Wiadomości - Aktualności

Mieszkańcy Gminy Pacanów mają serce... pełne nakrętek!

Dodał: administrator Data: 2021-07-29 13:38:32 (czytane: 387)

Przed Urzędem Miasta i Gminy Pacanów stanęło pierwsze w gminie serce na plastikowe nakrętki, dzięki któremu zebrano ich aż 900 litrów! Tym razem nakrętki powędrują do małego Bartusia z Sandomierza.

Pomysł na zbiórkę spotkał się z szerokim poparciem mieszkańców. Metalowy pojemnik na nakrętki w kształcie serca to akcja społeczna, wspierająca dwie idee: jedną, mającą na celu pomoc osobom w potrzebie i drugą, jaką jest wsparcie recyklingu.

Plastikowe nakrętki pojawiają się niemal wszędzie – w naszych domach, szkołach, zakładach pracy i w wielu innych miejscach. To jeden z najchętniej kupowanych przez skupy surowców, łatwy do obróbki i wykorzystania. Wydawać by się mogło, że nie mają one większej wartości, a jednak to właśnie one mogą skutecznie wesprzeć cele charytatywne oraz w odpowiedni sposób przetworzone - ochronić środowisko naturalne.

Do pojemnika – serca można wrzucać wszystkie plastikowe nakrętki - ważne, by nie dorzucać do nakrętek innych przedmiotów, a jeśli mają one np. tekturowe lub metalowe uszczelki - usunąć je przed wrzuceniem.
Serdecznie zachęcamy mieszkańców Gminy Pacanów do kontynuowania akcji zbierania nakrętek - razem możemy więcej!

71_Nakretki1.JPG

71_Nakretki2.JPG

/Serwis Informacyjny UMiG/

Unable to connect to database