Wiadomości - Aktualności

OSP Oblekoń z pomocą pogorzelcom Nowa Biała

Dodał: administrator Data: 2021-07-07 07:10:58 (czytane: 409)

Jednostka OSP Oblekoń wraz z mieszkańcami Oblekonia uzbierała w dniu 26 czerwca blisko tonę zboża dla pogorzelców z miejscowości Nowa Biała w powiecie nowotarskim.

Jest to wieś położona w niedalekim sąsiedztwie Białki Tatrzańskiej na lewym brzegu rzeki Białki. Domy mieszkalne usytuowane są tu obok siebie tworząc zwartą tradycyjną zabudowę Spiską. Ogień powstał z niewiadomych na razie przyczyn 19 czerwca br. w późnych godzinach popołudniowych błyskawicznie rozprzestrzeniając się na kolejne sąsiadujące obiekty. Spaliło się lub zostało bardzo mocno uszkodzonych 25 budynków mieszkalnych i 26 obiektów gospodarskich. Dach nad głową straciło 27 rodzin. Mieszkańcy widząc co się dzieje najpierw zaczęli ratować zwierzęta gospodarskie ale żywioł pochłonął cały dobytek materialny i zapas paszy. W wyniku pożaru obrażeń doznało 8 mieszkańców, 1 strażak z OSP, pomocy na miejscu udzielono w sumie 17 osobom z czego 9 zostało przetransportowanych do szpitali w Nowym Targu i Zakopanem. . Był to największy pożar jaki wybuch w ostatnich 30  latach w Małopolsce. Na miejsce akcji gaśniczej przybyli premier Morawiecki, wojewoda małopolski i zaraz po ugaszeniu pogorzeliska ruszyła pomoc poszkodowanym. Wśród darczyńców jest też nasze lokalne środowisko, mieszkańcy Oblekonia, którzy po sygnale o potrzebie przekazania zboża zebrali je i pojazdem miejscowej OSP przetransportowali do siedziby OSP Szczucin, która wraz z innymi zebranymi w swoim rejonie potrzebnymi pogorzelcom materiałami i artykułami przewiozła wszystko na miejsce do Małopolski. 

 77_Dar1.jpg

77_Dar2.jpg 

77_Dar3.jpg 

77_Dar4.jpg 

77_Dar5.jpg 

/Robert Gwóźdź/

Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań

04/01/2021

więcej..

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Spis Powszechny 2021. Rachmistrz dzwoni z numeru (22) 828 88 88 lub (22) 279 99 99

W związku z trwającym Narodowym Spisem Powszechnym Ludności i Mieszkań 2021, w maju rozpoczęli pracę rachmistrzowie telefoniczni,...