Wiadomości - Aktualności

Informacja w sprawie przerw w dostawie wody

Dodał: mratusznik Data: 2019-03-19 13:09:26 (czytane: 913)

Gmina Pacanów informuje że w związku z koniecznością przeprowadzenia czyszczenia źródliska na ujęciu wody Wójeczka, w najbliższych dniach mogą nastąpić przerwy w dostawie wody, lub obniżone ciśnienie dyspozycyjne wody w sieci wodociągowej.

Czyszczenie źródliska wymaga zamknięcia dopływu wody ze źródliska i zasilania sieci wodociągowej wodą zgromadzoną w zbiornikach, które z uwagi na ograniczoną pojemność mogą nie zapewnić wystarczającej rezerwy na czas czyszczenia i klarowania wody w ujęciu. Termin zakończenia prac renowacyjnych planowany jest na koniec kwietnia 2019r. W okresie tym mogą występować czasowe utrudnienia w dostępie do wody.

Powyższe trudności wystąpić mogą w miejscowościach zasilanych wodą z ujęcia Wójeczka tj.: Biechów, Biskupice, Chrzanów, Karsy Duże, Karsy Małe, Książnice, Niegosławice, Pacanów, Słupia, Wola Biechowska, Wójcza, Wójeczka, Zborówek, Zborówek Nowy, Zołcza-Ugory, Kwasów, Sroczków, szczególnie w posesjach znajdujących się na końcówkach sieci wodociągowej, oraz na wzniesieniach. Posesje znajdujące się na terenie m. Słupia oraz Karsy będą w miarę możliwości przełączane na zasilanie z ujęcia w m. Żabiec.

W związku z powyższym prosimy mieszkańców o zabezpieczenie niezbędnych, rezerwowych ilości wody na cele spożywcze, w związku z mogącymi nastąpić utrudnieniami w dostępie do wody w sieci wodociągowej, oraz o ograniczenie zużycia i racjonalne wykorzystywanie wody.

Wykonanie prac konserwacyjnych jest niezbędne, w obecnej sytuacji ogólnego niedoboru wody i ubiegłorocznej suszy na terenie Gminy Pacanów.

O ewentualnych planowanych dłuższych przerwach w dostawie wody będziemy Państwa informować na bieżąco.

Pacanów, dnia: 19.03.2019 r.

Burmistrz Miasta i Gminy Pacanów
Wiesław Skop

Komentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 54.81.69.220

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odœwież stronę i spróbuj ponownie...


Przeczytaj kolejną wiadomość:

Dofinansowanie do zabiegu sterylizacji lub kastracji psów, kotów

Burmistrz Miasta i Gminy Pacanów informuje, że zgodnie z Uchwałą Nr VI/42/19 Rady Miejskiej w Pacanowie z dnia 11 lutego 2019r.,...