OSP.png

Warunkiem otrzymania dotacji z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji (MSWiA) jest złożenie odpowiedniej deklaracji do właściwego komendanta powiatowego lub miejskiego PSP. Budżet programu na rok 2021 wynosi 79.000.000 złotych.
Jak informuje Ministerstwo – „Jednostki OSP otrzymają dofinansowanie na zakup niezbędnego wyposażenia, w tym środków ochrony indywidualnej zapewniających przestrzeganie wymaganego reżimu sanitarnego i bezpieczeństwa strażaków ochotników oraz osób przewożonych do punktów szczepień przeciwko wirusowi SARS-CoV-2. Środki przeznaczone dla OSP będą przekazywane przez Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej na podstawie upoważnienia udzielonego przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji w dniu 18 marca 2021 roku”.
Warunkiem otrzymania dofinansowania jest deklaracja przystąpienia jednostki OSP do realizacji zadania i zgłoszenie się do właściwego miejscowo komendanta powiatowego/ miejskiego PSP, który dokonuje stosownej oceny i wyboru jednostki (w tym potwierdza dysponowanie przez jednostkę OSP wystarczającym potencjałem ludzkim lub odpowiednim środkiem transportu) oraz wydaje opinię w zakresie wyboru jednostki OSP.
Wniosek, o którym mowa powyżej, powinien być podpisany przez osoby z danej jednostki OSP upoważnione do składania oświadczeń woli w imieniu wnioskodawcy zgodnie z KRS.
Środki otrzymane z MSWiA można przeznaczyć na zakup:
– płynu do dezynfekcji,
– płynu / żelu do dezynfekcji rąk,
– maseczek ochronnych jednorazowych,
– maseczek ochronnych wielokrotnego użytku,
– rękawiczek jednorazowych,
– kombinezonów ochronnych (jednorazowych, wielorazowych),
– gogli i okularów ochronnych,
– ubrań specjalnych,
– hełmów strażackich,
– rękawic specjalnych,
– butów strażackich (skórzanych, gumowych),
– kominiarek strażackich,
– aparatów powietrznych,
– masek do aparatów powietrznych,
– butli do aparatów powietrznych.
Wzór wniosku oraz szczegółowe informacje na temat dofinansowania można znaleźć na stronie MSWiA.

Źródło: Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji, gov.pl.

Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań

04/01/2021

więcej..

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Informacja dotycząca pomocy w wypełnianiu wniosków o dopłaty bezpośrednie

Burmistrz Miasta i Gminy Pacanów zaprasza rolników do skorzystania z bezpłatnej pomocy w wypełnianiu wniosków o płatności bezpośrednie...