Wiadomości - Aktualności

Bajkowy Dzień Teatru w Centrum Bajki!

Dodał: mratusznik Data: 2019-03-14 12:12:57 (czytane: 359)

27 marca 2019, godz. 9:00

Jak co roku, Europejskie Centrum Bajki – wspólnie z tysiącami instytucji kultury na całym świecie - obchodzi „Dzień Teatru” - największe święto ludzi sceny. A ponieważ odbywa się ono w Pacanowie zostało oczywiście nazwane „Bajkowym Dniem Teatru”.

W Centrum Bajki odbywają się warsztaty tematyczne, nawiązujące do działań dramatycznych i aktorskich, prezentujemy także spektakle wybranych grup i zachęcamy wszystkich do twórczego działania. Tym razem również przygotowaliśmy wiele atrakcji.

27 marca 2019 o godzinie 9:00 i 12:35 Teatr Lalek „Zaczarowany Świat” z Torunia zaprezentuje spektakl „Magiczny Cyrk”. A o 10:15 i 11:15 Teatr Es z Siedlec pokaże widowisko sceniczne „O Piracie Buciorze, który stracił skarb a zyskał przyjaciela”.

Jak zawsze będą ciekawe warsztaty. Od godziny 9:45 w pracowniach kreatywnych nauczymy robić lalki teatralne skarpeciaki.

Wstęp 3 zł

Obowiązkowa rezerwacja miejsc pod nr. telefonu 41 376 50 79.

Warto wiedzieć jak narodził się Dzień Teatru. Otóż w 1962 roku  francuski poeta, dramaturg i reżyser - Jean Cocteau - napisał list otwarty, którego przedmiotem była refleksja nad rolą i znaczeniem teatru we współczesnym życiu. Począwszy od tego momentu, 27 marca, świat obiegała - tłumaczona na ponad 20 języków - wiadomość napisana przez innych wielkich ludzi sceny i teatru. Tego dnia w tysiącach instytucji kultury odbywają się spotkania, sympozja, a także przedstawienia poświęcone znaczeniu i problemom sztuki dramatycznej – obchodzony jest bowiem - uchwalony przez UNESCO - Dzień Teatru, upamiętniający otwarcie słynnego Teatru Narodów w Paryżu.

85_Teatr.jpg


/Centrum Bajki/

Komentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 54.85.162.213

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odœwież stronę i spróbuj ponownie...