Wiadomości - Aktualności

'Wiwat kobiety' w Samorządowym Przedszkolu w Pacanowie

Dodał: mratusznik Data: 2019-03-09 13:39:33 (czytane: 599)

8 Marca "Być kobietą, być kobietą..."

Ósmego marca obchodzimy Dzień Kobiet.

 Święto to celebrowane jest w kilkudziesięciu krajach świata. W większości z nich ten dzień obchodzi się podobnie.  Kobiety z wdzięcznością i chętnie przyjmują  tego dnia kwiaty i upominki, a święto to uważają za szczególnie piękne. Przecież to bardzo miłe, kiedy ktoś pamięta, przyniesie kwiatek, uśmiechnie się, powie dobre słowo.

 To święto to wspaniała okazja do tego , aby przypomnieć przedstawicielkom płci pięknej, jak są ważne i wyjątkowe.

 Dla wszystkich pań i dziewczynek w Samorządowym Przedszkolu w Pacanowie przedszkolaki z grup najmłodszych-„Krasnoludki” i „Muchomorki” z wychowawczyniami E. Nowak i B. Żurek przygotowały montaż słowno-muzyczny pt: „Wiwat kobiety”. Po powitaniu  przez jednego z najmłodszych mężczyzn w przedszkolu  pan „Marzec” wyjął „grosik srebrny” i pobiegł do kwiaciarni po kwiaty a Panie zostały zaproszone na 1498 odcinek serialu „Ona i On” czyli „zwyczajną” rozmowę męża i żony.  Serial rozpoczął się oczywiście po reklamie w której „biedronka” zaprosiła panów na zakupy bukietów, słodkości …. rzecz jasna-w niskich cenach. Odbył się też pokaz mody -kilka najnowszych propozycji najsłynniejszych kreatorów mody z całego świata .Modelki w wieku 3-5 lat przy melodii „Być kobietą” zaprezentowały się jak prawdziwe gwiazdy .Była też ankieta „Po co na świecie są kobiety?” z której wynikało, że mężczyźni mają różne zdania na ten temat. Tylko raz  do roku trafiają wreszcie w sedno-ósmego marca wszyscy odpowiedź mają jedną: ”Po to są kobiety, by mogły od mężczyzn  przyjmować dziś bukiety”.   Piosenka „Dzień kobiet” w wykonaniu męskiego zespołu „Kolorowe gitary”  była prawdziwym hitem!  Po wspólnym tańcu  elegancki „Marcowy Wiatr” rozdawał kwiaty przy melodii ”Polskie dziewczyny najpiękniejsze są…”. Ten krótki,  wesoły program artystyczny  pełen humoru i radosnego uroku sprawił, że marcowy zimny dzień „zakwitł” uśmiechami i miłymi słowami. Chociaż tak naprawdę to od samego rana panował ciepły i pogodny nastrój dzięki chłopcom- prawdziwym  dżentelmenom , którzy tego dnia starali się wyręczać we wszystkim swoje koleżanki i traktowali je jak księżniczki. Przynieśli też cukierki , lizaki i kwiaty, którymi obdarowywali dziewczynki i panie.  Przedszkolaki wykonały też  laurki dla mamy, babci cioci czy siostrzyczki. Dzień Kobiet to święto dzięki któremu w naturalny sposób dzieci uczą się i kształtują nawyk obdarowywania drobnymi upominkami bliskich sobie osób. W tym wyjątkowym dniu niespodziankę wszystkim paniom pracującym w przedszkolu sprawiły panie z Rady Rodziców, które wręczając herbaciane róże złożyły piękne życzenia i częstowały pysznym ciastem.

  To był wyjątkowy dzień  dla wszystkich  kobiet –tych dorosłych i tych małych .

W imieniu przedszkolaków a szczególnie małych mężczyzn  życzę wszystkim kobietom  radości  życiowej i aby każdy kolejny dzień był Dniem Kobiet.

                                                                              

Barbara Żurek 

Nie zapominamy  też o Panach, bo Dzień Mężczyzn tuż ,tuż.

 Panowie! Wszystkiego najlepszego!

86_Wiwat01.jpg 

86_Wiwat02.jpg 

86_Wiwat03.jpg 

86_Wiwat04.jpg 

86_Wiwat05.jpg 

86_Wiwat06.jpg 

86_Wiwat07.jpg 

86_Wiwat08.jpg 

86_Wiwat09.jpg 

86_Wiwat10.jpg 

86_Wiwat11.jpg 

86_Wiwat12.jpg 

86_Wiwat14.jpg

86_Wiwat15.jpg

86_Wiwat16.jpg

86_Wiwat17.jpg

86_Wiwat18.jpg


 

 

 

 

Komentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 54.85.162.213

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odœwież stronę i spróbuj ponownie...