Wiadomości - Aktualności

DNI POKUSOWE - OBLEKOŃ, 25.08.2019 r. 20 lat minęło!

Dodał: mratusznik Data: 2019-08-27 09:04:15 (czytane: 639)

25 sierpnia 2019 r. w Oblekoniu odbyła się uroczystość związana z obchodami Dni Pokusowych- święta upamiętniającego żarliwych polskich patriotów- Zofię i Władysława Pokusów.

Dni Pokusowe rozpoczęła Msza Święta odprawiona przez księdza proboszcza Lucjana Sańprucha w intencji Fundatorów oraz Fundacji przez nich powołanej z oprawą artystyczną pod kierownictwem Pana Marka Hampla, byłego stypendysty Fundacji oraz absolwenta Akademii Muzycznej w Krakowie i przy udziale zespołu młodzieży ze szkół muzycznych w Krakowie i pocztów sztandarowych Ochotniczej Straży Pożarnej i koła PSL.

Po Mszy Świętej pochód, prowadzony przez młodych muzyków z Krakowa i  Orkiestrę  Młodzieżową z Pacanowa, wyposażoną w instrumenty muzyczne przez Fundację Wspierania Młodzieży Wiejskiej, przemaszerował na Cmentarz Parafialny. Po modlitwie, złożeniu kwiatów na grobach śp. Zofii i Władysława Pokusów, a także zmarłej przed dwoma laty  śp. Renaty Korbaś uczestnicy spotkania udali się do Szkoły Podstawowej im. Fundacji im. Zofii i Władysława Pokusów Wspierania Edukacji Młodzieży Wiejskiej w Oblekoniu na dalszy ciąg obchodów. Podczas uroczystości głos zabrał pan Prezes Stefan Rachwalski,  który w krótkim rysie historycznym przypomniał sylwetki Donatorów  ( Fundatorów) oraz przekazał informację o  20 – letniej działalności  Fundacji , o jej zaangażowaniu na rzecz wspierania uczącej się młodzieży wiejskiej,  wspierania inicjatyw  mających na celu podniesienie poziomu oświaty i różnorodnych przedsięwzięć zmierzających do podniesienia rozwoju intelektualnego młodego pokolenia wsi.

Przemawiający następnie goście w wielu ciepłych i podniosłych słowach podkreślali rolę jaką w działalności Fundacji odegrał Pan Prezes Stefan Rachwalski.  Komplementowano jego postawę jako przykład niezwykłej szlachetności, bezinteresowności i społecznej pasji.  Z wdzięcznością dziękowano za te wszystkie lata żmudnego zabiegania o rozwój Fundacji, poczucia odpowiedzialności i życzliwości dla drugiego człowieka, które zaowocowały tak wymiernymi efektami.  Słowa uznania padły również pod adresem pani Krystyny Rachwalskiej, która na równi z mężem angażowała się w przedsięwzięcia  Fundacji oraz członków Rady  i Zarządu .

 Wśród gości uczestniczących w obchodach byli m.in.: Poseł do Parlamentu RP Krystian Jarubas, Starosta Powiatu Buskiego Jerzy Kolarz, Burmistrz Miasta i Gminy Pacanów Wiesław Skop, Burmistrz Miasta i Gminy Nowy Korczyn Paweł Zagaja, dyrektor ECB Karolina Kępczyk, Radni Rady Miejskiej w Pacanowie, Rodzice, Uczniowie, Stypendyści, Druhowie z OSP w Oblekoniu oraz przyjaciele i sympatycy Szkoły i Fundacji.

Dni Pokusowe udało się zorganizować przy wsparciu ze strony licznego grona Rodziców, Przyjaciół i Sponsorów szkoły, którym serdecznie za pomoc i życzliwość dziękuje Dyrekcja i Grono Pedagogiczne Szkoły Podstawowej w Oblekoniu.

 97_Dni03.jpg

97_Dni01.jpg 

97_Dni02.jpg 

97_Dni04.jpg 

97_Dni05.jpg 

97_Dni06.jpg 

97_Dni07.jpg 

97_Dni08.jpg 

97_Dni09.jpg 

97_Dni10.jpg 

97_Dni11.jpg 

97_Dni12.jpg 

97_Dni13.jpg 

97_Dni14.jpg 

97_Dni15.jpg 

97_Dni16.jpg 

97_Dni17.jpg 

97_Dni18.jpg 

97_Dni19.jpg 

97_Dni20.jpg 

97_Dni21.jpg 

97_Dni22.jpg 

97_Dni23.jpg 

Tekst: Anna Jędo, Dyrektor SP Oblekoń

Zdjęcia: Robert Gwóźdź

 

Zobacz także

Kosmiczny Sylwester

Dodane: 2019-12-12 14:45 - Komentarze  (0)  czytane (167)

TAGI:


Komentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 3.231.229.89

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odœwież stronę i spróbuj ponownie...


Przeczytaj kolejną wiadomość:

Słupia "domki" doczekała się przebudowy drogi

Nie ustają letnie prace modernizacyjne na drogach gminnych. Dopiero w ubiegłym tygodniu odebrano zmodernizowane odcinki dróg w Trzebicy...