Wiadomości - Aktualności

Przedszkolaki w Domu Pomocy Społecznej

Dodał: mratusznik Data: 2019-03-21 07:13:43 (czytane: 434)

Dom pomocy społecznej kojarzy nam się ze starością, smutkiem, chorobą a przedszkole? Radość, zabawa, kolory, dzieciństwo. To dwa światy które pozornie nic nie łączy.

Jednak jest takie miejsce w którym  mogą się spotkać. To Dom Pomocy Społecznej w Słupi prowadzony przez Zgromadzenie Sióstr Albertynek.

Przedszkolaki z Samorządowego Przedszkola w Pacanowie od wielu lat są tam zapraszane na występy a także miały okazję wiele razy oglądać przedstawienia w wykonaniu mieszkanek DPS-u na scenie Europejskiego Centrum Bajki. Tym razem 20 marca 2019r przedszkolaki z grup najmłodszych „Krasnoludki” i „Muchomorki” razem z panią dyrektor Zdzisławą Belon i wychowawczyniami E.Nowak i B.Żurek gościnnie zaprezentowały program słowo-muzyczny „Wiwat kobiety”. Wyjazd do Słupi to była prawdziwa wyprawa dla maluchów, bo oprócz małych aktorów pojechały też kostiumy i rekwizyty niezbędne do występów. Sam przejazd autobusem był nie lada frajdą. Przedszkolaki spotkały się z cudownym przyjęciem, nagradzane były gromkimi brawami i uśmiechami.Za występ otrzymały słodkości i zaproszenie na kolejne odwiedziny. Przedstawiciel małych mężczyzn przekazał na ręce siostry Nikodemy życzenia i kwiatek a spotkanie zakończyła wspólna zabawa pań i przedszkolaków.  To była dla dzieci prawdziwa lekcja wychowawcza, która uczy szacunku  do osób starszych i życzliwości dla drugiego człowieka.

Takie wzruszające spotkania odległych pokoleń mają terapeutyczną moc dla obu stron, zmieniają na lepsze, wyzwalają pozytywne emocje. To czas otwierania serca i oczu na drugiego człowieka.

Dziękujemy za zaproszenie i wspaniałe spotkanie.

 85_Dom01.jpg

85_Dom02.jpg 

85_Dom03.jpg 

85_Dom04.jpg 

85_Dom05.jpg 

85_Dom06.jpg 

85_Dom07.jpg 

85_Dom08.jpg 

85_Dom09.jpg 

85_Dom11.jpg 

85_Dom12.jpg 

85_Dom13.jpg 

/Barbara Żurek/

Komentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 54.85.162.213

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odœwież stronę i spróbuj ponownie...


Przeczytaj kolejną wiadomość:

Podsumowanie wojewódzkiego konkursu historycznego

„Święto Narodu po długiej nocy cierpień. Pierwsze wybory parlamentarne w niepodległej Polsce”....