Wiadomości - Aktualności

Jubileusz 10 lat 'Nadwiślanek'. Minęło jak jeden dzień

Dodał: administrator Data: 2021-07-16 09:51:39 (czytane: 419)

Dokładnie 10 lat temu 11 lipca 2011 roku na zebraniu założycielskim, które odbyło się w szkole podstawowej w Ratajach Słupskich zawiązało się Koło Gospodyń Wiejskich, które przyjęło nazwę Nadwiślanki.

Wpis do Krajowego Rejestru Sądowego, otrzymało 16marca 2012 roku. Wtedy żadna z nas nie wiedziała, jak to dalej się potoczy. Jaki scenariusz napisze nam czas.

Dziś po 10 latach mamy nadzieję, że to co udało się nam zbudować, w naszym środowisku zostało w jakimś stopniu docenione.

Od początku naszej działalności takim szlagierowym wydarzeniem jest organizacja spotkania opłatkowego, które odbywa się rok rocznie za wyjątkiem czasu pandemii. To spotkanie organizujemy wspólnie z OSP, z myślą o osobach starszych i samotnych, z terenu wsi Rataje Słupskie i Karskie.

Na przestrzeni tych 10 lat, byłyśmy inicjatorkami jeszcze innych wydarzeń, które miały na celu integrację lokalnego środowiska. Były to: dzień matki, święto ziemniaka czy majówka dla seniora.

Przystąpiłyśmy do projektu Odnowa Wsi Świętokrzyskiej w ramach, którego zostały zakupione stroje ludowe dla członkiń stowarzyszenia.

Bardzo chętnie włączałyśmy się w pomoc dla WOŚP, przygotowując różne smakołyki dla przybyłych gości, bądź przekazując jakieś upominki na licytację.

Udział w konkursach śpiewaczych: Przegląd kolęd zapomnianych, oraz Jesień z folklorem, zawsze budził w nas wiele emocji. Nasze występy były zawsze dobrze oceniane pozwalając zajmować wysokie miejsca na podium.

Kultywowanie tradycji poprzez coroczny udział w dożynkach zarówno parafialnych jak i gminnych. Wszystkie te wydarzenia były dla nas bardzo ważne, dlatego zawsze starałyśmy się dać z siebie tak zwane 100%.

Jednak nie zawsze nasze plany szły po naszej myśli .Nie raz i nie dwa trzeba było prosić o pomoc. Ale musze to podkreślić ze zawsze ją otrzymywałyśmy.

Dzisiaj z tego miejsca pragniemy podziękować wszystkim tym, którzy na przestrzeni tych dziesięciu lat okazali nam swoją pomoc choćby tę najmniejsza, ale jakże ważną.
Słowa podziękowania zechcą przyjąć :
Nadwiślański Bank Spółdzielczy w Solcu-Zdroju, Leszek Wybraniec, Barbara Furgał, burmistrz Wiesław Skop i Urząd Miasta i Gminy Pacanów radny powiatowy Krzysztof Eliasz, radni MiG Pacanów Jan Matyjas, Andrzej Kapałka, Robert Gwóźdź, sołtysi Wacław Wójcik, Kazimierz Stolarski, nasi wspaniali przyjaciele działań M i R Zagrajek, E i M Maliga, J i Ł Kużnia, Piotr Raj, Edward Gondek, Rafał Żyła, Adam Tarnowski.

Ja pełniąc zaszczytną funkcję prezesa stowarzyszenia ze swej strony pragnę podziękować za zaangażowanie i pracę wszystkim koleżankom z koła oraz ich rodzinom, za to, że szanują to co robimy i pozwalają nam się realizować na tej płaszczyźnie.
Świętowanie w niedzielę 11 lipca tej znaczącej dla lokalnego środowiska rocznicy rozpoczęła intencyjna msza święta w kościele parafialnym w Ratajach odprawiona przez proboszcza parafii po czym dzięki gościnności druhów, w budynku OSP w Ratajach kontynuowano zaplanowany przez „Powiślanki” mały jubileusz. Uroczystość poprzedziła msza święta odprawiana przez księdza proboszcza Parafii Rataje Tomasza Grajdka w intencji stowarzyszenia. W bardzo miłej atmosferze, wspólnie z życzliwymi nam osobami, rozkroiłyśmy nasz tort jubileuszowy. Było wiele miłych i ciepłych życzeń, upominków, oraz STO LAT dla członkiń Stowarzyszenia.

Wśród zaproszonych gości byli: Burmistrz MiGP Wiesław Skop z żoną, Przewodniczący Rady MiGP Artur Czub z żoną, Radny powiatowy Krzysztof Eliasz z żoną, Radni MiGP: Andrzej Kapałka, Robert Gwóźdź, delegacje stowarzyszeń: Kępianki, Żabieckie Powiślanki, delegacja OSP, proboszcz parafii Tomasz Grajdek, M.R Zagrajek, E.M Maliga, J.Ł Kuźnia, R Żyła.

Składamy serdeczne podziękowania za Waszą obecność oraz wspólną zabawę. Było nam bardzo miło Was gościć.

Wszystkim życzymy dużo zdrowia, oraz tego by ten trudny dla nas wszystkich czas jak najszybciej minął.

,,Nadwiślanki"

Zdjęcia R.Gwóźdź

 73_Nadwislanki2.jpg 

73_Nadwislanki4.jpg 

73_Nadwislanki5.jpg

 73_Nadwislanki.jpg

/NADWIŚLANKI/

Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań

04/01/2021

więcej..

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Informacja w sprawie dyżuru pracownika ZUS odnośnie programu Dobry Start 300+

W dniu 17.08.2021 r. (wtorek) pracownik ZUS ma pełnić dyżur w Urzędzie Miasta i Gminy w Pacanowie odnośnie programu 300+, który będzie...