Wiadomości - Aktualności

ECB rośnie w siłę! "Akademia Bajki" otwarta!

Dodał: administrator Data: 2021-07-07 11:30:57 (czytane: 492)

W Europejskim Centrum Bajki w Pacanowie uroczyście otwarto 4 lipca br. drugi etap rozbudowy Centrum pod nazwą ,,Akademia Bajki”.

Na ponad 2-hektarowym terenie znalazły się liczne atrakcje dla zwiedzających najmłodszych i dorosłych. Poza rekreacyjno – zabawowym przeznaczeniem projektu w wielu miejscach przewidziano także poznawczo – doświadczalne etapy do wykorzystania przez dzieci w czasie zwiedzania. Projekt o wartości 21 milionów złotych otwarto w atmosferze ograniczeń pandemicznych. Na w/w kwotę złożyła się dotacja unijna (nieco ponad 16 mln zł.) i wkład własny województwa świętokrzyskiego.

Budowę przygotowano w ostatniej kadencji marszałkowskiej Adama Jarubasa, a kończył ją nowy zarząd województwa z marszałkiem Andrzejem Bętkowskim na czele. Można także rzec, że projekt rozpoczynała poprzednia dyrektorka ECB Karolina Kępczyk, a kończyła nowa szefowa Centrum Aleksandra Stachniak.

W przecięciu wstęgi, poświęceniu  i oficjalnym oddaniu do użytku ,,Akademii Bajki” nie uczestniczył marszałek A.Bętkowski, który w tym czasie brał udział w kongresie PiS w Warszawie. Reprezentowali go radny wojewódzki Marek Strzała i poseł na Sejm RP Mariusz Gosek. Obecni byli: burmistrz Wiesław Skop i radni Rady Miejskiej z przewodniczącym Arturem Czubem. Wśród gości byli także eurodeputowany A.Jarubas i poseł na Sejm RP Czesław Siekierski, była dyrektorka ECB Karolina Kępczyk, prezesi firmy wykonawczej ,,Perfekt” z podkieleckiej Bilczy, szefowie firm i instytucji wspierających działalności Centrum.

W czasie oficjalnej części otwarcia odsłonięto rzeźbę z brązu Koziołka Matołka wykonaną przez artystę kieleckiego Sławomira Micka.

Przedstawiciele samorządu miasta i gminy Pacanów w osobach burmistrza i szefa Rady Miejskiej złożyli stosowne podziękowania na ręce dyr. A.Stachniak, marszałka województwa A.Bętkowskiego oraz poprzedniego marszałka A.Jarubasa za ustawiczne wspieranie rozwoju ECB i Pacanowa. Podziękowania odebrała także była dyrektorka Centrum K.Kępczyk.

Słowa uznania należą się A.Stachniak wraz z całą załogą Centrum Bajki za wielki wkład pracy włożony w przygotowanie tej uroczystości w warunkach obostrzeń, a dodatkowo dla dyrektorki za przezwyciężenie różnorakich problemów, które wystąpiły na etapie realizacji inwestycji i otwartość we współpracy z mieszkańcami i samorządem gminy!

Słowem, był to piękny dzień, rzec można historyczny na ścieżce rozwoju ECB i samego Pacanowa. Pozostaje nam życzyć kierownictwu tej instytucji oraz władzom wojewódzkim i gminnym kontynuacji takiej polityki, której zwieńczeniem będzie -być może- trzeci etap rozbudowy na 6-hektarowej działce po byłej cegielni w Słupi.

Serwis informacyjny UMiG

Zdjęcia Ł.Chodór

 

76_Otwarcie01.jpg

75_Otwarcie1.JPG

75_Otwarcie2.JPG

76_Otwarcie05.jpg

76_Otwarcie06.jpg

76_Otwarcie07.jpg

76_Otwarcie08.jpg

76_Otwarcie09.jpg

76_Otwarcie10.jpg

76_Otwarcie11.jpg

76_Otwarcie12.jpg

76_Otwarcie13.jpg

76_Otwarcie15.jpg

76_Otwarcie17.jpg

76_Otwarcie18.jpg

76_Otwarcie16.jpg

 

75_Otw1.jpg

75_Otw2.jpg

75_Otw3.jpg

75_Otw4.jpg 

 Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań

04/01/2021

więcej..

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Spis Powszechny 2021. Rachmistrz dzwoni z numeru (22) 828 88 88 lub (22) 279 99 99

W związku z trwającym Narodowym Spisem Powszechnym Ludności i Mieszkań 2021, w maju rozpoczęli pracę rachmistrzowie telefoniczni,...